2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vedres Utcai Bölcsőde korszerűsítésének tervezése
Beschreibung: „Vedres Utcai Bölcsőde korszerűsítése ” c. projekthez kapcsolódóan jóváhagyási és kiviteli tervdokumentáció készítése, tervezői művezetés és kapcsolódó járulékos szolgáltatások ellátása (TOP_PLUSZ-3.4.1-23-SG1-2025-00005 azonosító számú projekt kapcsán)
Interne Kennung: EKR001196582026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: „Vedres Utcai Bölcsőde korszerűsítése ” c. projekthez kapcsolódóan jóváhagyási és kiviteli tervdokumentáció készítése, tervezői művezetés és kapcsolódó járulékos szolgáltatások ellátása TOP_PLUSZ-3.4.1-23-SG1-2025-00005 azonosító számú projekt kapcsán Tervezési feladat: Építészet, tartószerkezet különösen: -meglévő szerkezetek, rétegrendek feltárása (a kivitelezési terv készítéséhez szükséges feltárások elvégzése, elvégeztetése) -tartószerkezeti szakértői vélemény készítése: ( az épület állagáról (az épület teljes körű állagfelmérése), szükség szerinti felújítási, állag-megóvó munkák tervezése;az állékonyság vizsgálatára, a külső-belső falakon lévő repedések okának meghatározása és annak megszüntetésére vonatkozó műszaki megoldás kidolgozása; tehernövekedéssel érintett tartószerkezetekről, valamint tartószerkezeti tervek, erőtani szá-mítások elkészítése, különös tekintettel a tetőszerkezet napelemes rendszer fogadására való alkalmasságának vizsgálatára) -épületszárnyak és a könnyűszerkezetes nyaktagok által körülhatárolt belső burkolt udvar (átrium) vízelvezetésének megtervezése, burkolatok bontásának megtervezése -könnyűszerkezetes nyaktagok lapostetői csapadékvíz levezetésének megtervezése -épület teljes körű hőszigetelése (lábazatok, homlokzati falak, lapostetők, belső padlók (padlóburkolat felújításával érintett helyiségekben), lábazati vízszigetelések, lapostető komplett rétegrendi megtervezése -külső nyílászárók cseréje, valamint a belső nyílászárók műszaki állapotának felmérése, igény és indokoltság esetén felújításának vagy cseréjének megtervezése -gyermek- és felnőtt vizesblokkok felújításának megtervezése (gépészeti, szerkezeti), -csoportszobák, gazdasági blokk, egyéb helyiségek felújításának megtervezése, -álmennyezet kialakításának vizsgálata és szükség esetén megtervezése -padló- és falburkolatok felújításának, ill. cseréjének megtervezése -épület felmérési terveinek elkészítése, tervtári anyagok beszerzése Megrendelő meghatalmazása alapján -beépített bútorok tervezése a csoportszobákba -babakocsitároló megtervezése -épület nyári hővédelmének javítása érdekében árnyékoló- vagy árnyékvető szerkezetek beépítésének vizsgálata, indokoltság esetén azok megtervezése -udvar rendezésének (udvari burkolatok felújításának, illetve kialakításának megtervezése különös figyelemmel a megsüllyedt burkolati részekre), terasz burkolat felújításának megtervezése -kerékpártárolók létesítésének megtervezése ingatlanon belüli zöldterület fejlesztésének, növelésének (kertrendezés) megtervezése -ivókút építésének, udvari párakapu kialakításának megtervezése -egyéb udvari létesítmények (pl.: előtetők, árnyékolók/pergolák, hirdetőtáblák) bontásának/felújításának, átépítésének, cseréjének megtervezése Tűzvédelem: -tűzjelző rendszer megtervezése és tűzjelző rendszer engedélyeztetése a tűzvédelmi hatósággal -tűzoltóvíz hálózatok felülvizsgálata, megtervezése -gazdasági épületrészben lévő tűzcsapszekrény megszüntethetőségének/átalakításának vizsgálata, megtervezése Közmű: - Épületgépészet: -épületgépészeti rendszer korszerűsítésének megtervezése, ivóvízhálózat felülvizsgálata, felújításának megtervezése, gázellátás felülvizsgálata, megszüntetése -távhő fűtési rendszer korszerűsítésének megtervezése, hőleadók felülvizsgálata, felújításának, vagy cseréjének megtervezése -szennyvíz- és a csapadékvíz elvezető rendszer állapotának (épületen belüli, valamint a telken belüli szakaszának a közmű csatlakozási pontig történő) felülvizsgálata, terveinek elkészítése a fellelhető tervtári anyagok felhasználásával, kamerás csatornavizsgálat elvégzésével, illetve indokoltság esetén a felújításának, cseréjének megtervezése Épületvillamosság: -épület elektromos energiaigényének és elektromos hálózatának felülvizsgálata (a közmű csatlakozási pontig, a csatlakozási pont felülvizsgálatával), felújításának, vagy cseréjének megtervezése, az energiaigény növelése (teljesítménynövelés/bővítés) esetén az áramszolgáltató műszaki gazdasági tájékoztatójának a beszerzése a Megrendelőtől kapott meghatalmazás alapján -meglévő kül- és beltéri világítási rendszerek korszerűsítése keretében lámpatestcserék lehetőségének vizsgálata, megtervezése -villám-, érintés- és túlfeszültség elleni védelem megtervezése, -gyengeáramú rendszerek (pl.: telefon, internet) felülvizsgálata, azok megtervezése, riasztórendszer kialakításának megtervezése -napelemes rendszer telepítésének megtervezése (a tervezett elektromos fogyasztás mértékéig), csatlakozási dokumentáció elkészítése, az áramszolgáltatótól a műszaki-gazdasági tájékoztató megkérése, illetve beszerzése Akadálymentesítési tervfejezet: -projektarányos akadálymentesítés megtervezése (TOP_PLUSZ-3.4.1-23 felhívás feltételei szerint), amely „rehabilitációs környezettervezés területén gyakorlott” címmel rendelkező szakmagyakorló bevonásával készítendő; a meglévő akadálymentes parkoló, rámpa, bejárat, útvonalak, mosdó akadálymentes jogszabályok szerinti megfelelőségének felülvizsgálata, szükség esetén azok szabályszerű kialakítása. A szabályszerű akadálymentes parkoló kialakítása telken belül kell, hogy történjen Üzemeléstechnológia: -melegítőkonyha/tálalókonyha felújításának tervezése, konyhatechnológiai tervdokumentáció elkészítése, az illetékes szakhatóság szakvéleményének beszerzése Ajánlatkérő a későbbi kivitelezés folyamán a tervezői művezetésre igényt tart, maximum 20 mérnöknap terjedelemben. Egy mérnöknap 8 mérnökórát jelent. A tervezési művezetést a mindenkor hatályos jogszabályi rendelkezések, szakmai szabályok figyelembevételével kell végezni. Tervező a tervezői művezetést az építőipari kivitelezési tevékenység kezdő napjától (építési munkaterület átadása-átvétele) az építőipari kivitelezési tevékenység befejezéséig (műszaki átadás-átvételi eljárás befejezése) terjedő időszakban látja el. Karakterkorlát miatt folytatás a További információk 5.) alpontban.
Interne Kennung: EKR001196582026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau