2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja sieci bezprzewodowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci bezprzewodowej Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: Zp/pn/24/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Szczegółowe uzasadnienie zastosowania procedury przyspieszonej stanowi załącznik nr 8 do SWZ, z uwagi na jej obszerność. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest uzasadnione z następujących powodów: 1. Przedmiot zamówienia – kontrolery sieci bezprzewodowej są sprzętem standardowym (commercial off-the-shelf), dostępnym na rynku, co oznacza, że wykonawcy nie potrzebują wydłużonego czasu na przygotowanie oferty. Krótki termin nie ogranicza konkurencji w sposób nieproporcjonalny. 2. Proporcjonalność – skrócenie terminu do 15 dni (minimum ustawowego) jest środkiem najmniej ingerującym w konkurencję spośród możliwych, a jednocześnie niezbędnym do zachowania terminów związanych z rozliczeniem dotacji. 3. Doświadczenie zamawiającego – analogiczne postępowania na dostawę sprzętu sieciowego były prowadzone przez zamawiającego w przeszłości, a rynek kontrolerów sieci bezprzewodowej jest stabilny i przewidywalny. 4. Termin 35 dni uniemożliwiłby skuteczne rozliczenie dotacji i zakup sprzętu. 5. Pilna potrzeba nie wynika z zaniedbań LAW, tylko z czynników zewnętrznych, niezależnych od LAW, wskazanych w pkt II.1 pt. „Niezgodność obecnie eksploatowanego sprzętu z wymogami prawa” wyżej. Niezgodność obecnie eksploatowanego sprzętu z wymogami prawa Obecnie eksploatowane kontrolery sieci bezprzewodowej nie spełniają wymogów: •dyrektywa Unii Europejskiej 2022/2555 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii, zmieniająca rozporządzenie (UE) nr 910/2014 i dyrektywę (UE) 2018/1972 oraz uchylająca dyrektywę (UE) 2016/1148 (dyrektywa NIS 2) •ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 20), •wytycznych Ministra Obrony Narodowej dotyczące realizacji obowiązków podmiotów kluczowych i ważnych przez jednostki podległe ministrowi obrony narodowej lub przez niego nadzorowane oraz ministerstwo obrony narodowej, wydane 16 lipca 2026 r. Szczególnie istotna jest, że ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa traktuje LAW jako podmiot ważny, zgodnie z Decyzja 225/DC z 29 czerwca 2026 Ministra Obrony Narodowej.Powyższe oznacza, że od tego czasu LAW ma obowiązek jak najszybciej dostosować się do wymogów z tego płynących też co do sprzętu i jeśli zachodzi taka potrzeba zakupić nowy sprzęt i usnąć stary nie spełniający nowych wymogów. Zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 5 b ww. ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa LAW ma obowiązek stosować środki zapobiegające i ograniczające wpływ incydentów na bezpieczeństwo w tym, stosować sprzęt umożliwiający regularne przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania, stosownie do zaleceń producenta. Aktualnie posiadany sprzęt w postaci kontrolerów sieci bezprzewodowej nie ma już wsparcia producenta więc do nich spełnienie go tego wymogu jest niemożliwe. Konieczny jest więc zakup nowych kontrolerów ze wsparciem producenta. Dalsze użytkowanie sprzętu niespełniającego tych wymogów stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa teleinformatycznego jednostki i może skutkować odpowiedzialnością prawną oraz sankcjami.Powyższe kwestie są szczegółowo rozwijane w wytycznych MON. Postępowanie jest w całości finansowane z dotacji celowej, która zgodnie z przepisami prawa musi zostać rozliczona do dnia 30 listopada 2026. Termin ten wynika wprost z przepisów regulujących przyznanie dotacji a nie z wewnętrznego harmonogramu zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci bezprzewodowej Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.