2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zrównoważone zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych poprzez zagospodarowanie zielenią obszaru opracowania w ramach zadania „Dostosowanie do zmian klimatu oraz zapobieganie powodziom i suszy terenu Konowicy w Terespolu”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: wykonanie altan retencyjnych z zielonym dachem, rozbudowę układu komunikacyjnego o nawierzchnie przepuszczalne i powierzchnie retencyjne zapewniające dostęp dla osób niepełnosprawnych do elementów zagospodarowania terenu, rozszczelnienia powierzchni nieprzepuszczalnych z kostki brukowej przez zastosowanie geokrat wypełnionych żwirem, wykonanie elementów małej architektury (ławek, tablic edukacyjnych i tablicy interaktywnej – kiosku informacyjnego), wykonanie szczelnych ogrodów deszczowych zatrzymujących wodę z powierzchni utwardzonych, UWAGA: Zamawiający informuje, że dokumentacja obejmuje szerszy zakres prac niż przewidziany do realizacji w niniejszym postępowaniu. Z zakresu opracowania projektowego wyłączono z niniejszego zamówienia następujące elementy: Projekt branży sanitarnej. Powyższe elementy nie wchodzą w zakres niniejszego postępowania i nie podlegają wycenie ani realizacji przez Wykonawcę.
Interne Kennung: IP.271.10.2026.JL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1 Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2 W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy Platformy zakupowej platformazakupowa.pl w zakładce „postępowania” pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358136 3 Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert (sposób składania ofert opisano w rozdziale 13 SWZ) odbywa się przy użyciu platformy zakupowej, która dostępna jest pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/terespol poprzez formularz „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. 4 Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 5 Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu wskazanego w pkt 8.4.2 ppkt 1) SWZ - składa . informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 8.4.2 ppkt 1) SWZ - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 8.21 SWZ, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem (wystawionym w wymaganym w pkt. 8.21 SWZ terminie) zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 45100000 Baureifmachung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45212420 Bauarbeiten für Restaurants und ähnliche Anlagen, 45212140 Freizeiteinrichtung, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45262512 Quadersteinarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112712 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Gartenanlagen, 45232120 Bewässerungsanlage, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Place of performance
Postal address: Terespol
Town: Terespol
Postcode: 21-550