See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inkontinenshjälpmedel del 2
Beschreibung: Upphandlingen omfattar Inkontinenshjälpmedel till Region Jämtland Härjedalen samt länets alla kommuner för barn och vuxna. Målet är att skapa goda förutsättningar för personer med urininkontinens, urinretention eller avföringsinkontinens att leva ett självständigt liv samt uppleva hög livskvalitet. Sortimentet i upphandlingen ska säkerställa att det uppfyller olika individers behovsamt möjliggöra en god vård på lika villkor för de individer som kan behövaanvända sig av sortimentet
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Suprapubiskateter utbytesset
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33141200 Katheter, 33141240 Katheterzubehör, 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung, 33141610 Sammelbeutel, 33141615 Urinbeutel, 33141621 Inkontinenzsätze
Los: LOT-0002
Titel: Urinuppsamlingspåse för säng, ej tömbar
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Urinuppsamlingspåse
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Urinuppsamlingspåse för säng med avtappningsventil
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Urinuppsamlingspåse provtagning barn
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Instillationskateter
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Kateteriseringsset, mindre
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Kateterpropp
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Spolningsystem för urinkatetrar
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:9
Los: LOT-0010
Titel: Gel avsedd för urinrör inför kateterisering
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:10
Los: LOT-0011
Titel: Urinmätningskärl för kvinnor
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:11
Los: LOT-0012
Titel: Stomiplugg
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:12
Los: LOT-0013
Titel: Tarmsköljningsprodukt engångs
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:13
Los: LOT-0014
Titel: Tarmsköljningsprodukt stomiset
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:14
Los: LOT-0015
Titel: Non-invasiv fekal/avföringskateterset
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:15
Los: LOT-0016
Titel: Invasiv avförings/fekalkateterset
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:16
Los: LOT-0017
Titel: Tarmsköljningsprodukt manuell med handpump - låg volym <200 ml
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:17
Los: LOT-0018
Titel: Tarmsköljningsprodukt manuell med handpump - låg volym >200 ml
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:18
Los: LOT-0019
Titel: Tarmsköljningsprodukt manuell med handpump - hög volym
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:19
Los: LOT-0020
Titel: Tarmsköjningsprodukt elektronisk/digital med kontrollenhet
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122570:Lot:20
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141240 Katetertillbehör, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141610 Uppsamlingspåse, 33141615 Urinpåsar, 33141621 Inkontinensset
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Del (anbudsområde): LOT-0008
Del (anbudsområde): LOT-0009
Del (anbudsområde): LOT-0010
Del (anbudsområde): LOT-0011
Del (anbudsområde): LOT-0012
Del (anbudsområde): LOT-0013
Del (anbudsområde): LOT-0014
Del (anbudsområde): LOT-0015
Del (anbudsområde): LOT-0016
Del (anbudsområde): LOT-0017
Del (anbudsområde): LOT-0018
Del (anbudsområde): LOT-0019
Del (anbudsområde): LOT-0020