See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Juridiska tjänster
Beschreibung: Herrljunga kommun har ett löpande behov av juridiska tjänster. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden enligt följande: - Delomåde 1 - Socialrätt - Delomåde 2 - Förvaltningsrätt - Delomåde 3 - Skoljuridik
Interne Kennung: 26/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79111000 Rechtsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Herrljunga kommun har ett löpande behov av juridiska tjänster. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden enligt följande: • Delomåde 1 - Socialrätt • Delomåde 2 - Förvaltningsrätt • Delomåde 3 - Skoljuridik
Interne Kennung: 1851008-0
Los: LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Socialrätt
Beschreibung: Herrljunga kommun har ett löpande behov av juridiska tjänster. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden enligt följande: • Delomåde 1 - Socialrätt
Interne Kennung: 1851011-1
Los: LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Förvaltningsrätt
Interne Kennung: 1851012-2
Los: LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Skoljuridik
Interne Kennung: 1851013-3