628508-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden – Ilmanvaihtojärjestelmien puhdistus ja ilmamäärien mittaus- ja säätötyöt
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ilmanvaihtojärjestelmien puhdistus ja ilmamäärien mittaus- ja säätötyöt
Beschreibung: HANKINNAN KOHDE Hankinnan kohteena ovat ilmanvaihtojärjestelmien nuohous-, puhdistus-, mittaus- ja säätötyöt A-Kruunu Oy:n kiinteistöissä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyn mukaisesti. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus". SOPIMUSKAUSI Sopimus tulee voimaan sen allekirjoituksesta ja päättyy 31.12.2034. Katso myös tarjouspyynnön liitteenä A olevan sopimuksen kohta 5. Tavoitteena on, että sopimus tulee voimaan 10.11.2026. HANKINNAN LAAJUUS Tarjouspyynnön julkaisuhetkellä hankinnan kohteeseen sisältyy arviolta noin 67 kohdetta ja yhteensä noin 3 978 asuntoa. Kohteet ja niiden sijainnit on esitetty tarjouspyynnön liitteenä 5 olevassa kohdeluettelossa. Ilmanvaihtokanavien puhdistus suoritetaan lähtökohtaisesti kussakin kohteessa yhden kerran sopimuskauden aikana, mutta tarpeen mukaan osa kohteista voi tulla puhdistettavaksi useamman kuin yhden kerran. Kohteiden määrä voi vähäisissä määrin muuttua/lisääntyä sopimuskauden aikana. Edellä mainittujen vähäisten muutosten ei arvioida vaikuttavan merkittävästi palvelujen tuottamisen alueelliseen sijaintiin. Ks. tarkemmat tiedot hankinnan laajuudesta tarjouspyynnön liitteestä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" sekä liitteestä 5 "Kohdeluettelo".
Interne Kennung: 625575
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 71315410 Belüftungssysteminspektion, 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 625575
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50700000 Repair and maintenance services of building installations
Additional classification (cpv): 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 71315410 Inspection of ventilation system, 90900000 Cleaning and sanitation services
5. Lot
Lot: LOT-0000