627806-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Dostawa aparatury medycznej – 5 zadań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aparatury medycznej – 5 zadań
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa aparatury medycznej - 5 zadań. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w związku z realizacją projektu pn. „Uniwersyteckie Centrum Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej – optymalizacja piramidy świadczeń w woj. lubelskim poprzez rozbudowę i wyposażenie Poradni Specjalistycznych USK Nr 4 w Lublinie”, nr FENX.06.01-IP.03-0051/25, realizowanego na podstawie Umowy nr FENX.06.01-IP.03-0051/25-00/53/2026/84 z dnia 05.03.2026 r., w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027, Priorytet FENX.06 Zdrowie, Działanie FENX.06.01 System ochrony zdrowia. Szczegółowe wymagania w stosunku do w/w asortymentu zamówienia i zakres zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 - 1.5 (odrębny plik xls) oraz Załącznik nr 1.1a - 1.5a (odrębny plik word) do niniejszej SWZ. Realizacja przedmiotu umowy nastąpi w ciągu 6 tygodni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do 14.12.2026 r.
Interne KennungFDZ.261.77.26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDOKUMENTY I OŚWIADCZENIA SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO 1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia/przesłania na Platformę Zakupową Zamawiającego w zakładce „Pytania/Informacje” – w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia) – niżej wymienionych oświadczeń i dokumentów: 1) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania tj. a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. 2) Oświadczenie wykonawcy w zakresie przesłanki opisanej w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, tj. oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wg Załącznika nr 3 do SWZ.). 3) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 4) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej*), w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 5) Jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby – dokumenty dotyczące podmiotu udostępniającego zasoby – w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia (w zakresie analogicznym jak Wykonawca) oraz spełnienia (w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby) warunków udziału w postępowaniu. *) Zamawiający nie będzie żądał dokumentu wskazanego w pkt 4) jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych – o ile Wykonawca wskazał w jednolitym dokumencie, dane umożliwiające dostęp do tego dokumentu. C. INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY ORAZ FORMY DOKUMENTÓW 2. W zakresie nieuregulowanym niniejszą SWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020r. poz. 2415 ze zm.) oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dn. 31 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U z 2020r. poz. 2452). 3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt B 1.3) składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt B 1.4) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. 5. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w B pkt 1.3) lub B pkt 1.4) lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 - zastępuje się je w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.Dokument powinien być wystawiony w terminach odpowiadających terminom wskazanym w pkt 3, 4.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie, 33124100 Diagnostikausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1 – Aparaty USG do badań ginekologiczno – położniczych
BeschreibungDostawa aparatów do badań ginekologiczno – położniczych – 2 kpl.
LosLOT-0002
TitelZadanie 2 – Aparat USG do badań ginekologiczno – onkologicznych
BeschreibungDostawa aparatu USG do badań ginekologiczno – onkologicznych – 1 kpl.
LosLOT-0003
TitelZadanie 3 – Kolposkop ginekologiczny
BeschreibungDostawa kolposkopu ginekologicznego – 1 kpl.
LosLOT-0004
TitelZadanie 4 – Cystoskopy
BeschreibungDostawa cystoskopów. CZĘŚĆ A: Cystoskop - 10 kpl. W skład 10 kompletów wchodzi: Cystoskop typ I – 8 szt. i Cystoskop typ II – 2 szt. Łączne wyposażenie dla 10 kompletów: kosz do sterylizacji cystoskopu – 5 szt., wideoprocesor z monitorem – 1 szt., wózek do wideoprocesora – 1 szt., jednostka sterująca – 1 szt., tor wizyjny – 1 szt. CZĘŚĆ B: Cystoskop - 2 kpl. W skład 2 kompletów wchodzi: Cystoskop typ III - 1 kpl. i Cystoskop typ IV - 1 kpl.
LosLOT-0005
TitelZadanie 5 – Aparat do urodynamiki
BeschreibungDostawa aparatu do urodynamiki – 1 kpl.