Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten
Erfüllungsort
Land: Dänemark
Ort im betreffenden Land
Zusätzliche Informationen: Udførelsessted vil afhænge af hvor i landet ordregiver har behov for nedrivning af ejendomme.
628455-2026 - Competition
Denmark – Building demolition and wrecking work and earthmoving work – DIS-NEDRIV 2025-2030 - Nedrivning af ejendomme
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: DIS-NEDRIV 2025-2030 - Nedrivning af ejendomme
Description: Det dynamiske indkøbssystem udbydes til brug for nedrivning af ordregivers ejendomme i hele landet. Arbejdet vil omfatte nedrivning af ejendomme, som er beliggende i hele Danmark. Entreprisearbejderne som udbydes i henhold til nærværende dynamiske indkøbssystem, kan omfatte en enkelt eller en pulje af ejendomme. Ejendommene har forskellig størrelse, karakter og beliggenhed.
Internal identifier: 735721
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work
Additional classification (cpv): 45111100 Demolition work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Se punkt 2.1
Description: Se punkt 2.1
Options:
Description of the options: Option på forlængelse af det dynamiske indkøbssystems varighed.