628416-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – „ZAKUP I DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO NA POTRZEBY POWIATU BĘDZIŃSKIEGO”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„ZAKUP I DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO NA POTRZEBY POWIATU BĘDZIŃSKIEGO”
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę m.in.komputerów All-in-One (AiO),sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposaż. informat.,multimedialnym,dostawę sprzętu komputerowego z oprogramowaniem systemowym,zakup komputerów oraz laptopów,zakup urządzeń do druku,skanowania i znakowania,zakup urządzeń interaktywnych,multimedialnych i specjalistycznych.Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części:Część1: Zakup i dostawa komputerów All-in-One (AiO) na potrzeby Starostwa Powiatowego w Będzinie;Część2: Dostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu w ramach projektu pt.„Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne);Część3: Dostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach w ramach projektu pt.„Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach”(Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne);Część4: Dostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi”(Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne);Część 5:Dostawa urządzenia wielofunkcyjnego 3 w 1 do pracowni szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt.Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi”(Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne);Część6: Dostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne);Część7: Zakup komputerów oraz laptopów w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim;Część8:Zakup urządzeń do druku, skanowania i znakowania w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim;Część9:Zakup urządzeń interaktywnych, multimedialnych i specjalistycznych w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.W zakresie części 2-3:Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działania10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, w ramach projektu pn.„Transformacja szkół przyszłością regionu–rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim–modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach”.W zakresie części 4-6:Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działania 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, w ramach projektu pn. „Transformacja szkół przyszłością regionu– rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi”. W zakresie części 7-9:Przedmiotowe zamówienie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +) Priorytet: FESL 06.00 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działania: FESL .06.03–Kształcenie zawodowe, projekt:„Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim”. (dot. Części 1-9):Zamawiający wymaga, aby wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1produktówICT, usługICT lub procesówICT wskazanych w rekomendacji,o której mowa w art.33 ust.4 ust.z dn.5.7.2018r.o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa 2produktuICT,którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka,o której mowa w art.67b ust.15ust. z dnia5.7.2018r. o kraj.syste.cyberbezpi.ani usługICT lub procesówICT określ.w tej decyz
Interne KennungBZP.272.15.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30231320 Tastbildschirme, 30232100 Drucker und Plotter, 48620000 Betriebssysteme, 30232110 Laserdrucker, 30121200 Fotokopiergeräte, 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup i dostawa komputerów All-in-One (AiO) na potrzeby Starostwa Powiatowego w Będzinie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 80 sztuk komputerów All-in-One (AiO) na potrzeby Starostwa Powiatowego w Będzinie. Fabrycznie nowe urządzenia powinny być dostarczone do siedziby Zamawiającego. .Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.1 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Dla komputerów All-in-One (AiO): a) Wyposażenie urządzeń w system operacyjny posiadający wbudowane, natywne funkcje ułatwień dostępu dla osób z niepełnosprawnościami (np. lupa, czytnik ekranu, wysoki kontrast, napisy na żywo, obsługa klawiatury ekranowej oraz sterowanie głosowe) b) Zapewnienie monitorów o regulowanej wysokości i kącie pochylenia (ergonomia stanowiska pracy), z powłoką matową zapobiegającą refleksom świetlnym, co ułatwia pracę osobom niedowidzącymSpecyfika przedmiotu zamówienia wymaga odniesienia się do powszechnie stosowanych na rynku standardów technologicznych, nazw systemów operacyjnych oraz parametrów komponentów (np. architektury procesorów), w celu jednoznacznego określenia wymagań wydajnościowych, funkcjonalnych oraz zapewnienia pełnej kompatybilności z posiadanym już przez Zamawiającego środowiskiem teleinformatycznym, siecią domenową oraz systemami dziedzinowymi. Opisanie tych elementów bez użycia nazw własnych lub znaków towarowych byłoby utrudnione i mogłoby prowadzić do niejednoznaczności przy ocenie ofert. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów równoważnych. Za produkt równoważny Zamawiający uzna produkt o parametrach technicznych, wydajnościowych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych (równych lub lepszych) od parametrów sprzętu i oprogramowania wskazanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ).Kryteria oceny równoważności obejmują w szczególności: a) Dla oprogramowania/systemu operacyjnego: Pełna, natywna kompatybilność z posiadaną architekturą sieciową (np. Active Directory), systemami bezpieczeństwa i oprogramowaniem dziedzinowym urzędu, bez konieczności ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów licencyjnych lub wdrożeniowych b) Dla podzespołów komputerowych (procesor, pamięć, dyski): Uzyskanie w niezależnych, publicznie dostępnych testach wydajnościowych (np. PassMark) wyniku równego lub wyższego niż model referencyjny przy zachowaniu zbliżonego, lub niższego poboru energii (TDP).
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
LosLOT-0002
TitelDostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu w ramach projektu pt. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach” (...)
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu w ramach projektu pt. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne):laptop - 15 szt.; monitor interaktywny min. 65" - 5 szt.; mobilny statyw do monitora interaktywnego (55-98") na kółkach – kompatybilny do monitora interaktywnego z poz. wyżej - 1 szt.; monitor interaktywny min. 86" - 1 szt.W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Rozmieszczenie wyposażenia w pomieszczeniach nastąpi z zachowaniem zasady dostępności tj. nie będzie zaburzać ciągów komunikacyjnych o wyznaczonej szerokości dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.2 do SWZ.W opisie przedmiotu zamówienia wskazano następujące znaki towarowe/patenty: - system operacyjny Windows wer. PRO.Powody braku możliwości opisania przedmiotu zam. w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób: - system operacyjny Windows wer. PRO lub inny równoważny - w placówkach oświatowych użytkowany jest sprzęt branżowy/komputerowy wykorzystujący oprogramowanie Windows. Dla zapewnienie możliwości bezkolizyjnego korzystania z posiadanych sprzętów oraz tych planowanych do zakupu np. ekrany interaktywne, ploter tnący, komputery wskazane zostały parametry techniczne dla Windowsa lub równoważnego systemu operacyjnego. Ponadto opisanie parametrów technicznych dla wskazanego zakresu w sposób czysto techniczny – bez powołania się na model referencyjny – może prowadzić do niejednoznacznej interpretacji przez wykonawców. System operacyjny Windows wer. PRO wskazany został z opisem wymaganej równoważności. Zastosowane kryteria w celu oceny równoważności: - System operacyjny Windows wer. PRO. Opis równoważności Systemu operacyjnego Windows wer. PRO wskazany został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2.2 do SWZ.
Interne KennungCzęść 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231320 Tastbildschirme, 30232100 Drucker und Plotter, 48620000 Betriebssysteme
LosLOT-0003
TitelDostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach w ramach projektu pt. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach” (...)
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach w ramach projektu pt. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów ZSOiT w Siewierzu i ZSOiT w Wojkowicach” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne):monitor interaktywny - 9 szt.; mobilny statyw do monitora interaktywnego (55-98") na kółkach – kompatybilny do monitora interaktywnego z pozycji wyżej - 1 szt.; drukarka/urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 2 szt. W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Rozmieszczenie wyposażenia w pomieszczeniach nastąpi z zachowaniem zasady dostępności tj. nie będzie zaburzać ciągów komunikacyjnych o wyznaczonej szerokości dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.3 do SWZ.W opisie przedmiotu zamówienia wskazano następujące znaki towarowe/patenty: - system operacyjny Windows wer. PRO. Powody braku możliwości opisania przedmiotu zam. w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób: - system operacyjny Windows wer. PRO lub inny równoważny - w placówkach oświatowych użytkowany jest sprzęt branżowy/komputerowy wykorzystujący oprogramowanie Windows. Dla zapewnienie możliwości bezkolizyjnego korzystania z posiadanych sprzętów oraz tych planowanych do zakupu np. ekrany interaktywne, ploter tnący, komputery wskazane zostały parametry techniczne dla Windowsa lub równoważnego systemu operacyjnego. Ponadto opisanie parametrów technicznych dla wskazanego zakresu w sposób czysto techniczny – bez powołania się na model referencyjny – może prowadzić do niejednoznacznej interpretacji przez wykonawców. System operacyjny Windows wer. PRO wskazany został z opisem wymaganej równoważności. Zastosowane kryteria w celu oceny równoważności: - System operacyjny Windows wer. PRO. Opis równoważności Systemu operacyjnego Windows wer. PRO wskazany został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2.3 do SWZ.
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelDostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi”(...)
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne): - Komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem systemowym, klawiaturą i myszą - 2 szt. - Drukarka/Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. - Komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem systemowym, klawiaturą i myszą - 23 szt. - Monitor interaktywny - 1 szt. - Drukarka/Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. - Drukarka 3D - 1 szt. - Komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem systemowym, klawiaturą i myszą - 23 szt. - Monitor interaktywny - 1 szt. - Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. - Komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem systemowym, klawiaturą i myszą - 23 szt. - Monitor interaktywny - 1 szt. - Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. - Komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem systemowym, klawiaturą i myszą - 27 szt. - Monitor interaktywny - 1 szt. - Ekran elektryczny montowany do sufitu - 1 szt. - Rzutnik/projektor multimedialny - 1 szt. - Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. - Ploter tnący - 1 szt. W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Rozmieszczenie wyposażenia w pomieszczeniach nastąpi z zachowaniem zasady dostępności tj. nie będzie zaburzać ciągów komunikacyjnych o wyznaczonej szerokości dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.4 do SWZ.W opisie przedmiotu zamówienia wskazano następujące znaki towarowe/patenty: - system operacyjny Windows wer. PRO Powody braku możliwości opisania przedmiotu zam. w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób: - system operacyjny Windows wer. PRO lub inny równoważny - W placówkach oświatowych użytkowany jest sprzęt branżowy/komputerowy wykorzystujący oprogramowanie Windows. Dla zapewnienie możliwości bezkolizyjnego korzystania z posiadanych sprzętów oraz tych planowanych do zakupu np. ekrany interaktywne, ploter tnący, komputery wskazane zostały parametry techniczne dla Windowsa lub równoważnego systemu operacyjnego. Ponadto opisanie parametrów technicznych dla wskazanego zakresu w sposób czysto techniczny – bez powołania się na model referencyjny – może prowadzić do niejednoznacznej interpretacji przez wykonawców. System operacyjny Windows wer. PRO wskazany został z opisem wymaganej równoważności. Zastosowane kryteria w celu oceny równoważności: - System operacyjny Windows wer. PRO, Opis równoważności Systemu operacyjnego Windows wer. PRO wskazany został w Opisie Przedmiotu Zmówienia stanowiącym załącznik nr 2.4 do SWZ.
Interne KennungCzęść 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231320 Tastbildschirme, 30232100 Drucker und Plotter, 48620000 Betriebssysteme, 30232110 Laserdrucker, 30121200 Fotokopiergeräte
LosLOT-0005
TitelDostawa urządzenia wielofunkcyjnego 3 w 1 do pracowni szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (...)
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzenia wielofunkcyjnego 3 w 1 do pracowni szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne): - Wielofunkcyjne urządzenie kolorowe 3 w 1 (kopiarka, drukarka, skaner) - 1 szt. W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Rozmieszczenie wyposażenia w pomieszczeniach nastąpi z zachowaniem zasady dostępności tj. nie będzie zaburzać ciągów komunikacyjnych o wyznaczonej szerokości dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.5 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano następujące znaki towarowe/patenty: - system operacyjny Windows wer. PRO Powody braku możliwości opisania przedmiotu zam. w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób: - system operacyjny Windows wer. PRO lub inny równoważny - W placówkach oświatowych użytkowany jest sprzęt branżowy/komputerowy wykorzystujący oprogramowanie Windows. Dla zapewnienie możliwości bezkolizyjnego korzystania z posiadanych sprzętów oraz tych planowanych do zakupu np. ekrany interaktywne, ploter tnący, komputery wskazane zostały parametry techniczne dla Windowsa lub równoważnego systemu operacyjnego. Ponadto opisanie parametrów technicznych dla wskazanego zakresu w sposób czysto techniczny – bez powołania się na model referencyjny – może prowadzić do niejednoznacznej interpretacji przez wykonawców. System operacyjny Windows wer. PRO wskazany został z opisem wymaganej równoważności. Zastosowane kryteria w celu oceny równoważności: - System operacyjny Windows wer. PRO, Opis równoważności Systemu operacyjnego Windows wer. PRO wskazany został w Opisie Przedmiotu Zmówienia stanowiącym załącznik nr 2.5 do SWZ.
Interne KennungCzęść 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30121200 Fotokopiergeräte, 30232100 Drucker und Plotter
LosLOT-0006
TitelDostawa sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (...)
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu komputerowego, drukarek wraz z pozostałym wyposażeniem informatycznym, multimedialnym do pracowni szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie w ramach projektu pt. Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi” (Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne): - Monitor interaktywny - 5 szt. - Laptop - 25 szt. - Drukarka/Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiowanie i faksowanie) - 1 szt. W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/: Rozmieszczenie wyposażenia w pomieszczeniach nastąpi z zachowaniem zasady dostępności tj. nie będzie zaburzać ciągów komunikacyjnych o wyznaczonej szerokości dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.6 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano następujące znaki towarowe/patenty: - system operacyjny Windows wer. PRO Powody braku możliwości opisania przedmiotu zam. w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób: - system operacyjny Windows wer. PRO lub inny równoważny - W placówkach oświatowych użytkowany jest sprzęt branżowy/komputerowy wykorzystujący oprogramowanie Windows. Dla zapewnienie możliwości bezkolizyjnego korzystania z posiadanych sprzętów oraz tych planowanych do zakupu np. ekrany interaktywne, ploter tnący, komputery wskazane zostały parametry techniczne dla Windowsa lub równoważnego systemu operacyjnego. Ponadto opisanie parametrów technicznych dla wskazanego zakresu w sposób czysto techniczny – bez powołania się na model referencyjny – może prowadzić do niejednoznacznej interpretacji przez wykonawców. System operacyjny Windows wer. PRO wskazany został z opisem wymaganej równoważności. Zastosowane kryteria w celu oceny równoważności: - System operacyjny Windows wer. PRO, Opis równoważności Systemu operacyjnego Windows wer. PRO wskazany został w Opisie Przedmiotu Zmówienia stanowiącym załącznik nr 2.6 do SWZ.
Interne KennungCzęść 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30121200 Fotokopiergeräte, 30232100 Drucker und Plotter, 30231320 Tastbildschirme, 48620000 Betriebssysteme, 30232110 Laserdrucker
LosLOT-0007
TitelZakup komputerów oraz laptopów w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup komputerów oraz laptopów w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim: -Komputer stacjonarny Będzin 16 sztuk - Komputer stacjonarny Będzin - 1 sztuka - Czeladź - 1 komputer - Czeladź Laptop 10 sztuk -Komputer stacjonarny Siewierz – 28 sztuk - Siewierz – 32 Laptopy - Wojkowice - komputery stacjonarne 2 sztuki - Wojkowice – 24 komputery stacjonarne - Wojkowice – 24 laptopy Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na powyższe sprzęty zawiera załącznik nr 2.7 do SWZ. Dostawa jest skierowana do uczestników projektu „Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +) Priorytet: FESL 06.00 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działania: FESL .06.03 – Kształcenie zawodowe . W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/.Przedmiot zamówienia został tak skonstruowany, aby zamówiony sprzęt był dostępny dla wszystkich osób, w tym również dostosowany do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przykładowe elementy zawarte w SWZ odzwierciedlające wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych: 1. Czytnik zawartości ekranu, który odczytuje na głos tekst na ekranie i opisuje zdarzenia; 2. Narzędzie, które powiększa ekran; 3. Oprogramowanie oferujące filtrację kolorów polepszających czytelność tekstu i grafiki oraz szereg mechanizmów umożliwiających zmiany kolorów, jasności i kontrastu; 4. Zmiana rozmiaru tekstu, aplikacji i innych elementów; 5. Różnicowanie natężenia dźwięku; 6. Generowanie podpisów z wykrytych danych głosowych; 7. Sterowanie komputerem za pomocą dostępu głosowego; 8. Tworzenie tekstu za pomocą głosu; 9. Możliwość zmiany ustawień wyświetlania obrazu do indywidualnych potrzeb użytkownika; 10. Technologia redukująca migotanie i emisję światła niebieskiego. Oferowany sprzęt powinien umożliwiać korzystanie z funkcji dostępności przewidzianych przez producenta, w szczególności możliwość konfiguracji ustawień dostępności systemu, obsługę funkcji ułatwień dostępu dostępnych dla danej platformy (m.in. powiększanie tekstu, narrator/odczyt ekranu – jeżeli producent przewiduje takie funkcje, napisy, regulacja kontrastu i ustawień obrazu), możliwość przypisywania (mapowania) funkcji przycisków kontrolera lub korzystania z analogicznych funkcji oferowanych przez producenta, możliwość współpracy z urządzeniami audio zgodnie z rozwiązaniami producenta. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zapewniające poziom dostępności nie gorszy niż wskazany powyżej. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, zasadą równości kobiet i mężczyzn oraz zasadą zrównoważonego rozwoju i zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH), zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 Szczegółowe wymagania w powyższym zakresie zawiera załącznik nr 2.7 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia parametrów, funkcji, technologii, producentów, nazw własnych lub znaków towarowych, jeżeli rozwiązania te zapewniają uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymagane przez Zamawiającego. Szczegółowy opis równoważności zawiera załącznik nr 2.7 do SWZ.
Interne KennungCzęść 7
Haupteinstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen
LosLOT-0008
TitelZakup urządzeń do druku, skanowania i znakowania w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim
BeschreibungZakup urządzeń do druku, skanowania i znakowania ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim: - Drukarka A3 - przedmiotem zamówienia jest zakup jednej drukarki A3 (1 sztuka); -Urządzenia wielofunkcyjne - przedmiotem zamówienia jest zakup 4 urządzeń wielofunkcyjnych; - Skaner wielkopowierzchniowy - przedmiotem zamówienia jest zakup jednego skanera wielkopowierzchniowego (1 sztuka); - Drukarka laserowa A4 - przedmiotem zamówienia jest zakup 2 drukarek A4; - Drukarka 3D - przedmiotem zamówienia jest zakup drukarki 3D; - Drukarka przywieszek bagażowych - przedmiotem zamówienia jest zakup 2 drukarek przywieszek bagażowych, kart pokładowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na powyższe sprzęty zawiera załącznik nr 2.8 do SWZ. Dostawa jest skierowana do uczestników projektu „Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +) Priorytet: FESL 06.00 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działania: FESL .06.03 – Kształcenie zawodowe . W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/. Przedmiot zamówienia został tak skonstruowany, aby zamówiony sprzęt był dostępny dla wszystkich osób, w tym również dostosowany do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przykładowe elementy zawarte w SWZ odzwierciedlające wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych: 1. Czytnik zawartości ekranu, który odczytuje na głos tekst na ekranie i opisuje zdarzenia; 2. Narzędzie, które powiększa ekran; 3. Oprogramowanie oferujące filtrację kolorów polepszających czytelność tekstu i grafiki oraz szereg mechanizmów umożliwiających zmiany kolorów, jasności i kontrastu; 4. Zmiana rozmiaru tekstu, aplikacji i innych elementów; 5. Różnicowanie natężenia dźwięku; 6. Generowanie podpisów z wykrytych danych głosowych; 7. Sterowanie komputerem za pomocą dostępu głosowego; 8. Tworzenie tekstu za pomocą głosu; 9. Możliwość zmiany ustawień wyświetlania obrazu do indywidualnych potrzeb użytkownika; 10. Technologia redukująca migotanie i emisję światła niebieskiego. Oferowany sprzęt powinien umożliwiać korzystanie z funkcji dostępności przewidzianych przez producenta, w szczególności możliwość konfiguracji ustawień dostępności systemu, obsługę funkcji ułatwień dostępu dostępnych dla danej platformy (m.in. powiększanie tekstu, narrator/odczyt ekranu – jeżeli producent przewiduje takie funkcje, napisy, regulacja kontrastu i ustawień obrazu), możliwość przypisywania (mapowania) funkcji przycisków kontrolera lub korzystania z analogicznych funkcji oferowanych przez producenta, możliwość współpracy z urządzeniami audio zgodnie z rozwiązaniami producenta. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zapewniające poziom dostępności nie gorszy niż wskazany powyżej. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, zasadą równości kobiet i mężczyzn oraz zasadą zrównoważonego rozwoju i zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH), zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027. Szczegółowe wymagania w powyższym zakresie zawiera załącznik nr 2.8 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia parametrów, funkcji, technologii, producentów, nazw własnych lub znaków towarowych, jeżeli rozwiązania te zapewniają uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymagane przez Zamawiającego. Szczegółowy opis równoważności zawiera załącznik nr 2.8 do SWZ.
Interne KennungCzęść 8
LosLOT-0009
TitelZakup urządzeń interaktywnych, multimedialnych i specjalistycznych w ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim
BeschreibungZakup urządzeń interaktywnych, multimedialnych i specjalistycznych ramach projektu Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim: - Konsola do gier wraz z kontrolerami - przedmiotem zamówienia jest zakup 2 konsoli do gier wraz 4 kontrolerami; - Monitor interaktywny - przedmiotem zamówienia jest zakup 2 monitorów interaktywnych minimum 98 cali; - Adaptery do karty sieciowej - przedmiotem zamówienia jest dostawa adapterów sieciowych dla uczniów/uczennic. Zamówienie obejmuje dostawę fabrycznie 32 nowych adapterów sieciowych; -Terminal mobilny z wbudowaną drukarką termiczną - przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego terminala danych (kolektor) z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych i drukarką termiczną; -Tablet graficzny - przedmiotem zamówienia jest zakup tabletów graficznych. Zamówienie obejmuje dostawę 6 tabletów graficznych; - Czytnik kodów kreskowych - przedmiotem zamówienia jest zakup bezprzewodowych czytników kodów kreskowych; - Wizualizer - przedmiotem zamówienia jest zakup wizualizatora przenośnego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na powyższe sprzęty zawiera załącznik nr 2.9 do SWZ. Dostawa jest skierowana do uczestników projektu „Mistrzowie Zawodu w Powiecie Będzińskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +) Priorytet: FESL 06.00 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działania: FESL .06.03 – Kształcenie zawodowe . W opisie przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników/art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy/. Przedmiot zamówienia został tak skonstruowany, aby zamówiony sprzęt był dostępny dla wszystkich osób, w tym również dostosowany do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przykładowe elementy zawarte w SWZ odzwierciedlające wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych: 1. Czytnik zawartości ekranu, który odczytuje na głos tekst na ekranie i opisuje zdarzenia; 2. Narzędzie, które powiększa ekran; 3. Oprogramowanie oferujące filtrację kolorów polepszających czytelność tekstu i grafiki oraz szereg mechanizmów umożliwiających zmiany kolorów, jasności i kontrastu; 4. Zmiana rozmiaru tekstu, aplikacji i innych elementów; 5. Różnicowanie natężenia dźwięku; 6. Generowanie podpisów z wykrytych danych głosowych; 7. Sterowanie komputerem za pomocą dostępu głosowego; 8. Tworzenie tekstu za pomocą głosu; 9. Możliwość zmiany ustawień wyświetlania obrazu do indywidualnych potrzeb użytkownika; 10. Technologia redukująca migotanie i emisję światła niebieskiego. Oferowany sprzęt powinien umożliwiać korzystanie z funkcji dostępności przewidzianych przez producenta, w szczególności możliwość konfiguracji ustawień dostępności systemu, obsługę funkcji ułatwień dostępu dostępnych dla danej platformy (m.in. powiększanie tekstu, narrator/odczyt ekranu – jeżeli producent przewiduje takie funkcje, napisy, regulacja kontrastu i ustawień obrazu), możliwość przypisywania (mapowania) funkcji przycisków kontrolera lub korzystania z analogicznych funkcji oferowanych przez producenta, możliwość współpracy z urządzeniami audio zgodnie z rozwiązaniami producenta. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zapewniające poziom dostępności nie gorszy niż wskazany powyżej. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, zasadą równości kobiet i mężczyzn oraz zasadą zrównoważonego rozwoju i zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH), zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 Szczegółowe wymagania w powyższym zakresie zawiera załącznik nr 2.9 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia parametrów, funkcji, technologii, producentów, nazw własnych lub znaków towarowych, jeżeli rozwiązania te zapewniają uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymagane przez Zamawiającego. Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej egzamin praktyczny dla uczniów kształcących się w zawodach Technik logistyk (333107) oraz Magazynier-logistyk (432106) będzie realizowany z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania do obsługi gospodarki magazynowej i sprzedaży. Wśród programów dopuszczonych do przeprowadzania egzaminu wskazano program LoMag wraz ze wszystkimi modułami lub system InsERT Subiekt nexo. Przy ocenie równoważności oprogramowania zastosowano kryterium zgodności funkcjonalnej z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Oceniono, czy program umożliwia realizację wszystkich czynności niezbędnych do wykonania zadań egzaminacyjnych, w szczególności prowadzenie gospodarki magazynowej, obsługę dokumentów magazynowych i handlowych, ewidencję towarów oraz kontrolę stanów magazynowych. Uwzględniono również możliwość generowania wymaganych dokumentów i raportów oraz zapewnienie warunków pozwalających na prawidłową realizację egzaminu praktycznego. Szczegółowy opis równoważności zawiera załącznik nr 2.9 do SWZ.
Interne KennungCzęść 9
628416-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: BZP.272.15.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies
Additional classification (cpv): 30213300 Desktop computer, 30231320 Touch screen monitors, 30232100 Printers and plotters, 48620000 Operating systems, 30232110 Laser printers, 30121200 Photocopying equipment, 30236000 Miscellaneous computer equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część 1
Additional classification (cpv): 30213300 Desktop computer
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część 2
Additional classification (cpv): 30231320 Touch screen monitors, 30232100 Printers and plotters, 48620000 Operating systems
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Część 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: Część 4
Additional classification (cpv): 30231320 Touch screen monitors, 30232100 Printers and plotters, 48620000 Operating systems, 30232110 Laser printers, 30121200 Photocopying equipment
Lot: LOT-0005
Internal identifier: Część 5
Additional classification (cpv): 30121200 Photocopying equipment, 30232100 Printers and plotters
Lot: LOT-0006
Internal identifier: Część 6
Additional classification (cpv): 30121200 Photocopying equipment, 30232100 Printers and plotters, 30231320 Touch screen monitors, 48620000 Operating systems, 30232110 Laser printers
Lot: LOT-0007
Internal identifier: Część 7
Main classification (cpv): 30236000 Miscellaneous computer equipment
Lot: LOT-0008
Internal identifier: Część 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: Część 9