2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gmin Lubin, Ścinawa, Rudna w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników na terenie gmin Lubin, Ścinawa, Rudna w sezonie zimowym 2026/2027. Zakres usług zimowego utrzymania dróg dla każdej części zamówienia obejmuje: a) utrzymanie należytej przejezdności dróg, ulic, chodników i peronów przystankowych poprzez ich odśnieżanie, b) zwalczanie śliskości pośniegowej oraz gołoledzi, poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi, c) pełnienie dyżurów z gotowością ludzi i sprzętu do realizacji przedmiotu umowy, d) usuwanie piasku z pasa drogowego przy krawężnikach i wpustów kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni chodników, pozostałego po akcji zimowego utrzymania.
Interne Kennung: BZP.272.38.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Lubin - z wyłączeniem następujących dróg: nr 1220D, nr 1219D relacji Obora – Szklary Górne (do granicy powiatu), nr 1138D (do granicy powiatu), nr 1218D Szklary Górne – Owczary – wiadukt nad S3 oraz nr 1236D Obora – do ronda przy PolMiedzTrans w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Lubin - z wyłączeniem następujących dróg: nr 1220D, nr 1219D relacji Obora – Szklary Górne (do granicy powiatu), nr 1138D (do granicy powiatu), nr 1218D Szklary Górne – Owczary – wiadukt nad S3 oraz nr 1236D Obora – do ronda przy PolMiedzTrans w sezonie zimowym 2026/2027. Zakres usług zamówienia obejmuje: a) utrzymanie należytej przejezdności dróg, ulic, chodników i peronów przystankowych poprzez ich odśnieżanie, b) zwalczanie śliskości pośniegowej oraz gołoledzi, poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi opisanymi opisanymi w rozdziale II pkt.1.5 SWZ, c) pełnienie dyżurów z gotowością ludzi i sprzętu do realizacji przedmiotu umowy, d) usuwanie piasku z pasa drogowego przy krawężnikach i wpustów kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni chodników, pozostałego po akcji zimowego utrzymania.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1 ustawy Pzp dla każdej części zamówienia. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia ilości i zakresu usług objętych Umową, ponad zakres podstawowy. 2. Przedmiotem prawa opcji będzie wykonanie, w zakresie wykraczającym poza podstawowy zakres zamówienia, usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gmin Lubin, Ścinawa i Rudna. W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić, dla każdej części zamówienia, wykonanie dobowego zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz dobowego utrzymania chodników zlokalizowanych przy drogach powiatowych, a w przypadku części 1 zamówienia – również dobowego zimowego utrzymania dróg wewnętrznych. 3.Szacunkowa ilość usług w zakresie objętym prawem opcji zamówienia podstawowego określona została w formularzach cenowych dla każdej części zamówienia (załączniki od 2 do 5 do SWZ). 4. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego z zastosowaniem tych samych cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę w Formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego. Wartość zamówienia objętego prawem opcji będzie ustalana jako iloczyn faktycznie zrealizowanego zakresu opcjonalnego oraz cen jednostkowych określonych przez Wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego. 5. Decyzja o uruchomieniu prawa opcji, w całości lub w części, będzie podejmowana przez Zamawiającego z uwzględnieniem rzeczywistego zapotrzebowania na usługi zimowego utrzymania dróg oraz możliwości finansowych. 6. Prawo opcji stanowi jednostronne uprawnienie Zamawiającego do zwiększenia zakresu realizowanych usług, z którego Zamawiający może, lecz nie jest zobowiązany skorzystać w okresie obowiązywania Umowy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, nie będzie stanowiło podstawy do zgłaszania przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu, w tym zobowiązania finansowego, powstającego z chwilą zawarcia Umowy. 7. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania Umowy pisemnego oświadczenia określającego zakres konkretnej usługi. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków Umowy. 8. Przedmiotowe prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia podstawowego, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji może zostać złożone najpóźniej 3 dni przed zamiarem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 9. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usług w ramach prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający, zgodnie z treścią oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w Umowie. 10. Przedmiotu umowy objętego zakresem opcjonalnym zamówienia (w razie jego uruchomienia realizacji) dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy (w tym zobowiązania z tytułu gwarancji i rękojmi, kar), co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Rudna w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Rudna. Zakres usług zamówienia obejmuje: a) utrzymanie należytej przejezdności dróg, ulic, chodników i peronów przystankowych poprzez ich odśnieżanie, b) zwalczanie śliskości pośniegowej oraz gołoledzi, poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi opisanymi w rozdziale II pkt.1.5 SWZ, c) pełnienie dyżurów z gotowością ludzi i sprzętu do realizacji przedmiotu umowy, d) usuwanie piasku z pasa drogowego przy krawężnikach i wpustów kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni chodników, pozostałego po akcji zimowego utrzymania.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Ścinawa w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, dróg wewnętrznych oraz chodników zlokalizowanych na terenie gminy Ścinawa. Zakres usług zamówienia obejmuje: a) utrzymanie należytej przejezdności dróg, ulic, chodników i peronów przystankowych poprzez ich odśnieżanie, b) zwalczanie śliskości pośniegowej oraz gołoledzi, poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi opisanymi w rozdziale II pkt.1.5 SWZ, c) pełnienie dyżurów z gotowością ludzi i sprzętu do realizacji przedmiotu umowy, d) usuwanie piasku z pasa drogowego przy krawężnikach i wpustów kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni chodników, pozostałego po akcji zimowego utrzymania.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Zimowe utrzymanie chodników oraz dróg: nr 1220D wraz z ul. Małomicką w Lubinie, nr 1219D relacji Obora – Szklary Górne (do granicy powiatu), nr 1138D (do granicy powiatu), nr 1218D Szklary Górne – Owczary – wiadukt nad S3 oraz nr 1236D Obora – do ronda przy PolMiedzTrans w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu następujących chodników oraz dróg: nr 1220D wraz z ul. Małomicką w Lubinie, nr 1219D relacji Obora – Szklary Górne (do granicy powiatu), nr 1138D (do granicy powiatu), nr 1218D Szklary Górne – Owczary – wiadukt nad S3 oraz nr 1236D Obora – do ronda przy PolMiedzTrans w sezonie zimowym 2026/2027. Zakres usług zamówienia obejmuje: a) utrzymanie należytej przejezdności dróg, ulic, chodników i peronów przystankowych poprzez ich odśnieżanie, b) zwalczanie śliskości pośniegowej oraz gołoledzi, poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi opisanymi w rozdziale II pkt.1.5 SWZ, c) pełnienie dyżurów z gotowością ludzi i sprzętu do realizacji przedmiotu umowy, d) usuwanie piasku z pasa drogowego przy krawężnikach i wpustów kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni chodników, pozostałego po akcji zimowego utrzymania.
Interne Kennung: Część 4