626845-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wartung von Straßenlichtsignalen – Drift og vedligeholdelse af trafiksignalanlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDrift og vedligeholdelse af trafiksignalanlæg
BeschreibungOpgaven omfatter drift og vedligeholdelse af det ydre udstyr i alle Randers Kommunes signalanlæg. Ved drift og vedligehold af ordregivers signalanlæg skal leverandøren under nærværende kontrakt sikre, at Randers Kommunes signalanlæg fungerer og vedligeholdes i henhold til de kriterier og retningslinjer, der fremgår af udbudsmaterialet, med henblik på at alle installationer holdes fuldt funktionsdygtige og i sikkerhedsmæssig forsvarlig stand. Opgaven omfatter udelukkende drift og vedligeholdelse af signalanlæggenes ydre udstyr, hvilket vil sige alt udstyr fra det enkelte styreapparats klemmerækker og frem, herunder, men ikke begrænset til: › Alle former for signalstandere, herunder også klemmerækker monteret i standerne. › Alle former for lanterner inklusive lyskilder, baggrundsplader, beslag og lanterne- / mastekabler. › Fodgængertryk inklusive lyskilder og påmonterede skilte. › Signalkabler fra klemmerækken i styreapparater til klemmerækken i signalstandere. › Samordningskabler. › Tilledninger til induktionsspoler, videokameraer, radardetektorer mv., inkl. samlemuffer. › Forsyningskabel mellem styre- eller masterapparat og målerskab / mastestik samt selve målerskabet. › Detektorspoler. › Akustiske signaler (samlet enhed).
Interne KennungDrift og vedligeholdelse af trafiksignalanlæg
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34996100 Ampeln, 45316212 Installation von Verkehrsampeln
5. Los
LosLOT-0001
TitelDrift og vedligehold af trafiksignalanlæg
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316212 Installation von Verkehrsampeln, 34996100 Ampeln
Optionen
Beschreibung der Optionen2 gange 1 års fornyelse
626845-2026 - Competition
Denmark – Traffic-signal maintenance services – Drift og vedligeholdelse af trafiksignalanlæg
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 50232200 Traffic-signal maintenance services
Additional classification (cpv): 34996100 Traffic lights, 45316212 Installation of traffic lights
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45316212 Installation of traffic lights, 34996100 Traffic lights
Options:
Description of the options: 2 gange 1 års fornyelse