See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Stąporków w roku 2026.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa, turystycznego zagospodarowania lasu, oraz zabezpieczenia upraw leśnych przed zwierzyną poprzez ich grodzenie, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Stąporków w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.2.5.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – Gospodarka leśna w leśnictwach Kawęczyn, Mokra, Królewiec
Beschreibung: Pakiet I – Gospodarka leśna w leśnictwach Kawęczyn, Mokra, Królewiec obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz zabezpieczenie upraw leśnych przed zwierzyną poprzez ich grodzenie;
Interne Kennung: Część I - Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 a, b do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – Gospodarka leśna w leśnictwach Krasna, Odrowąż, Stąporków
Beschreibung: Pakiet II – Gospodarka leśna w leśnictwach Krasna, Odrowąż, Stąporków obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz zabezpieczenie upraw leśnych przed zwierzyną poprzez ich grodzenie;
Interne Kennung: Część II - Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – Gospodarka leśna w leśnictwach Bieliny, Mościska, Czarny Las wraz z gospodarką szkółkarską, selekcją i nasiennictwem oraz usługą przeciwpożarową na terenie administracyjnym Nadleśnictwa Stąporków
Beschreibung: Pakiet III – Gospodarka leśna w leśnictwach Bieliny, Mościska, Czarny Las wraz z gospodarką szkółkarską, selekcją i nasiennictwem oraz usługą przeciwpożarową na terenie administracyjnym Nadleśnictwa Stąporków obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przeciwpożarowej, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz zabezpieczenie upraw leśnych przed zwierzyną poprzez ich grodzenie.
Interne Kennung: Część III - Pakiet III