2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda - vesta balistická speciální NIJ IIIA/IV (ZJ)
Beschreibung: Vesta balistická speciální NIJ IIIA/IV (ZJ) – 700 souprav
Interne Kennung: PPR-24082/ČJ-2026-990640
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Výhrada změny závazku Centrální zadavatel si v souladu s § 131 odst. 5 zákona ve spojení s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje následující možné změny závazku po dobu trvání rámcové dohody a smluv (objednávek) uzavřených na základě rámcové dohody. Inflační doložka Centrální zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje právo na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze na žádost vybraného dodavatele navýšit z důvodu inflace, a to každý kalendářní rok následující po roce, v němž uplyne 1 (jeden) rok od účinnosti rámcové dohody, až do doby konce účinnosti rámcové dohody. Žádost je povinen vybraný dodavatel doručit do 15. 2. příslušného roku (příklad: rámcová dohoda bude uzavřena 1. 6. 2026, jeden rok od účinnosti rámcové dohody je 1. 6. 2027, následující rok je rok 2028, dodavatel musí do 15. 2. 2028 zažádat o navýšení ceny). Nabídnuté jednotkové ceny lze zvýšit pouze tehdy, když inflace přesáhne výši 2 %. Maximální navýšení cen o míru inflace v každém roce je 5 % a platí i v případě, že míra meziroční inflace bude vyšší. Inflací se rozumí meziroční inflace měřená vzrůstem úhrnného indexu spotřebitelských cen zboží a služeb, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech. Změna sazby DPH Centrální zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje právo na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze měnit v případě zvýšení či snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona o dani. V takovém případě bude cena plnění změněna o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH a to ode dne účinnosti nové zákonné změny sazby DPH. Prodloužení doby plnění a změna ceny plnění rámcové dohody Centrální zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení trvání rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /1/ a prodloužení doby plnění rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /3/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění rámcové dohody z důvodu vyšší moci upravené v čl. 13 rámcové dohody, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Doba plnění bude v takovém případě prodloužena pouze o dodavatelem řádně prokázané období trvání okolností vyšší moci, které brání realizaci dodávky ve smluvním termínu realizace. Centrální zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě změny ceny upravené v jejím čl. 7 odst. /2/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění rámcové dohody z důvodu vyšší moci upravené v čl. 13 rámcové dohody, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Změna ceny bude v takovém případě upravena pouze o dodavatelem řádně prokázané okolnosti vyšší moci, které zapříčiňují změnu ceny.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35815100 Bullet-proof vests
Options:
Place of performance
Country: Czechia
Anywhere in the given country