2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przewozowych promami przez Odrę w województwie lubuskim: ZADANIE NR 1 , ZADANIE NR 2, ZADANIE NR 3
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest (dotyczy wszystkich zadań): Przewóz międzybrzegowy promem z napędem dolnolinowym pojazdów mechanicznych, oraz pasażerów w godzinach ustalonych w harmonogramie stanowiącym załącznik nr 1 - 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych przepraw promowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ. 2) Prawo opcji (DOTYCZY ZADAŃ nr 1 i 2) Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji Umowy z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 793). a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: Zadanie 1: 1) Lokalizacja przeprawy rzeka Odra km 481,120 droga wojewódzka nr 281; miejscowość Pomorsko 2) Armator Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 32 Zadanie 2: 1) Lokalizacja przeprawy rzeka Odra km 485,000 droga wojewódzka nr 280; miejscowość Brody 2) Armator Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 32 c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Przesłanki skorzystania z prawa opcji zostały wskazane we wzorze Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w następujących sytuacjach: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia tj.: - konieczność świadczenia usług przewozowych promami przez Odrę w przypadku nie przekazania na rzecz gminy przeprawy promowej w m. Brody wraz z fragmentem drogi woj. nr 280, Powyżej wskazane okoliczności są niezależne od Zamawiającego, a z uwagi na dynamiczny charakter robót budowlanych możliwe do zaistnienia. - w przypadku wystąpienia potrzeby wydłużenia terminu realizacji usług wskazanych przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia, w ilościach nieprzekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia. d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: DLA WSZYSTKICH ZADAŃ: do dnia 31.12.2028 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego lub elektronicznego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji na kolejny miesiąc kalendarzowy, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Oświadczenie, o którym mowa powyżej, Zamawiający będzie składał cyklicznie, na każdy kolejny miesiąc, w terminie do 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym usługa ma być realizowana w ramach opcji. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Wynagrodzenie Wykonawcy za usługi realizowane w ramach opcji będzie liczone wg stawek wskazanych w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów usług wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywistych ilości miesięcy zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.65.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60610000 Fährtransport
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 -Obsługa przeprawy promowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 281 Zielona Góra – Pomorsko w Pomorsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Przewóz międzybrzegowy promem z napędem dolnolinowym pojazdów mechanicznych, oraz pasażerów w godzinach ustalonych w harmonogramie stanowiącym załącznik nr 1 - 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych przepraw promowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.65.2026 zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji Umowy z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 793). a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: 1) Lokalizacja przeprawy rzeka Odra km 481,120 droga wojewódzka nr 281; miejscowość Pomorsko 2) Armator Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 32 c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Przesłanki skorzystania z prawa opcji zostały wskazane we wzorze Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w następujących sytuacjach: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia tj.: - konieczność świadczenia usług przewozowych promami przez Odrę w przypadku nie przekazania na rzecz gminy przeprawy promowej w m. Brody wraz z fragmentem drogi woj. nr 280, Powyżej wskazane okoliczności są niezależne od Zamawiającego, a z uwagi na dynamiczny charakter robót budowlanych możliwe do zaistnienia. - w przypadku wystąpienia potrzeby wydłużenia terminu realizacji usług wskazanych przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia, w ilościach nieprzekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia. d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 31.12.2028 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego lub elektronicznego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji na kolejny miesiąc kalendarzowy, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Oświadczenie, o którym mowa powyżej, Zamawiający będzie składał cyklicznie, na każdy kolejny miesiąc, w terminie do 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym usługa ma być realizowana w ramach opcji. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Wynagrodzenie Wykonawcy za usługi realizowane w ramach opcji będzie liczone wg stawek wskazanych w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów usług wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywistych ilości miesięcy zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Obsługa przeprawy promowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 280 Zielona Góra – Czerwieńsk – Brody w Brodach
Interne Kennung: WZP.2910.65.2026 zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji Umowy z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.). a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: 1) Lokalizacja przeprawy rzeka Odra km 485,000 droga wojewódzka nr 280; miejscowość Brody 2) Armator Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 32 c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Przesłanki skorzystania z prawa opcji zostały wskazane we wzorze Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w następujących sytuacjach: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia tj.: - konieczność świadczenia usług przewozowych promami przez Odrę w przypadku nie przekazania na rzecz gminy przeprawy promowej w m. Brody wraz z fragmentem drogi woj. nr 280, Powyżej wskazane okoliczności są niezależne od Zamawiającego, a z uwagi na dynamiczny charakter robót budowlanych możliwe do zaistnienia. - w przypadku wystąpienia potrzeby wydłużenia terminu realizacji usług wskazanych przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia, w ilościach nieprzekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia. d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 31.12.2028 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego lub elektronicznego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji na kolejny miesiąc kalendarzowy, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Oświadczenie, o którym mowa powyżej, Zamawiający będzie składał cyklicznie, na każdy kolejny miesiąc, w terminie do 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym usługa ma być realizowana w ramach opcji. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Wynagrodzenie Wykonawcy za usługi realizowane w ramach opcji będzie liczone wg stawek wskazanych w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów usług wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywistych ilości miesięcy zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Obsługa przeprawy promowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 138 Muszkowo – Gubin w Połęcku
Interne Kennung: WZP.2910.65.2026 zadanie nr 3