2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych niezbędnych do wykonania badań omicznych dla Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego w podziale na części”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa „Formularz Asortymentowo-Cenowy” stanowiący załącznik nr 3 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający wymaga aby Wykonawca wskazał w formularzu asortymentowo-cenowym pełną nazwę handlową, numer katalogowy oraz nazwę producenta przy każdej pozycji oferowanego asortymentu.
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej „ustawą Pzp”, termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Stosownie jednak do art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika przede wszystkim z uwarunkowań związanych z uzyskaniem kolekcji materiału biologicznego w obszarach: nowotworu piersi, nowotworu jelita grubego oraz osób zdrowych a następnie przygotowanie kompletnego procesu ich analiz proteomicznych. Zakup jest realizowany w ramach projektu pn. „Utworzenie Centrum Medycyny Cyfrowej Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego i Uniwersytetu Warszawskiego. Z informacji uzyskanych na etapie przygotowania postępowania wynika, że przewidywany termin dostawy specjalistycznych odczynników i materiałów eksploatacyjnych objętych zamówieniem wynosi do 4 tygodni.Do powyższego okresu należy doliczyć czas niezbędny na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia, obejmujący nie tylko termin składania ofert, lecz również ich badanie i ocenę, ewentualne wezwania wykonawców do złożenia wyjaśnień lub dokumentów, wybór oferty najkorzystniejszej oraz zawarcie umowy. Zachowanie podstawowego 35-dniowego terminu składania ofert istotnie ograniczyłoby czas pozostający na realizację zamówienia więc skrócenie terminu składania ofert, służy ograniczeniu ryzyka czasowego na kolejnych etapach przedsięwzięcia – skrócenie terminu składania ofert umożliwia wcześniejsze zakończenie procedury i zawarcie umowy na dostawę odczynników i materiałów zużywalnych niezbędnych do przygotowania materiału biologicznego obejmującego nie mniej niż 100 próbek do analiz omicznych.Jednocześnie okoliczności uzasadniające pilną potrzebę nie wynikają z nieuzasadnionej zwłoki Zamawiającego w przygotowaniu postępowania. Postępowanie zostało przygotowane i wszczęte niezwłocznie po uzyskaniu materiału biologicznego oraz po przeprowadzeniu czynności koniecznych do prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji.Zamawiający dokonał również oceny, czy zastosowanie skróconego terminu składania ofert zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania i złożenia ofert. Przedmiot zamówienia nie ma charakteru szczególnie złożonego pod względem sposobu przygotowania oferty. Wymagania dotyczące dostawy specjalistycznych odczynników i materiałów zużywalnych zostały określone w formularzu asortymentowo-cenowy, umożliwiając wykonawcom dokonanie weryfikacji zgodności oferowanych produktów z wymaganiami Zamawiającego na podstawie opisu dokonanego w możliwie najbardziej szczegółowy sposób podając klasę czystości, stężenie czy ich przeznaczenie.Zamawiający uwzględnił przy tym zakres dokumentów wymaganych wraz z ofertą, w tym obowiązek złożenia JEDZ czy wymaganych oświadczeń. Jednocześnie Zamawiający nie ustanowił warunków udziału w postępowaniu wymagających od wykonawców wykazywania określonego doświadczenia, potencjału technicznego lub zawodowego ani sytuacji ekonomicznej lub finansowej, nie wymaga wniesienia wadium, a przygotowanie oferty nie wiąże się z koniecznością opracowania indywidualnego projektu technicznego ani wykonania innych szczególnie czasochłonnych czynności przygotowawczych. W konsekwencji, mając na uwadze charakter i stopień złożoności zamówienia oraz zakres dokumentów wymaganych od wykonawców, przyjęty termin składania ofert jest wystarczający do przygotowania i złożenia prawidłowej oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Część I Odczynniki do izolacji, wykrywania i znakowania cząstek I
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz.I
Los: LOT-0002
Beschreibung: Część II Odczynniki chemiczne do wysokowyspecjalizowanych zastosowań badawczych
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz II
Los: LOT-0003
Beschreibung: Część III Odczynniki do izolacji, wykrywania i znakowania cząstek wraz z materiałami zużywalnymi do prac laboratoryjnych I
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz III
Los: LOT-0004
Beschreibung: Część IV Rekombinowane białka oraz peptydy
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz IV
Los: LOT-0005
Beschreibung: Część V Materiały zużywalne do prac laboratoryjnych I
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz V
Haupteinstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte
Los: LOT-0006
Beschreibung: Część VI Drobne akcesoria laboratoryjne
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz VI
Los: LOT-0007
Beschreibung: Część VII Odczynniki do izolacji, wykrywania i znakowania cząstek wraz z materiałami zużywalnymi do prac laboratoryjnych II
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz VII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0008
Beschreibung: Część VIII Odczynniki do biologii komórkowej
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz VIII
Los: LOT-0009
Beschreibung: Część IX Materiały zużywalne do prac laboratoryjnych II
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz IX
Los: LOT-0010
Beschreibung: Część X Odczynniki do izolacji, wykrywania i znakowania cząstek II
Interne Kennung: POUZ-361/260/2026/CNBC cz X
628536-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Additional classification (cpv): 19520000 Plastic products
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz.I
LotLOT-0002
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz II
LotLOT-0003
LotLOT-0004
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz IV
LotLOT-0005
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz V
Main classification (cpv): 19520000 Plastic products
LotLOT-0006
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz VI
LotLOT-0007
Additional classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
LotLOT-0008
LotLOT-0009
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz IX
LotLOT-0010
Internal identifierPOUZ-361/260/2026/CNBC cz X