628741-2025 - Wettbewerb
Polen – Generatoren – Dostawa sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia (szczegóły zawiera SWZ): 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Gminy Miasto Stargard sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026; 2) Przedmiot zamówienia podzielony jest na XIII części: a) I – dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW) – 1 szt. b) II – dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h) – 2 szt. c) III – dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW) – 4 szt. d) IV – dostawa agregatów średniej mocy (50 kW - 1 szt., 35 kW - 1 szt., 20 kW – 1 szt., 15 kW - 2 szt.) razem 5 sztuk oraz magazyn energii 40 kWh 1- szt. e) V – dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego (worki przeciwpowodziowe, szufle, napełniacze do worków, zapory przeciwpowodziowe, zbiorniki na wodę pitną, pompy zatapialne, beczkowozy), f) VI – dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego (nagrzewnice olejowe i osuszające, nagrzewnice zewnętrzne z rękawem, osuszacze przemysłowe, plandeki ochronne), g) VII – dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe), h) VIII – dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności (kotły elektryczne 7 szt., szafy chłodnicze dwudrzwiowe 9 szt., szafy mroźnicze 9 szt., taborety elektryczne 18 szt., garnki z pokrywą i kranem 18 szt.), i) IX – dostawa wyposażenie magazynów (regały magazynowe, wózki magazynowe i paletowe, taczki), j) X – dostawa zestawów ratownictwa medycznego R-1 – 10 szt., k) XI – dostawa środków ochrony osobistej (kalosze, rękawice ochronne, kombinezony jednorazowe), l) XII – dostawa radiotelefonów z wyposażeniem (m.in. akumulatory, mikrofonogłośniki, anteny i zasilacze) – 20 szt. m) XIII – dostawa stacji ładujące USB – 11 szt; 3) Wykonawcy mogą się ubiegać o dowolne części zamówienia. Zamawiający dokona wyboru wykonawców odrębnie na każdą z części zamówienia, z którymi zostaną zawarte umowy; 4) Szczegółowy opis zamawianego asortymentu i wymagań określa załącznik nr 4 (OPZ); 5) W przypadkach, gdy przedmiot zamówienia opisywany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy - Zamawiający niniejszym wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Jeżeli w dokumentach zamówienia dla jego opisu wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – wskazaniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 6) Pozostałe obowiązki Wykonawcy – określa wzór umowy (załącznik nr 5); +2. Procedura – art. 30 ust. 4 ustawy. Zamawiający informuje, że oczekuje w niniejszym postepowaniu ofert jedynie do części I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy dla części IX, X, XI, XII i XIII Zamawiający będzie stosować przepisy ustawy właściwe dla wartości tej części zamówienia – oznacza to, że do wyboru wykonawców dla części od XI do XIII Zamawiający zastosuje wewnętrzne regulacje przewidziane dla zamówień o wartościach nie przekraczających 130 tys. zł, a więc bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Postępowania (zapytania ofertowe) dla części IX, X, XI, XII i XIII będą prowadzone na platformie zakupowej Zamawiającego https://platformazakupowa.pl/pn/um_stargard +3. Zamawiający korzysta z PRAWA OPCJI zgodnie z postanowieniami art. 440 ustawy. 1) Opcje będą miały zastosowanie w zakresie części II, III, IV, V, VI, VII, VIII; 2) Cały zakres zamówienia podzielony zostaje na zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Szczegółowy podział określony jest w formularzach (załączniki nr 1,1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f i 1g); 3) Zakres podstawowy objęty jest gwarancją Zamawiającego zamówienia, odebrania i opłacenia zamawianego asortymentu. 4) Zakres opcjonalny jest zakresem, którego zamówienie jest prawem Zamawiającego (nie jest jego obowiązkiem). 5) Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do realizacji zamawiany zakres podstawowy oraz, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, pełen zakres opcjonalny lub jego część. Zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji – oznacza to, że Zamawiający może zamówić pełną ilość asortymentu objętego prawem opcji lub jedynie jego część 6) Decyzja Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji wynikać będzie z jego możliwości finansowych. Pierwsze wstępne decyzje o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może podjąć już po otwarciu ofert i skonfrontowaniu uzyskanych cen z wysokością środków zaplanowanych na realizację zamówienia. W umowie określony zostanie zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Skorzystanie z prawa opcji nie oznacza zmiany umowy. Realizacja prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego ilość zamawianego asortymentu objętego zakresem opcjonalnym. Zamawiający deklaruje złożenie oświadczenia najpóźniej do 10 dni od daty zawarcia umowy. W momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; 7) Prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. +4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień w trybie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. +5. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian w umowie w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. (patrz projekt umowy). +6. Zadanie dofinansowane z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
Interne Kennung: TZ.271.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, z zastosowaniem art. 138 ust. 2 pkt 2 – wyznaczono krótszy termin na składanie ofert, w związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia, którego zamówienie musi zostać zrealizowane w bardzo krótkim czasie – najpóźniej do dnia 15 grudnia br. – z uwagi na konieczność dokonania odbioru oraz rozliczenia się ze środków pochodzących z dofinansowania, do końca roku budżetowego 2025. W skali całego kraju równolegle wszczynane są podobne postępowania, co może powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na podobny sprzęt, co wiąże się z realnym ryzykiem wyczerpania zasobów magazynowych. Utrzymanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert, niesie ze sobą duże ryzyko tego, iż Zamawiający będzie miał problem, aby zrealizować zamówienie w terminie wynikającym z dofinansowania. Należało również wziąć pod uwagę, ewentualną konieczność unieważnienia postępowania lub którejś z jego części (np. z uwagi na brak ofert). W takim przypadki skrócenie terminu umożliwi Zamawiającemu ponowne, szybsze wszczęcie kolejnego postępowania, aby nadal było możliwe skuteczne udzielenie zamówienia i zrealizowanie dostaw przed upływem terminu rozliczenia środków z dofinansowania. Z uwagi na to, iż przedmiotem zamówienia są dostawy, w ocenie Zamawiającego, skrócenie terminu składania ofert, nie spowoduje trudności w ich przygotowaniu przez wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31120000 Generatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung, 44212382 Stauverschlüsse, 44212383 Schleusentore, 44613500 Wassercontainer, 44613600 Container auf Rädern, 42122130 Wasserpumpen, 39721310 Heißlufterzeuger, 39721320 Lufttrockner, 39522530 Zelte, 39522520 Feldbetten, 39312000 Ausrüstung für die Zubereitung von Speisen, 39221000 Kücheneinrichtungen, 42513000 Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW)
Beschreibung: Dostawa agregatu przewoźnego dużej mocy (750 kVA - 600 kW) – 1 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren, 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h)
Beschreibung: Dostawa agregatów przewoźnych pompowych dużej mocy (- 450 kVA o wydajności ≥ 100 m³/h) – 2 szt.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że korzysta z opcji zgodnie z postanowieniami art. 440 ustawy. 1) Opcje będą miały zastosowanie w zakresie części II, III, IV, V, VI, VII, VIII; 2) Cały zakres zamówienia podzielony zostaje na zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Szczegółowy podział określony jest w formularzach (załączniki nr 1,1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, i 1g); 3) Zakres podstawowy objęty jest gwarancją Zamawiającego zamówienia, odebrania i opłacenia zamawianego asortymentu; 4) Zakres opcjonalny jest zakresem, którego zamówienie jest prawem Zamawiającego (nie jest jego obowiązkiem); 5) Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do realizacji zamawiany zakres podstawowy oraz, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, pełen zakres opcjonalny lub jego część. Zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji – oznacza to, że Zamawiający może zamówić pełną ilość asortymentu objętego prawem opcji lub jedynie jego część; 6) Decyzja Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji wynikać będzie z jego możliwości finansowych. Pierwsze wstępne decyzje o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może podjąć już po otwarciu ofert i skonfrontowaniu uzyskanych cen z wysokością środków zaplanowanych na realizację zamówienia. W umowie określony zostanie zakres podstawowy i zakres opcjonalny. Skorzystanie z prawa opcji nie oznacza zmiany umowy. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego ilość zamawianego asortymentu objętego zakresem opcjonalnym. Zamawiający deklaruje złożenie oświadczenia najpóźniej do 10 dni od daty zawarcia umowy. W momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; 7) Prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. ++++++ Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Los: LOT-0003
Titel: 3. Dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW)
Beschreibung: Dostawa agregatów dużej mocy (100 kWx2, 240 kW, 320 kW) – 4 szt.
Los: LOT-0004
Titel: 4. Dostawa agregatów średniej mocy (50 kW, 35 kW, 20 kW, 15 kW) oraz magazyn energii
Beschreibung: Dostawa agregatów średniej mocy (50 kW - 1 szt., 35 kW - 1 szt., 20 kW – 1 szt., 15 kW - 2 szt.) razem 5 sztuk oraz magazyn energii 40 kWh 1- szt.,
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 31682530 Notstromversorgungsaggregate
Los: LOT-0005
Titel: 5. Dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego
Beschreibung: Dostawa sprzętu przeciwpowodziowego i wodnego (worki przeciwpowodziowe, szufle, napełniacze do worków, zapory przeciwpowodziowe, zbiorniki na wodę pitną, pompy zatapialne, beczkowozy)
Haupteinstufung (cpv): 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212382 Stauverschlüsse, 44212383 Schleusentore, 44613500 Wassercontainer, 42122130 Wasserpumpen
Los: LOT-0006
Titel: 6. Dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego
Beschreibung: Dostawa sprzętu ogrzewającego i osuszającego (nagrzewnice olejowe i osuszające, nagrzewnice zewnętrzne z rękawem, osuszacze przemysłowe, plandeki ochronne)
Haupteinstufung (cpv): 39721310 Heißlufterzeuger
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39721320 Lufttrockner
Los: LOT-0007
Titel: 7. Dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe)
Beschreibung: Dostawa sprzętu do tymczasowego zakwaterowania (namioty, łóżka polowe wojskowe, koce pościelowe)
Haupteinstufung (cpv): 39522530 Zelte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39522520 Feldbetten
Los: LOT-0008
Titel: 8. Dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności
Beschreibung: Dostawa sprzętu niezbędnego do przygotowania żywności (kotły elektryczne 7 szt., szafy chłodnicze dwudrzwiowe 9 szt., szafy mroźnicze 9 szt., taborety elektryczne 18 szt., garnki z pokrywą i kranem 18 szt.)
Haupteinstufung (cpv): 39312000 Ausrüstung für die Zubereitung von Speisen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221000 Kücheneinrichtungen, 42513000 Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen