2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koordinatmätmaskin
Beschreibung: Enheten för tillverknings- och mätsystem behöver köpa in en koordinatmätmaskin som ska användas för forskning och undervisning. Maskinen kommer att ersätta en mindre maskin som har tjänat ut. Den kommer att placeras i ett nytt temperaturstabiliserat rum som kommer att vara färdigt under hösten.
Interne Kennung: HS-2026-1636
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000