See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af sikkerhedsuddannelser
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af undervisningsassistance til en række af Banedanmarks sikkerhedsklassificerede uddannelser samt kurset Pas på, på banen. Undervisningsassistance kan indbefatte teori – og praktisk undervisning, samt at være eksaminator eller censor.
Vorherige Bekanntmachung: 00695847-2023
Interne Kennung: 2024-13462
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung, 80330000 Ausbildung im Bereich Sicherheit, 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Pas på, på banen - Øst
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Pas på, på banen - Vest
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3: Pas på, på banen, udenlandsk - Øst
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Delkontrakt 4: Pas på, på banen, udenlandsk – Vest
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Delkontrakt 5: Pas på, på banen – Maskinfører
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Delkontrakt 6: PPPB for Maskinfører Grundkursus - Maskine inkl. maskinfører
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Delkontrakt 7: PPPB for Maskinfører – Efteruddannelse
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Delkontrakt 8: SR arbejdsleder 2 – Praktik
Interne Kennung: 8-7
Los: LOT-0009
Titel: Delkontrakt 9: SR arbejdsleder 2 – Efteruddannelse
Interne Kennung: 9-8
Los: LOT-0010
Titel: Delkontrakt 10: SR arbejdsleder 2 Sikring – Efteruddannelse
Interne Kennung: 10-9
Los: LOT-0011
Titel: Delkontrakt 11: SR arbejdsleder 1 - Teori og Praktik
Interne Kennung: 11-10
Los: LOT-0012
Titel: Delkontrakt 12: SR arbejdsleder 1 - Maskine inkl. fører
Interne Kennung: 12-11
Los: LOT-0013
Titel: Delkontrakt 13: SR arbejdsleder 1 – Efteruddannelse
Interne Kennung: 13-12
Los: LOT-0014
Titel: Delkontrakt 14: Lokomotivfører – Teori
Interne Kennung: 14-13
Los: LOT-0015
Titel: Delkontrakt 15: Lokomotivfører – Rangering
Interne Kennung: 15-14