627268-2026 - Ergebnis
Finnland – Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste – IT-Analyytikko- ja tutkimuspalvelut - Oikeusrekisterikeskus - Johtamisen ja kehittämisen konsultointi 2024-2032 (DPS)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: IT-Analyytikko- ja tutkimuspalvelut - Oikeusrekisterikeskus - Johtamisen ja kehittämisen konsultointi 2024-2032 (DPS)
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat IT-analyytikkopalvelut Oikeusrekisterikeskuksen (ORK) käyttöön. Oikeusrekisterikeskus on hankkimassa toiminnan ja kehittämisen tueksi IT-analyytikko ja tutkimuspalveluja. Hankinnan kohteena olevat palvelut on esitetty tarkemmin tarjouspyynnön liitteissä, erityisesti liitteessä 2 "Hankinnan kohteen kuvaus". Sopimuskausi alkaa 1.4.2026, kuitenkin aikaisintaan molempien sopijapuolten allekirjoitettua hankintasopimuksen. Sopimuskausi on määräaikaisena voimassa 31.12.2030 saakka.
Interne Kennung: ORK/4690/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Katso osallistumispyynnön liitteenä oleva "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung, 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung, 75100000 Dienstleistungen der Verwaltung, 79212000 Betriebsprüfung, 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken, 79414000 Beratung im Bereich Personalverwaltung, 79421000 Projektmanagement, außer Projektüberwachung von Bauarbeiten, 79900000 Veschiedene Dienstleistungen für Unternehmen und andere Dienstleistungen, 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0000