627417-2026 - Wettbewerb
Polen – Impfstoffe – Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych części: 1÷3
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSzczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych części: 1÷3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych, na zasadach określonych w treści SWZ.
Interne KennungZZP.ZP.411.103.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamówienie dotyczy zakupu szczepionek przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych oraz w celu zabezpieczenia rezerwy przeciwepidemicznej. W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości realizacji szczepień niezbędne jest podjęcie działań zmierzających do jak najszybszego zabezpieczenia szczepionek. Podstawowy termin do składania ofert ma wpływ na ustalony harmonogram dostaw szczepionek. W celu zapewnienia terminowości ich realizacji niezbędne jest przeprowadzenie postępowania w trybie pilnym.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1. Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych, na zasadach określonych w treści SWZ. 2. Łączna liczba (wielkość zakupu): 62 000 schematów. 3.Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakupu produktu leczniczego, jednak nie więcej niż o 20% każdej części ww. przedmiotu zamówienia, w przypadku przekroczenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia lub powstania obiektywnych i uzasadnionych potrzeb w szczególności zmiany zapotrzebowania wśród pacjentów. 4. Na podstawie art. 256 ustawy Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Na mocy ustawy z dnia 16 listopada 2022 r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 2770) do ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzono rozwiązania, zgodnie z którymi finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje nabywanie szczepionek wykorzystywanych do szczepień obowiązkowych realizowanych w ramach Programu Szczepień Ochronnych oraz szczepionek i innych immunologicznych produktów leczniczych stanowiących rezerwę, stosowanych w razie wystąpienia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Aktualnie obowiązuje tekst jednolity tej ustawy ogłoszony w Dz. U. z 2025 r. poz. 1461. 7. Zgodnie z art. 97 ust. 3 pkt 3d ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, do zakresu działania funduszu należy również w szczególności: finansowanie zakupu szczepionek, o których mowa w art. 18 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, oraz produktów leczniczych, o których mowa w art. 18a ust. 2 tej ustawy. 8. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 9. Przedmiotowe środki dowodowe: Na podstawie art. 105 oraz art. 106 Pzp. w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawców przedstawienia następujących dokumentów: • Ważnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego na terenie RP wydanego przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, lub • Ważnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego wydanego przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską. 9.1. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, aby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu ich zweryfikowanie pod kątem prawidłowości. 9.2. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego musi być ważne i aktualne na dzień składania ofert. 9.3. Skład preparatu i opakowania musi być zgodny z treścią dokumentów, o których mowa w pkt 9. 9.4. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa, Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentami, o których mowa w pkt 9, dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego lub w przypadku jego uzyskania ważne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. 9.5. Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o przeniesieniu na inny podmiot praw i obowiązków podmiotu odpowiedzialnego, wynikających z pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. 9.6. Ww. dokumenty muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. 9.7. Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp. 9.8. Zgodnie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 9.9. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Nie ma obowiązku tłumaczenia na język polski nazw własnych, zwyczajowo stosowanej terminologii technicznej, znaków towarowych, nazw handlowych oraz oznaczenia pochodzenia towarów.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2. Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3. Szczepionka przeciw zakażeniom powodowanym przez rotawirusy, do szczepień obowiązkowych
Interne KennungCzęść 3