See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om køb af Voranigo (vorasidenib)
Beschreibung: Formålet med rammeaftalen er at kunne forsyne sygehusapotekerne hos Amgros' interessenter med lægemidlet Voranigo (vorasidenib). Region Hovedstadens sygehusapotek foretager endvidere indkøb med henblik på videresalg Grønland og Færøerne.
Vorherige Bekanntmachung: 253536-2026
Interne Kennung: 2026 - FH1.1504.a
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001