2. Verfahren
Verfahren
Titel: Europese openbare aanbesteding Bestrijden milieucalamiteiten en dumpingen op land en water
Beschreibung: Europese openbare aanbesteding Bestrijden milieucalamiteiten en dumpingen op land en water. WSRL wil één aanspreekpunt voor milieucalamiteiten en dumpingen. Door het maken van duidelijke afspraken, wordt op eenduidige wijze met het bestrijden van milieucalamiteiten en dumpingen omgegaan. Opdrachtomschrijving De opdracht betreft het op afroep opruimen, inzamelen, transporteren, (laten) opslaan en (laten) verwerken van milieuverontreinigende stoffen en dumpingen op land en water in beheer in het beheergebied van WSRL, bij: Wegen en wegbermen (in Alblasserwaard en Vijfheerenlanden); Waterkeringen; Terreinen in eigendom van WSRL; Watergangen/-vaarwegen. Milieuverontreinigende stoffen zijn stoffen die schade kunnen toebrengen aan de leefomgeving, mens en/of milieu, bijvoorbeeld chemicaliën, oliën (inclusief brandstoffen) en asbestdeeltjes. Dumpingen zijn afvalstoffen die onbeheerd worden aangetroffen, bewust of onbewust (bijvoorbeeld bij een ongeval). Indien sprake is van (water)bodemverontreiniging dient Opdrachtnemer een milieukundig (water)bodemadvies (situationeel inclusief het nemen van waterkwaliteit monsters) uit te brengen waaruit blijkt of sanering op de calamiteitenlocatie noodzakelijk is. Mocht dat aan de orde zijn, dan draagt Opdrachtnemer zorg voor de uitvoering van de sanering. Indien Opdrachtnemer hier zelf niet voor erkend is, schakelt Opdrachtnemer een erkend onderaannemer hiervoor in. Opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het eindresultaat. Het is van belang voor WSRL 24/7 – 365 dagen te beschikken over een gecontracteerde en daarmee gegarandeerde inzet van een Opdrachtnemer voor uitvoering van deze aanbestedingsopdracht. Na de melding van een calamiteit, verwacht WSRL van Inschrijver: 1. Door het stellen van de juiste vragen (doorvragen) aan de melder het zo volledig mogelijk inschatten van de situatie en bepalen van de te nemen maatregelen en in te zetten materieel en personeel; 2. Inschrijver neemt maatregelen om verdere verontreiniging, vervolgschade, uitbreiding en/of ecologische risico’s (risico’s ten aanzien van de leefomgeving, mens en milieu) van de calamiteit te voorkomen (De ter plaatse zijnde medewerker(s) van WSRL (meestal een handhaver) voeren vaak al kleine werkzaamheden uit, zoals oliebooms plaatsen op het water e.d.); 3. Het zorgdragen voor een veilige (verkeers)situatie en werkomgeving. Als het zelfstandig bestrijden van de calamiteit onmogelijk blijkt, moet Inschrijver de calamiteitlocatie alleen veiligstellen tot dat hulpdiensten en/of (andere) gespecialiseerde partijen ter plaatse zijn; 4. Indien de situatie hier om vraagt, voert Opdrachtnemer bij een spoedeisend karakter een milieukundig (water)bodemadvies en bodemsanering uit. Bij geen spoedeisend karakter heeft Opdrachtgever de mogelijkheid via een andere partij deze dienst af te nemen. Van Opdrachtnemer wordt in dat geval geen onderzoek of handeling daartoe vereist (zoals bijvoorbeeld het opstellen van de rapportage). Van spoedeisend karakter is sprake als (de kans op) milieuverontreiniging groter wordt; 5. Het uitvoeren van de werkzaamheden zo snel mogelijk afhandelen zodat het verkeer weer veilig en ongehinderd haar weg kan vervolgen; 6. Indien nodig uitvoeren van spoedeisende herstelwerkzaamheden aan/op de calamiteitenlocatie; 7. Situationeel leveren van schone grond (is grond en bodem dat volgens de huidige wetgeving mag worden toegepast); 8. Het op de juiste wijze afvoeren, transporteren, laten (opslaan) en (laten) verwerken van de milieuverontreinigende stoffen; 9. Opmaken van een opdrachtbevestiging over de calamiteit (24 uurs melding), milieukundig bodemadvies en/of rapportage bij (drugs)dumpingen; 10. Opdrachtgever gedurende de calamiteit en nazorg informeren over de uit te voeren/uitgevoerde calamiteitenbestrijding. Niet binnen de scope behoort: Het verwijderen van explosief en radioactief afval; Opdrachtgever voert het verhalen van schades op de verzekering van deze aanbestedingsopdracht zelf uit. Looptijd Raamovereenkomst Voor het bestrijden van milieucalamiteiten en dumpingen op land en water heeft WSRL het voornemen met één (1) Inschrijver een Raamovereenkomst aan te gaan voor een periode van twee (2) jaar. Optioneel is het mogelijk de Raamovereenkomst met een periode van tweemaal (2) één (1) jaar te verlengen onder gelijkblijvende voorwaarden. WSRL bepaalt uiteindelijk of de Raamovereenkomst al dan niet wordt verlengd. Tevens heeft WSRL de mogelijkheid de Raamovereenkomst eenzijdig te beëindigen. Het beëindigen van de Raamovereenkomst is door WSRL mogelijk als bij evaluatie herhaaldelijk blijkt dat Opdrachtnemer gemaakte afspraken niet naleeft en/of afgesproken kwaliteit niet levert. De Raamovereenkomst heeft daardoor een maximale looptijd van vier (4) jaar en eindigt, zonder dat opzegging vereist is, van rechtswege na het verstrijken van de vier (4) jaar. De ingangsdatum van de Raamovereenkomst is 1 december 2026 of zoveel eerder of later dat Opdrachtgever en Opdrachtnemer overeenkomen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Optioneel is het mogelijk de Raamovereenkomst met een periode van tweemaal (2) één (1) jaar te verlengen onder gelijkblijvende voorwaarden. WSRL bepaalt uiteindelijk of de Raamovereenkomst al dan niet wordt verlengd. Tevens heeft WSRL de mogelijkheid de Raamovereenkomst eenzijdig te beëindigen. Het beëindigen van de Raamovereenkomst is door WSRL mogelijk als bij evaluatie herhaaldelijk blijkt dat Opdrachtnemer gemaakte afspraken niet naleeft en/of afgesproken kwaliteit niet levert. De Raamovereenkomst heeft daardoor een maximale looptijd van vier (4) jaar en eindigt, zonder dat opzegging vereist is, van rechtswege na het verstrijken van de vier (4) jaar.