2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Lubaczowa, zbieranych zgodnie z zapisami aktualnego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów uchwalonego Uchwałą Rady Miejskiej w Lubaczowie. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Odbiór od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy, wytworzonej i zebranej ilości poszczególnych frakcji odpadów komunalnych, wymienionych w ust. 2 pkt 1, lit. A-D. A. Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod odpadu: 20 03 01), zgromadzonych w pojemnikach lub workach. B. Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach lub w workach, z podziałem na 4 frakcje, tj.: a) Papier i tektura (oznaczenie: niebieskie) obejmująca odpady komunalne: Opakowania z papieru i tektury (kod odpadu: 15 01 01), Papier i tektura (kod odpadu: 20 01 01); b) Tworzywa sztuczne i metale (oznaczenie: żółte) obejmująca odpady komunalne: Opakowania z tworzyw sztucznych (kod odpadu: 15 01 02), Opakowania z metali (kod odpadu: 15 01 04), Zmieszane odpady opakowaniowe (kod odpadu: 15 01 06), Metale (kod odpadu: 20 01 40); c) Szkło (oznaczenie: zielone) obejmująca odpady komunalne: Opakowania ze szkła (kod odpadu: 15 01 07), Szkło (kod odpadu: 20 01 02); d) Odpady biodegradowalne (oznaczenie: brązowe), obejmująca odpady komunalne: Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 01 08), Odpady ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 02 01). C. Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, nie wymagających pojemników do ich zbierania, obejmujących: a) Odpady wielkogabarytowe (kod odpadu: 20 03 07), w tym: meble i inne odpady wielkogabarytowe; b) Zużyte opony (kod odpadu: 16 01 03); c) Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod odpadu: 20 01 21*), Urządzenia zawierające freony (kod odpadu: 20 01 23*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 35*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 36). D. Odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w pojemnikach lub w workach do ich zbierania na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów, obejmujących: a) Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory (kod odpadu: 20 01 33*); b) Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (kod odpadu: 20 01 34) – zebrane w pojemnikach usytuowanych w szkołach i w wybranych obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów; c) Leki inne niż wymienione w 20 01 31 (kod odpadu: 20 01 32), po terminie ważności oraz niewykorzystane leki, zebrane w pojemnikach usytuowanych w wybranych aptekach oddawane przez mieszkańców (nie dotyczy lekarstw pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej). 3. Zamówienie związane z zagospodarowaniem odebranych odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: 1) Mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz wydzielenia ze niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku. 2) Przetwarzania selektywnie zebranych odpadów biodegradowalnych zgodnie z ustawą o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914, z 2025 r. poz. 1812, z 2026 r. poz. 174). 3) Prowadzenia mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 0-80 mm) zgodnie ustawą o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914, z 2025 r. poz. 1812, z 2026 r. poz. 174), frakcja nadsitowa (> 80 mm) o wymaganej przez aktualne przepisy prawa kaloryczności winna zostać przekazana do zagospodarowania jako paliwo alternatywne. 4) Składowania odpadów po procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (stabilizat). 5) Wysortowania ze zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów surowców wtórnych z przeznaczeniem ich do odzysku. 6) Sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do odzysku. 7) Składowania odpadów o kodzie 20 03 99. 8) Zagospodarowania pozostałych rodzajów odpadów, w tym odpadów remontowo-budowlanych. 4. W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązany będzie: 1) Starać się o osiągnąć odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 2) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914, z 2025 r. poz. 1812, z 2026 r. poz. 174) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 733) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 roku stanowiącym załącznik nr 1 do Uchwały Nr XXXVI/584/21 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 26 kwietnia 2021 r., Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska) z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906) i przepisami prawa miejscowego, w tym Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów wraz z innymi przepisami prawa miejscowego. 3) Dostarczyć Fakturę VAT za wykonaną usługę z dołączonymi Kartami przekazania odpadów na ilości zgodne z wartościami widniejącymi na fakturze oraz Raportem miesięcznym podmiot
Interne Kennung: RIR.III.271.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe