2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Strzelin
Beschreibung: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych (ilekroć w dokumencie będzie mowa o odpadach należy przez to rozumieć odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych) położonych na terenie Gminy Strzelin, w tym: 1) odbiór odpadów komunalnych gromadzonych na terenie nieruchomości, na których powstają odpady komunalne, położonych na obszarze Gminy Strzelin tj.: a) zmieszanych odpadów komunalnych (pozostałe po selektywnej zbiórce) b) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach (w zabudowie wielolokalowej), c) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach i w workach (w zabudowie jednorodzinnej), 2) odbiór innych frakcji odpadów komunalnych wymagających odebrania, zbierania, transportu i zagospodarowania, które zostaną wytworzone na terenie Gminy Strzelin, 3) posiadanie umów na zagospodarowanie odpadów, odebranych z terenu gminy Strzelin, przez instalacje komunalne i inne podmioty posiadające zezwolenia wymagane przepisami prawa oraz możliwości organizacyjne i techniczne do działalności w tym zakresie w przypadku: a) odpadów odbieranych systematycznie z nieruchomości zamieszkanych należy posiadać w/w umowy obejmujące cały okres trwania usługi; b) odpadów charakterystycznych (głównie z PSZOK) należy posiadać ww. umowy lub umowy krótkoterminowe/ zlecenia bieżące, w okresach ich planowego przekazania do zagospodarowania. Kopie takiej umowy/ zlecenia Wykonawca przedstawia wówczas Zamawiającemu, 4) prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK) położonego przy ul. Glinianej 4 w Strzelinie, w tym zapewnienie jego prawidłowego i nieprzerwanego funkcjonowania oraz obsługi urządzeń znajdujących się na PSZOK, 5) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych w PSZOK, 6) wyposażenie PSZOK w pojemniki na wszystkie rodzaje odpadów zbieranych na tego typu obiektach w myśl przepisów prawa, 7) zagospodarowanie odebranych odpadów, poprzez ich przekazanie do instalacji komunalnej, posiadającej instalacje do przetwarzania i unieszkodliwiania wszystkich rodzajów odpadów odbieranych z terenu Gminy Strzelin, a w przypadku odpadów charakterystycznych do innych podmiotów na podstawie umów o których mowa w pkt 3), 8) przygotowywanie sprawozdań i bilansów z zakresu wykonywanych czynności oraz osiąganych rocznych poziomów zagospodarowania odpadów, 9) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w sposób zmierzający do zapewnienia osiągnięcia poziomów określonych w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, 10) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w sposób zmierzający do zapewnienia osiągnięcia poziomów określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, 11) Wykonawca podczas realizacji zamówienia dopełni wszelkich starań, aby jak największą ilość zebranych odpadów poddać recyklingowi i przygotować do ponownego użycia, 12) organizacja, odbiór, transport i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, użytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 r., o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, zużytych opon samochodów osobowych, motorowerowych, rowerowych i wózków dziecięcych z terenu miasta i gminy Strzelin, z częstotliwością raz na 12 miesięcy w trakcie trwania umowy, sprzed nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości mieszanych oraz gniazd odpadowych przy wspólnotach mieszkaniowych. Zbiórka na terenach gęstej zabudowy wielorodzinnej powinna być realizowana za pomocą podstawionych kontenerów przeznaczonych na tego typu odpady, 13) organizacja, odbiór, transport i obsługa objazdowej zbiórki tekstyliów i zużytych ubrań, z częstotliwością raz na 12 miesięcy w trakcie trwania umowy, sprzed nieruchomości zamieszkałych, mieszanych oraz z gniazd odpadowych przy zabudowie wielorodzinnej. Terminy przeprowadzania zbiórki tekstyliów i zużytych ubrań powinny korelować z terminami zbiórki odpadów wielkogabarytowych w przypadku zabudowy jednorodzinnej. Na terenach gęstej zabudowy wielorodzinnej realizowane powinny być poprzez podstawienie osobnego kontenera na tego typu odpady lub zastosowanie innego mechanizmu odbioru tego typu odpadów, uzgodnionego wcześniej z Zamawiającym oraz Zarządcami poszczególnych wspólnot mieszkaniowych, w terminach niezależnych od zbiórki odpadów wielkogabarytowych, 14) przeprowadzenie, we współpracy z Zamawiającym, przynajmniej raz w każdym roku trwania umowy, akcji edukacji ekologicznej w zakresie właściwego prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów przez właścicieli nieruchomości; akcja musi trafić do wszystkich grup wiekowych z zastosowaniem co najmniej dwóch technik przekazu informacji (bezpośrednia i pośrednia), 15) prowadzenie na bieżąco monitorowania i kontroli poprawności selektywnej zbiórki odpadów przy nieruchomościach na potrzeby udokumentowania działań Gminy związanych z decyzjami w/s opłat podwyższonych, w tym wyposażenie brygad w co najmniej jedno urządzenie pozwalające zrobić fotografię lub nagrać film potwierdzający brak tej poprawności oraz sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu (w formie elektronicznej) notatek służbowych potwierdzających fakt niewłaściwego segregowania odpadów przez Właścicieli nieruchomości.
Vorherige Bekanntmachung: 339661-2026
Interne Kennung: ZP.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Strzelin.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nabywca zastrzega sobie prawo do dokonania dodatkowych zakupów od wykonawcy, jak opisano w tym miejscu: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług w zakresie do 15 % wartości zamówienia podstawowego, które są przedmiotem niniejszego postępowania i są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. 2. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich. Całkowita wartość tych zamówień została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Wartości przyjęte w ofercie Wykonawcy będą podstawą do negocjacji cen dla zamówienia z wolnej ręki, biorąc pod uwagę możliwą waloryzację cen.