See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i wydanie posiłków w placówkach oświatowych w gminie Kolbudy
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usług w zakresie przygotowania i wydawania posiłków dla placówek oświatowych w gminie Kolbudy. 2. Szacunkową ilość posiłków zawiera załącznik nr 1 do umowy. 3. Wykonawca dostarczy ilość posiłków zgodną z zapotrzebowaniem złożonym w danym dniu do godz. 9.00, przez pracowników upoważnionych przez dyrektorów placówek oświatowych. 4. Żywienie dzieci odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej oraz zgodnie z planem pracy przedszkoli w roku szkolnym 2025/2026. 5. Sporządzenie posiłków musi być zgodne z wymaganiami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. 6. Posiłki muszą uwzględniać normy żywieniowe stosowane w zbiorowym żywieniu dzieci i młodzieży, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, a także wymagania zawarte w niniejszej umowie. 7. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw oraz do przygotowywania ich zgodnie z prawnymi regulacjami o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia dzieci w wieku od 3 do 16 lat (śniadania dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, obiady dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat) przy równoczesnym zapewnieniu modyfikacji opracowanych jadłospisów przez urozmaicenia, sezonowość, święta. 8. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i dostawy posiłków z zachowaniem zasad systemu HACCP, czyli Zasad Dobrej Praktyki Higienicznej oraz Zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej. 9. Wykonawca przy świadczeniu usługi zapewni wymagany standard sanitarno-epidemiologiczny. 10. Posiłki będą przygotowywane z produktów dostarczanych przez Wykonawcę we własnym zakresie w kuchni Zamawiającego. 11. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) przygotowywania posiłków zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi, w tym dotyczącymi przestrzegania norm sanitarnych i z produktów pełnowartościowych, nieprzekraczających daty ważności. 2) serwowania wędlin wysokiej jakości rozumianej jako zawierających min. 70% mięsa, nie zawierających dodatków skrobi, soi; nie dopuszcza się stosowania mięsa MMO (mięso mechanicznie odkostnione).
Interne Kennung: ZP.271.17.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
5. Los
Los: LOT-0001