628513-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauaufsicht – Pełnienie funkcji kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie funkcji kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Pełnienie funkcji kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk. Zakres zamówienia obejmuje odcinek nr 5 z PFU. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach: 1) Etap I – weryfikacja opracowania dokumentacji projektowej, 2) Etap II – nadzór nad robotami budowlanymi 3. Zakres prac projektowych i robót budowlanych będących przedmiotem nadzoru określa Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego całego procesu inwestycyjnego we wszystkich branżach wraz z weryfikacją opracowania dokumentacji projektowej. Szczegóły dot. realizacji przedmiotu zamówienia oraz wymagań technicznych stawianych przez Zamawiającego zostały zawarte w Załączniku nr 5 do SWZ . 5. Wykonawca będzie dysponował osobami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje odpowiednie do funkcji jaka zostanie im powierzona. 6. Wymagania dotyczące zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp: Zamawiający, z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia, nie określa wymagań dotyczących zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 7. Zamawiający nie przewiduje podzielenia zamówienia na części, ponieważ jego podział groziłby zwiększonymi kosztami realizacji zamówienia, co mogłoby spowodować nieprawidłowości w wykonaniu zamówienia. Zamówienie jest dostosowane do możliwości potencjalnych Wykonawców tj. małych i średnich przedsiębiorstw. Brak podziału na części, nie narusza konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszych podmiotów tj. małych i średnich przedsiębiorstw. 8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 9. Podczas realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wytycznych zgodnie z zasadami DNSH (Do No Significant Harm – Zasada Nieczynienia Poważnej Szkody), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, w odniesieniu do celów środowiskowych UE. Obowiązki w zakresie kontroli zasady DNSH określone zostały w załączniku nr 5 do SWZ.
Interne KennungIZP.271.33.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensINFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy potwierdzający spełnienie następujących warunków dotyczących: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego nad realizacją co najmniej jednej inwestycji obejmującej budowę/rozbudowę/przebudowę ścieżki rowerowej/pieszo-rowerowej o wartości robót budowlanych co najmniej 1 500 000,00 złotych brutto b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby posiadające kwalifikacje zawodowe oraz uprawnienia niezbędne do wykonania zamówienia publicznego w odpowiedniej specjalności, tj.:  co najmniej 1 osobę - inspektora nadzoru inwestorskiego branży drogowej – posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej oraz doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru nad realizacją co najmniej jednej inwestycji obejmującej budowę/rozbudowę/przebudowę ścieżki rowerowej/pieszo-rowerowej o wartości robót budowlanych co najmniej 1 500 000,00 złotych brutto  - co najmniej 1 osobę - posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej odpowiedzialną za weryfikację dokumentacji projektowej. Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia funkcji, o których mowa powyżej. Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art.12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn.zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej ( Dz. U. z 2021 r., poz. 1646). b) W zakresie dysponowania sprzętem, wykonawca winien dysponować:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie;
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001