627846-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Magnet-Resonanz-Anlage – 1,5T MR skanner til Regionshospitalet Gødstrup, Røntgen & Skanning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel1,5T MR skanner til Regionshospitalet Gødstrup, Røntgen & Skanning
BeschreibungRegionshospitalet Gødstrup ønsker at indkøbe en1,5T MR skanner til standard og avancerede undersøgelsesmetoder til følgende områder: - Øre-næse-hals. - Abdomen og bækken. - Stroke patienter, som ikke kan skannes i 3T MR skanner. - Orto/MSK. - Mulighed for skanning af patienter med implantater.
Interne Kennung1-23-4-72-13-26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer er udstyrsoptioner, samt option på uddannelse, service og reservedelsforsikringer. Derudover er der option på demontering og bortskaffelse af eksisterende MR udstyr.
627846-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 1-23-4-72-13-26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 33111610 Magnetic resonance unit
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options: