627797-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Massenspektrometer – DEK-1688 MALDI tömegspektrométer beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DEK-1688 MALDI tömegspektrométer beszerzése
Beschreibung: DEK-1688 MALDI tömegspektrométer beszerzése
Interne Kennung: EKR001713242026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: DEK-1688 MALDI tömegspektrométer beszerzése Ajánlatkérő 1 db tömegspektrometriás identifikáló készüléket kíván beszerezni az Ártáblázatban, a Szakmai követelmények táblázatban és a jelen Műszaki leírásban megadottak szerint a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Orvosi Mikrobiológia részére. 1 db teljes, működésre kész asztali MALDI-TOF (matrix-assisted laser desorption ionisation – time of flight) tömegspektrométer laboratóriumi rendszer, amely alkalmas gram +, gram – baktériumok, sarjadzó, valamint fonalas gombák fajszintű azonosítására a kitenyésztett baktériumok és gombák riboszomális fehérjéinek tömegspektruma alapján. Az azonosítás a felvett ismeretlen fehérjetömegspektrum referencia adatbázishoz történő hasonlításával valósul meg. A megajánlott készülékhez, annak árában biztosítandó kiegészítő készülékek: - 1 db szünetmentes áramforrás, amivel az automata által már megkezdett vizsgálatok biztonsággal befejezhetőek. A szünetmentes tápegység a mérőautomata mellett kerül elhelyezésre. - 1 db színes lézernyomtató - 1 db centrifuga (legalább 12 pozíció, legalább 14000 max. RCF) - 3 db automata pipetta (1 db 1-10 µl, 1 db 10-100 µl, 1 db 100-1000 µl) Az ajánlati összárnak magában kell foglalni minden költséget (készülék, kiegészítő készülékek, indulókészlet, a 60 hónap teljes körű szavatosság és jótállás, valamint a jótállási időtartamon belüli gyártó által előírt gyakoriságú karbantartások költségét is, valamint a jótállás végén történő karbantartás költségei). Az ajánlati ár tartalmazza továbbá a rendszeresen frissített IVD vagy IVDR elérhető adatbázisainak (könyvtárak) 5 éves licenszdíját. Az ajánlati ár tartalmazza a szerződés teljesítéséhez szükséges valamennyi költséget, beleértve a szállítást és a szállítással összefüggő (behozatallal, forgalomba hozatallal kapcsolatban felmerülő) költséget (vám, adók, díjak, illetékek, kiszállítási díj, egyéb), továbbá az üzembe helyezéssel, próbaüzemmel és betanítással kapcsolatos költséget. Eladó a nettó ajánlati árán felül semmilyen további költséget nem számolhat fel. Az Ártáblázat és a Szakmai követelmények táblázat hiánytalan kitöltése Ajánlattevő felelőssége. További részletek: a beszerzendő eszköz minőségi és funkcionális követelményeit a közbeszerzési dokumentáció részét képező Műszaki leírás és a Szakmai követelmények táblázat tartalmazza. A biztosítandó és telepítésre kerülő összes készülékre vonatkozóan: a megajánlandó készülék, illetve a kiegészítő készülékek kizárólag gyári újak lehetnek. Ajánlattevő köteles a műszaki leírásnak és az előírt szakmai követelményeknek mindenben megfelelő készüléket, a szerződés hatályba lépésétől számítva maximum 60 napon belül telepíteni úgy, hogy az betanítva, próbaüzemet lefolytatva, rutin üzemelésre készen álljon. A leszállítás, beüzemelés és betanítás a szerződés hatályba lépését követően – az 5 napos előzetes értesítéstől számítottan -, bármikor elkezdhető, de a megadott 60 napos telepítési véghatáridőig be kell fejezni. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bek. alapján, amennyiben a műszaki leírás meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is. Ajánlattevő - amennyiben a hivatkozással érintett műszaki tartalom helyett egyenértékű eszközt, megoldást stb. kíván megajánlani ajánlatában - a szakmai ajánlatában köteles benyújtani az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentumo(ka)t. Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentum lehet különösen (de nem kizárólagosan) a gyártótól származó műszaki dokumentáció vagy valamely független, szakmailag elismert szervezet minősítése.
Interne Kennung: EKR001713242026/1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR001713242026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38433100 Mass spectrometer
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001713242026/1