See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi napraw i obsług pojazdów w roku 2027 w podziale na sześć części
Beschreibung: Usługi napraw i obsług pojazdów w roku 2027 w podziale na sześć części: Część nr 1 - naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, małej ładowności, ciężarowo- osobowych wysokiej mobilności, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne Część nr 2 – naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności w tym p-pż i żurawi samochodowych Część nr 3 – naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia dużej ładowności Część nr 4 - naprawa i obsługa autobusów Część nr 5 - naprawa i obsługa przyczep, naczep niskopodwoziowych, ciągników siodłowych, ciągników rolniczych Część nr 6 - naprawa i obsługa motocykli i quadów
Interne Kennung: 72/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112100 Reparatur von Personenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50114100 Reparatur von Lastwagen, 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen, 71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, małej ładowności, ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są: usługi naprawy oraz obsług pojazdów wyszczególnionych poniżej . Naprawy i obsługi odbywać się będą w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb oraz według wskazań pokładowych systemów kontroli sprawności pojazdów samochodowych będących na ewidencji w 45 WOG Wędrzyn. Planowana ilość pojazdów do naprawy i obsług w okresie trwania umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, w ramach określonej kwoty, którą dysponuje. W przypadku, gdy naprawiany/obsługiwany pojazd nie posiada ważnego badania technicznego lub jego termin mija w trakcie trwania naprawy/obsługi, Wykonawca zobowiązany jest po zakończonej naprawie/obsłudze do wykonania pełnego badania technicznego pojazdu. Ponowne badanie techniczne bezwzględnie jest wymagane po wykonaniu napraw układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy (hamulcowego, zawieszenia, kierowniczego czy oświetlenia pojazdu). Koszt okresowego badania technicznego Wykonawca ujmuje w wycenie naprawy/obsługi pojazdu. Koszt OBT musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz U. Nr 223, poz. 2261 z późn. Zm.) W zakres przedmiotowy napraw i obsługi nie wchodzi wymiana akumulatorów, ogumienia, piór wycieraczek, żarówek reflektorowych, kołpaków oraz dywaników i pokrowców. Zakres naprawy i obsługi sprzętu, o którym mowa w ust.1 będzie obejmował czynności i pojazdy odpowiednio do poszczególnych części, w tym między innymi: Zakres naprawy i obsługi pojazdów w zadaniu będzie obejmował następujące czynności - układy: • obsługiwania okresowe wynikające ze wskazań komputera pokładowego, wkładki obsług, książki serwisowej przewidzianej dla danej marki; • obsługa układu klimatyzacji • naprawa układów pojazdu: o kierowniczego, o pneumatycznego, o chłodzenia, o przeniesienia mocy, zasilania paliwem i powietrzem, o naprawa instalacji elektrycznej, • naprawa osprzętu silnika; • naprawa webasto; • naprawa wyciągarki; • naprawa zawieszenia; • naprawa układu hamulcowego; • naprawy blacharsko lakiernicze; • naprawa mostów napędowych; • naprawa skrzyń biegów; • naprawa wałów napędowych i resorów; • naprawa przekładni kierowniczych i pomp wtryskowych; • naprawa tapicerska. • naprawa klimatyzacji. Uwaga ! Zamawiający dopuszcza skierowanie do naprawy/obsługi pojazdów różnych typów, modeli i marek, w tym niewymienionych powyżej, w zależności od występujących aktualnych potrzeb. Potrzeby takie mogą wystąpić nagle i niespodziewanie np. w stosunku do pojazdu należącego do innej jednostki wojskowej, który uległ awarii w rejonie odpowiedzialności 45 WOG ( powiaty: sulęcińskiego, słubickiego, strzelecko-drezdeńskiego, międzyrzeckiego, gorzowskiego, m. Gorzów Wlkp., krośnieńskiego, m. Zielona Góra, zielonogórskiego lub świebodzińskiego). 2. W odniesieniu do 1,2,3,4,5 części Wykonawca zobowiązany jest dysponować lawetą lub auto-lawetą umożliwiającą bezpieczny transport niesprawnych pojazdów, o odpowiednim DCM oraz zobowiązany jest posiadać opłaconą polisę OC przewoźnika na przewóz pojazdów do 100.000,00 zł którą w przypadku podpisania umowy zobowiązany jest kontynuować przez cały okres trwania umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy załącznik nr 7 do SWZ, który stanowi integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 1,2,3,4,5,6 przewiduje korzystanie z zamówień opcjonalnych (prawo opcji) Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego, w części dotyczącej § 1 ust. 4 wzoru umowy: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy, o którym mowa w § 4 wzoru umowy, 2) Maksymalna wielkość opcji wynosi 100 % zamówienia podstawowego, 3) Rodzaj opcji określa § 1 ust. 4 wzoru umowy , 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem, po wykorzystaniu całości środków z zamówienia podstawowego. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do wielkości wskazanej w pkt 2). 7) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. 8) Odmowa zrealizowania przez Wykonawcę usług w ramach prawa opcji będzie uznane za nienależyte wykonanie umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2– naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności, tym p-poż i żurawi samochodowych
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia dużej ładowności
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4-naprawa i obsługa autobusów
Interne Kennung: część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 -naprawa i obsługa przyczep, naczep niskopodwoziowych, ciągników siodłowych, ciągników rolniczych
Interne Kennung: część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 - naprawa i obsługa motocykli i quadów
Interne Kennung: część 6