627047-2026 - Wettbewerb
Polen – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Kompleksowa spedycja towarów na wydarzenia promocyjne realizowane w ramach rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa spedycja towarów na wydarzenia promocyjne realizowane w ramach rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa spedycja towarów na zagraniczne wydarzenia promocyjne realizowane w ramach rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą.
Interne Kennung353/2026/C
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanym dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”. Wzór jednolitego dokumentu stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunku udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 4. Zamawiający nie żąda złożenia oświadczeń, o których mowa w ust. 1, dotyczących podwykonawców, na których zasobach Wykonawca nie polega. 5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014”. Art. 5k rozporządzenia 833/2014 stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 6. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 (Załącznik nr 2a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 6, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 (Załącznik nr 2b do SWZ). 8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego musi wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 3 do SWZ). 9. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60400000 Luftverkehr, 60600000 Transport zu Wasser und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa spedycja towarów na zagraniczne wydarzenia promocyjne realizowane w ramach rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą. 2. Specyfikację towarów oraz przewidywaną szacunkową ilość towarów przeznaczonych do spedycji określa Formularz cenowy, stanowiący Załącznik nr 1a do SWZ. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w Istotnych Postanowieniach Umowy, zwanych dalej „IPU”, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji w trakcie obowiązywania umowy. W celu uruchomienia opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w formie pisemnej albo w formie elektronicznej w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym zakresie. 5. Opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W okresie obowiązywania Umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, polegającej na zleceniu Wykonawcy, na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, kompleksowej spedycji towarów w związku z udziałem Zamawiającego w: 1) targach UzFood (Taszkient, Uzbekistan), odbywających się w dniach 13-15.04.2027 r., 2) targach Food & Hospitality Asia (Singapur), odbywających się w dniach 20-23.04.2027 r., 3) targach Sial Canada (Toronto, Kanada), odbywających się w dniach 27-29.04.2027 r., 4) targach APAS SHOW (Sao Paulo, Brazylia), odbywających się w dniach 17-20.05.2027 r., 5) targach Sial Shanghai (Szanghaj, Chiny), odbywających się w dniach 18-20.05.2027 r., 6) targach Saudi Food Show (Rijad, Arabia Saudyjska), odbywających się w maju 2027 r., 7) targach THAIFEX Anuga Asia (Bangkok, Tajlandia), odbywających się w dniach 25-29.05.2027 r., 8) targach Gulfood 360 (Nairobia, Kenya), odbywających się w dniach 04-06.05.2027 r., 9) targach Food and Beverage West Africa (Lagos, Nigeria), odbywających się w dniach 8-10.06.2027 r., 10) targach Seoul Food & Hotel (Seul, Korea Płd.), odbywających się w dniach 08-11.06.2027 r., 11) targach The Africa Food Show (Kapsztad, RPA), odbywających się w dniach 22-24.06.2027 r., 12) targach The Summer Fancy Food Show (Nowy Jork, USA), odbywających się w dniach 25-27.06.2027 r., 13) targach WOFEX-World Food Expo (Manila, Filipiny), odbywających się w dniach 04-07.08.2027 r., 14) targach Vietfood & Beverage (Ho Chi Minh City, Wietnam), odbywających się w sierpniu 2027 r., 15) targach Americas Food & Beverage Show 2027 (Miami, USA), odbywających się we wrześniu 2027 r., 16) targach Fine Food Australia (Sydney, Australia), odbywających się we wrześniu 2027 r., 17) targach ISM Middle East (Dubaj, ZEA), odbywających się we wrześniu 2027 r., 18) targach World Food Istambul (Istambuł, Turcja), odbywających się we wrześniu 2027 r., 19) targach Espacio Food & Service (Santiago de Chile, Chile), odbywających się w październiku 2027 r., 20) targach Food Expo-World Food (Ałmaty, Kazachstan), odbywających się w listopadzie 2027 r., 21) targach PLMA Chicago (Chicago, USA), odbywających się w listopadzie 2027 r., 22) targach Food Africa Cairo (Kair, Egipt), odbywających się w grudniu 2027 r., 23) targach FI Europe 2027 (Paryż, Francja), odbywających się w grudniu 2027 r. 24) wydarzeniach promocyjnych, w szczególności wydarzeniach targowych i wystawienniczych, niewymienionych w zakresie zamówienia podstawowego i w ust. 1 pkt 1-22 powyżej, dla których termin dostawy towarów określonych w zleceniu spedycji przypada najpóźniej w dniu 31 grudnia 2027 r., z podziałem na regiony: a) Azja, b) Australia i Oceania, c) Europa (kraje członkowskie Unii Europejskiej), d) Europa (kraje inne niż kraje członkowskie Unii Europejskiej), e) Bliski Wschód, f) Afryka, g) Ameryka Północna, h) Ameryka Południowa. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi spedycji towarów na wydarzenie promocyjne, określone w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z opcji. 3. Zamawiający może korzystać z opcji wielokrotnie, do wyczerpania wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 1. 4. Zamawiający zastrzega, że opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji albo skorzystania z niej w mniejszym zakresie niż określony w ust. 1, Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego żadne roszczenie.