2. Verfahren
Verfahren
Titel: Maitotaloustuotteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat maitotaloustuotteet sekä niiden toimittamiseen liittyvät palvelut Kehyskunnille (Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala ja Ylöjärvi). Tuotteet toimitetaan Kehyskuntien kouluille, päiväkoteihin sekä muihin yksiköihin. Kehyskunnissa tarjottavien aterioiden määrä on päivittäin keskimäärin 43 000 ateriaa. Kehyskuntien peruskoulujen, lukioiden ja päiväkotien ruokalistan raaka-ainepohja on yhdenmukaistettu.
Interne Kennung: ELT207
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0000