627433-2026 - Ergebnis
Ungarn – Bauarbeiten für Starkstromleitungen – 83-as troli felsővezeték és áramellátás kiépítése
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 83-as troli felsővezeték és áramellátás kiépítése
Beschreibung: A 83-as trolibusz felsővezetéke a Kálvária téren és a Baross utcában áttervezésre kerül, így a Csobánc utcai hurok megszűnik. Új forduló az Orczy téren kerül kialakításra. Új vezeték kerül kiépítésre a Bláthy Ottó utcában. A Magyarok Nagyasszonya téri megállóhely számára negatív öböl kerül kiépítésre, valamint a Szenes Iván téri megállóhely áthelyezésre kerül szintén negatív öböl formájában. A Diószegi Sámuel utca, valamint az Elnök utcában a felsővezeték oszlopok cserélésre kerülnek, illetve néhány helyen a közvilágítási lámpatestek és lámpakarok is. Az új trolibusz viszonylat bevezetésével gondoskodni szükséges annak áramellátásáról, hiszen a kapacitás növekedése indokolttá teszi, mind a Népligeti és Baross utcai áramátalakító berendezés bővítését és felújítását. A Fiumei út 27. házszám alatt a 35397 hrsz-on található Baross utcai áramátalakító berendezés felújításra, valamint bővítésre kerül, illetve a Könyves Kálmán krt. 78. házszám alatt a 38599/3-8 és a 38444 hrsz-on található Népligeti áramátalakító berendezés. A kivitelezési feladatok az alábbi kettő részben kerülnek kiírásra: 1.rész: Népligeti troli felsővezeték, áramellátás építése 2.rész: Népligeti áramátalakító felújítása, bővítése
Vorherige Bekanntmachung: 569032-2025
Interne Kennung: EKR000778972025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Népligeti troli felsővezeték, áramellátás építése
Beschreibung: A budapesti Kálvária téren és a Baross utcában megvalósult a trolibusz felsővezeték hálózat áttervezése. E szerint a Csobánc utcai hurok megszűnik és a Baross utcán egyenesen továbbvezetve éri el a trolibusz az Orczy teret. Az új forduló az Orczy téren kerül kialakításra, majd a jelenlegi nyomvonalon közlekedik vissza a belváros felé. Trolibusz felsővezeték hálózat és áramellátás kivitelezése a Kálvária tér-Diószegi Sámuel utca-Elnök utca-Népliget metró állomás nyomvonalon. A kivitelezési munkák során új vezeték épül ki a Bláthy Ottó utcában a trolibusz közlekedés céljából. A Magyarok Nagyasszonya téri megállóhely számára a Győrffi I. utca előtti érintett szakaszon, a Magyarok Nagyasszonya téri 13. szám előtt negatív öböl kerül kiépítésre, valamint a Baross utca irányú Szenes Iván téri megállóhely áthelyezésre kerül jelenlegi helyéről a Szenes Iván tér 3. szám elé, ahol szintén negatív öböl kerül kialakításra. Az oszlopok cseréje mellett az alapzatok is megújulnak, továbbá néhány helyen közvilágítási lámpatestek és lámpakarok cseréjére is sor kerül az egységes utcakép, valamint a jelenlegi különböző felsővezetéki hálózatok egységesítése céljából. A tervezett oszlopkiosztásnál a fő cél a több funkciójú oszlopok kialakítása (felsővezeték, közvilágítás, közúti jelző), hogy a területen minél kevesebb oszlop foglalja a közterületet. A tervezett hálózat nyomvonalának és magasságának meghatározásánál kiemelt cél volt, hogy a meglévő fák a lehető legkisebb mértekben legyenek károsítva. A tervezett felsővezeték hálózat lengő rendszerű, főként sodronyos kialakítású. A trolibusz váltója rádiófrekvenciás 2,4 GHz-es tartományban fog működni. Továbbá a Baross utcai áramátalakító felújítása és bővítése. Az energetikai vizsgálatot valamennyi járműtípussal el kell végezni, a mértékadó számításhoz a legkedvezőtlenebb változatot kell figyelembe venni. Főbb feladatok:  A tárgyi projekt a Kálvária tér és a Népliget közötti szakaszon lévő trolibusz felsővezeték hálózat kiépítéséről szól.  A projekt keretén belül a Csobánc utcáig meglévő, de az Elnök - Diószegi Sámuel -Könyves Kálmán, valamint a Bláthy Otto utcában hiányos trolibusz felsővezeték kiépítésre kerül, így megszűnik a 83-as trolibusz önjáró szakasza. A kivitelezési munkák során új vezeték épül ki a Bláthy Ottó utcában a trolibusz közlekedés céljából.  A Magyarok Nagyasszonya téri megállóhely számára a Győrffi I. utca előtti érintett szakaszon, a Magyarok Nagyasszonya tér előtt a 13. szám alatt negatív öböl kerül kiépítésre.  A Szenes Iván térnél új, áthelyezett megálló kerül kialakításra az Elnök utcában.  Továbbá a meglévő oszlopokon található közvilágítás is korszerűsítésre kerül, a lámpatestek és lámpakarok cseréjével egységes utcakép kerül kialakításra. A gyalogos átkelőhelyeknél szükség szerint egy-egy önálló közvilágítási oszlop kerül elhelyezésre.  A tervezett felsővezeték nyomvonalának és magasságának meghatározásánál elsődleges szempont volt, hogy a meglévő fák a lehető legkisebb mértékben legyenek károsítva, ezért a tervezett felsővezeték hálózat lengő rendszerű, főként sodronyos kialakítású.  A tervezett trolibusz felsővezeték hálózati infrastruktúrájának kiépítése miatt az Orczy út-Elnök utca, Könyves Kálmán krt-Elnök utca/Győrffi u., Üllői út- Könyves Kálmán krt.-on lévő jelzőlámpás csomópontok átépítése,  A Baross utcai áramátalakító bővítése, felújítása Főbb mennyiségek:  új munkavezeték felszerelése: 9.691 méter  felsővezeték tartó oszlop állítása: 152 darab  Vízvezetékek bontása: 330 méter  Víznyelőaknák bontása: 14 darab  Víznyelőaknák építése: 13 darab  Csatornavezeték építése: 343 méter  Közvilágítási lámpatestek és tartozékainak bontása: 78 darab  Baross áramátalakító felújítása, bővítése: 1 darab Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza Ajánlatkérő, azt minden esetben érteni kell, ajánlattevők eszerint tehetik meg ajánlatukat. Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolnia külön nyilatkozattal, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát. Tárgyi kivitelezés engedélyköteles építési beruházásnak minősül. A részletes feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000778972025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31682410 Kabelträger für Freileitungen, 45232210 Bauarbeiten für Freileitungen, 45234160 Fahrleitungsbauarbeiten, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 34632300 Elektroinstallationen für den Eisenbahnverkehr
Los: LOT-0002
Titel: Népligeti áramátalakító felújítása, bővítése
Beschreibung: Az új trolibusz viszonylat bevezetésével gondoskodni szükséges annak áramellátásáról, hiszen a kapacitás növekedése indokolttá teszi, ezért a Népligeti áramátalakító berendezés bővítését és felújítását, távvezérlő berendezés cseréjét, valamint az egyenáramú elosztók felújítását is el kell végezni. Főbb feladatok: - megnövekedett kapacitás miatt plusz vontatási blokk kialakítása, - távvezérlő központ bővítése és rendszerének telepítése, beüzemelése, - szükséges vezetékek cseréje, - védelmi berendezések telepítése, a szigetelések és biztonsági rendszerek korszerűsítése a biztonságos működés érdekében - 1500 kW egyenirányító és transzformátor telepítése, az energiaellátó rendszerek bővítése céljából, - az áramellátási infrastruktúra fejlesztése érdekében szükséges kábelezések és elosztók telepítse a csatlakozási pontoknál. Főbb mennyiségek: - Vontatási száraztranszformátor telepítése: 1 darab - 1500 kW egyeniránytó telepítése: 1 darab - Pozitív kábelfogadó bővítése: 1 darab - Kisfeszültségű erősáramú kábelezés: 780 méter - Védelmi szekrény telepítése: 1 darab - Távvezérlő rendszer telepítése: 1 darab - Távvezérlő központ bővítése szoftverrel: 1 darab - Kábeltartó csatorna kiépítése: 460 méter - Vezetékek és kábelek fektetése: 940 méter - Lámpatestek felszerelése: 87 darab - Biztonsági világítás telepítése: 49 darab - Dugaszoló aljzat és csatlakozó táblájának felszerelése: 37 darab Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza Ajánlatkérő, azt minden esetben érteni kell, ajánlattevők eszerint tehetik meg ajánlatukat. Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolnia külön nyilatkozattal, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát. Tárgyi kivitelezés engedélyköteles építési beruházásnak minősül. A részletes feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000778972025/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 34632300 Elektroinstallationen für den Eisenbahnverkehr, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen