628863-2026 - Wettbewerb
Polen – Krankenwagen – Zakup ambulansów w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup ambulansów w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup ambulansów w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej tj. trzech ambulansów typu C w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej z wyposażeniem na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do specyfikacji. 3. Wykonawca zapewni, że dostarczone pojazdy będą: 3.1. fabrycznie nowe, w pełni sprawne, bez wad, nie demonstracyjne, nie będące przedmiotem ekspozycji, 3.2. ich standard zabudowy obejmuje co najmniej zabudowę medyczną zgodną z opisem przedmiotu zamówienia. 3.3. zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025r. (pojazd bazowy), 3.4. zabudowa medyczna wykonana została nie wcześniej niż w 2026 r., zaś Wykonawca posiada dokumenty dopuszczające do obrotu i używania wyposażenia medycznego zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2024, poz. 1620 z późn. zm.), 3.5. gotowe do użycia. 4. Zakupione pojazdy muszą spełniać m.in. następujące wymagania: 4.1. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024r., poz. 1251 z późn. zm.),zwaną dalej „ustawą Prawo o ruchu drogowym”; 4.2. rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz. U. 2024 poz. 502 z późn. zm.); 4.3. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2025 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 1768 z późn. zm.) obowiązujących dla ambulansów sanitarnych C; 4.4. norm: PN-EN 1789+A2 lub ją zastępującą dla pojazdu „lub równoważną” oraz PN-EN 1865 lub ją zastępującą „lub równoważną” dla sprzętu do transportowania pacjenta - nosze główne i transporter noszy, łącznie z mocowaniem; 4.5. posiadać ważne świadectwo homologacji ambulansu lub dopuszczenie indywidualne typu WE lub dopuszczenie jednostkowe wydane przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego oferowanego pojazdu skompletowanego (na samochód wraz z zabudową), wystawione zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym; 4.6. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2022r., poz. 1849 z późn. zm.); 4.7. spełniać warunki określone w przepisach prawnych wspólnotowych UE, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów środowiskowych, tj. emisji dwutlenku węgla i zużycia energii. 5. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie samochodów, wskazanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do specyfikacji, gdyż Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób określony w tych projektowanych postanowieniach umowy.
Interne Kennung4/D/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192160 Tragbahren, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
LosLOT-0001
Menge3 Stück