627960-2026 - Wettbewerb
Polen – Anästhetika – Dostawy anestetyków wziewnych wraz z użyczeniem parowników
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy anestetyków wziewnych wraz z użyczeniem parowników
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy anestetyków wziewnych wraz z użyczeniem parowników. Dodatkowo wymagane jest użyczenie (na cały okres realizacji umowy) przez wykonawcę sprzętu niezbędnego do podawania leku – parowników, szczegółowo określonych w załączniku nr 1.1.A na zasadach określonych w umowie. Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1.1. do Specyfikacji Warunków Zamówienia („Formularz cenowy”). Pozostałe warunki zamówienia określone są w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. „Projektowane postanowienia umowy”, które zostaną wprowadzone do treści umowy /postanowienia umowy. Umowy w zakresie rozstrzygniętych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 36 miesięcy. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, a zatem przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 części (pakiety). Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia (pakiety). Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje wydzielenia poszczególnych pozycji z ustalonych w SWZ pakietów w trakcie procedury przetargowej. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części (pakiecie). W poszczególnych częściach musi być wyceniony pełen asortyment w ilościach podanych przez Zamawiającego. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone - jeśli dotyczy. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danym pakiecie, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Interne KennungLAS-136-PN/63-2026.AN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
5. Los
LosLOT-0001
TitelSevoflurane
BeschreibungSpecyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1.1. do Specyfikacji Warunków Zamówienia („Formularz cenowy”). Dodatkowo wymagane jest użyczenie (na cały okres realizacji umowy) przez wykonawcę sprzętu niezbędnego do podawania leku – parowników, szczegółowo określonych w załączniku nr 1.1.A na zasadach określonych w umowie. Pozostałe warunki zamówienia określone są w załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia („Projektowane postanowienia umowy”, w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy).
Interne KennungPakiet nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie art. 441 ust. 1 przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia w zakresie tego pakietu o maksymalnie 20% wartości podstawowej. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy, tym samym nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zam. podst, w tym w szczególności - cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelDesfluranum
Interne KennungPakiet nr 2