627271-2026 - Wettbewerb
Finnland – Kraftfahrzeuge – Uusi sähkökäyttöinen kappaletavaranosturilla ja koukkulaitteella varustettu 4-akselinen kuorma-auto sekä 6-akselinen vaihtolavaperävaunu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uusi sähkökäyttöinen kappaletavaranosturilla ja koukkulaitteella varustettu 4-akselinen kuorma-auto sekä 6-akselinen vaihtolavaperävaunu
Beschreibung: Satakunnan koulutuskuntayhtymä pyytää tarjouksia uudesta sähkökäyttöisestä kappaletavaranosturilla ja koukkulaitteella varustetusta 4-akselisesta kuorma-autosta sekä 6-akselisesta vaihtolavaperävaunusta. Hankinnassa noudatetaan julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja (JYSE). Tarjouksen hinta esitetään alv 0 % hintana. Hankinnan kohteena on yksi (1) kuorma-auto tarjouspyynnössä esitetyin vaatimuksin. Hankintayksikkö varaa lisäksi oikeuden hankkia optiona yhden (1) kuorma-autoon soveltuvan perävaunun. Perävaunun tulee täyttää tarjouspyynnössä määritellyt tekniset vaatimukset. Tarjoajan tulee ilmoittaa kuorma-auton hinta sekä optiona hankittavan perävaunun hinta erikseen. Hankintayksikkö päättää option käyttämisestä erillisellä päätöksellä. Option käyttäminen on hankintayksikön oikeus, ei velvollisuus. Optio voidaan ottaa käyttöön viimeistään 6 kuukautta hankintasopimuksen allekirjoittamisesta.
Interne Kennung: 624237
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000