2. Verfahren
Verfahren
Titel: Viestintäpalveluiden asiantuntijahankinta - Oikeusrekisterikeskus - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2025 (00697)
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat viestinnän asiantuntijapalvelut Oikeusrekisterikeskuksen (ORK) käyttöön. Hankinta kattaa ORK:n organisaatioviestinnän sekä projektien ja hankkeiden viestintätarpeet. ORK:n organisaatioviestinnässä tavoitteena on vahvistaa organisaation brändiä ja varmistaa, että ORK:n ydinviestit ja visuaalinen ilme säilyy yhtenäisenä. Projektien ja hankkeiden osalta viestintätukea tarvitaan projektiorganisaation tueksi viestinnän toteuttamiseen sekä osassa projekteja laajojen kohderyhmien tavoittamiseen. Projekteissa mukana on ORK:n lisäksi myös muita oikeushallinnon toimijoita, ja yhteisen viestin ja visuaalisen ilmeen säilyttäminen vaatii laajempaa yhteistyötä useiden organisaatioiden kesken. Hankinnan kohteena olevat palvelut on esitetty tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä "Hankinnan kohteen kuvaus". Sopimuskauden pituus on neljä (4) vuotta. Sopimus sisältää lisäksi yhden (1) kahden (2) vuoden optiokauden.
Interne Kennung: ORK/4713/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48500000 Kommunikations- und Multimedia-Softwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken, 79341000 Werbedienste, 79341400 Werbekampagnen, 79342000 Marketing, 79413000 Marketing-Beratung, 79415200 Entwurfsberatung, 79416000 Öffentlichkeitsarbeit, 79430000 Krisenmanagement, 79632000 Personalschulung, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes, 79950000 Veranstaltung von Ausstellungen, Messen und Kongressen, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen, 79998000 Coaching, 92100000 Dienstleistungen im Bereich Film und Videofilm
5. Los
Los: LOT-0000