See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego dla grupy zakupowej NORDA na rok 2026.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym jest Gmina Miasta Gdyni działająca przez Pełnomocnika - Pomorską Grupę Konsultingową S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. Zamówienia udzielą poszczególni zamawiający wskazani w Rozdziale I SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego – dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E wraz z usługą dystrybucji. 3. Łączna prognozowana ilość paliwa gazowego to 85 914 630,00 kWh. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia ustalona została w oparciu o dane historyczne (dotychczasowe zużycie w obiektach w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu możliwych zmian w użytkowaniu obiektów). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru np. ze względu na warunki pogodowe, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa gazowego nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 4. Zamówienie udzielone zostanie w czterech (4) częściach. 5. Szczegóły dotyczące zużycia paliwa gazowego, parametrów dystrybucyjnych w poszczególnych PPG opisane zostały w Załącznikach nr od 1a do 1d do SWZ - Wykaz punktów poboru PPG. 6. Odbiorcy nie są związani umowami / ofertami promocyjnymi. 7. Jako dostawcę rezerwowego zamawiający wskazuje: 1) Na obszarze PSG sp. z o.o. - PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 2) Na obszarze G.EN. Operator Sp. z o.o. - G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. 8. Oświadczenia akcyzowe (o przeznaczeniu paliwa gazowego na potrzeby naliczania podatku akcyzowego) przekazane zostaną wykonawcy w dniu zawarcia umów na kompleksową dostawę gazu ziemnego. 9. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Podstawy wykluczenia: art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, art. 7 ust.1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, art. 5k Rozporządzenia (UE ) 833/2014 (z późn.zm.) 11. Podmiotowe środki dowodowe żądane w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczeniu (składane na wezwanie zamawiającego: 1) informacja z Krajowego Rejestru Karnego, 2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej , 3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, 4) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, 5) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu w zakresie przesłanek i okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia (UE) 833/2014 , 6) o ile dotyczy - oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ oraz o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu w zakresie przesłanek i okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia (UE) 833/2014 Pozostałe informacje dot. podstaw wykluczenia oraz podmiotowych środków dowodowych znajdują się w SWZ ROZDZIAŁ V. PODSTAWY WYKLUCZENIA ORAZ VII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCY ZOBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA . 11. Warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, 2) zdolności technicznej lub zawodowej. 12. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej jeżeli wykaże 1) posiadanie uprawnień w zakresie obrotu paliwami gazowymi, tj. posiadanie ważnej Koncesji w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz 2) posiadanie uprawnień w zakresie dystrybucji paliw gazowych, tj. posiadanie Koncesji w zakresie dystrybucji paliw gazowych wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub (jeżeli wykonawca nie jest właścicielem sieci na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostaw gazu ziemnego) ważnej Umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego, umożliwiającej realizowanie dostaw do punktów odbioru opisanych w Załączniku nr 1a i /lub 1b /lub 1c /lub 1d do SWZ. 13. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że wykonał należycie, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności dostawy paliwa gazowego o wymaganym przez zamawiającego wolumenie, do wymaganej przez zamawiającego liczby PPG. Pozostałe informacje dot. warunków udziału w postępowaniu znajdują się w SWZ ROZDZIAŁ VI. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ VII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCY ZOBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA. 14. Ofertę (w szczególności Formularz oferty wraz z Formularzem cenowym) wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej. ROZDZIAŁ IX. SWZ FORMA I POSTAĆ SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW ORAZ OFERTY.
Interne Kennung: MN.271.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 67 527 352 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 508 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. Postępowaniem objęto PPG na obszarze PSG Sp. z o.o. 5. W Załączniku nr 1a do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 6. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 7. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1a do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 8. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 9. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego - brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 9 074 706 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 80 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Postępowaniem objęto PPG na obszarze PSG Sp. z o.o. 5. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego - ochrona taryfowa (G.EN. GAZ)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 6 901 585 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 39 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca podlega ochronie taryfowej w 100%, tj. odbiorca o którym mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe. 4. Postępowaniem objęto PPG na obszarze G.EN. Operator Sp. z o.o. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1c do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego - brak ochrony (G.EN. GAZ)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 2 410 987 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 8 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Postępowaniem objęto PPG na obszarze G.EN. Operator Sp. z o.o. 5. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: część 4