627310-2026 - Wettbewerb
Schweden – Lohn- und Gehaltsabrechnung – Outsourcing lönetjänster
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Outsourcing lönetjänster
Beschreibung: Bostäder i Borås upphandlar outsourcing av lönetjänster. Uppdraget omfattar tillhandahållande av en primär och en sekundär lönekonsult för utförande av de tjänster som framgår av upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79211110 Lohn- und Gehaltsabrechnung
5. Los
Los: LOT-0001
627310-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lönehantering – Outsourcing lönetjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001