629004-2026 - Wettbewerb
Polen – Industrielle Kücheneinrichtungen – Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie wyposażenia kuchni Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w ramach zadania „Modernizacja zaplecza żywieniowego szpitala, poprzez zakup wyposażenia kuchni zapewniającego bezpieczeństwo i jakość żywienia pacjentów”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup, dostawa, montaż i uruchomienie wyposażenia kuchni Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w ramach zadania „Modernizacja zaplecza żywieniowego szpitala, poprzez zakup wyposażenia kuchni zapewniającego bezpieczeństwo i jakość żywienia pacjentów”
BeschreibungZakup, dostawa, montaż i uruchomienie wyposażenia kuchni Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w ramach zadania „Modernizacja zaplecza żywieniowego szpitala, poprzez zakup wyposażenia kuchni zapewniającego bezpieczeństwo i jakość żywienia pacjentów” Terminy dostaw: Pakiet Nr 1 Zmywarka do naczyń w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 2 Zmywarka do tac w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 3 Komora do mycia i dezynfekcji wózków w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 4 Kotły warzelne elektryczne w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 5 Zgrzewarka półautomatyczna do pakowania posiłków w terminie do dnia 26.10.2026r. Działając na podstawie dyspozycji art. 257 ustawy PZP, Zamawiający informuje, że może unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy PZP, w przypadku nieprzyznania środków publicznych przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części zamówienia do czasu zakończenia postępowania o udzielnie zamówienia publicznego. Przedmiot zamówienia musi posiadać zgodne z polskim prawem certyfikaty, atesty i zezwolenia na dopuszczenie do użytkowania w działalności Zamawiającego. Na Wykonawcy ciąży obowiązek weryfikacji dostarczanych dokumentów pod względem legalności i zgodności z rzeczywistym stanem prawnym. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, urządzenia wyprodukowane w 2026 r., nieużywane, nie będące przedmiotem wystaw, badań naukowych, prac rozwojowych, usług badawczych, nie będące przedmiotem podemonstracyjnym i rekondycjonowanym, wcześniej nie wykorzystywane w jakimkolwiek celu przez inny podmiot, dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; urządzenia kompletne, gotowe do użycia po zainstalowaniu bez konieczności dokonywania zakupów uzupełniających.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW związku z wprowadzonymi zmianami organizacyjnymi dotyczącymi sposobu realizacji żywienia pacjentów, obowiązek przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów jednostki zamiejscowej zostanie przejęty przez kuchnię znajdującą się w WCSKJ w Jeleniej Górze. W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości realizacji świadczeń żywieniowych dla pacjentów zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia oraz zawarcia umowy w terminie umożliwiającym sprawne wdrożenie przyjętego rozwiązania organizacyjnego. Zastosowanie procedury przyspieszonej, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – PZP, jest uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości żywienia pacjentów oraz niedopuszczenia do sytuacji, w której z uwagi na czas niezbędny do przeprowadzenia postępowania i zawarcia umowy wystąpiłoby ryzyko zakłócenia lub przerwania realizacji usługi. Przejęcie przez kuchnię WCSKJ w Jeleniej Górze obowiązku przygotowywania i dostarczania posiłków wymaga odpowiedniego przygotowania organizacyjnego i logistycznego, w szczególności zapewnienia ciągłości produkcji, transportu oraz dystrybucji posiłków do jednostki zamiejscowej. Terminowe zakończenie postępowania jest zatem niezbędne dla zapewnienia płynnego przejścia do nowego modelu organizacji żywienia. Wydłużenie standardowego terminu składania ofert mogłoby skutkować brakiem możliwości zakończenia postępowania i zawarcia umowy w terminie odpowiadającym planowanemu terminowi przejęcia realizacji usługi. W konsekwencji mogłoby dojść do zakłócenia procesu żywienia pacjentów, co z uwagi na charakter świadczeń udzielanych przez podmiot leczniczy należy uznać za sytuację niepożądaną i wymagającą podjęcia działań zapobiegawczych. Skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia oraz koniecznością zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa realizacji świadczeń żywieniowych dla pacjentów.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch, 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung, 39312000 Ausrüstung für die Zubereitung von Speisen, 42921300 Maschinen zum Ver- oder Einpacken, 42921330 Einpackmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZmywarka do naczyń
BeschreibungZmywarka do naczyń Termin dostawy: Pakiet Nr 1 Zmywarka do naczyń w terminie do dnia 10.12.2026 r.
Haupteinstufung (cpv): 42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
Optionen
Beschreibung der OptionenTerminy dostaw: Pakiet Nr 1 Zmywarka do naczyń w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 2 Zmywarka do tac w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 3 Komora do mycia i dezynfekcji wózków w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 4 Kotły warzelne elektryczne w terminie do dnia 10.12.2026 r. Pakiet Nr 5 Zgrzewarka półautomatyczna do pakowania posiłków w terminie do dnia 26.10.2026r.
LosLOT-0002
TitelZmywarka do tac
BeschreibungZmywarka do tac Termin dostawy: Pakiet Nr 2 Zmywarka do tac w terminie do dnia 10.12.2026 r.
LosLOT-0003
TitelKomora do mycia i dezynfekcji wózków
BeschreibungKomora do mycia i dezynfekcji wózków Termin dostawy: Pakiet Nr 3 Komora do mycia i dezynfekcji wózków w terminie do dnia 10.12.2026 r.
Haupteinstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
LosLOT-0004
TitelKotły warzelne
BeschreibungKotły warzelne Termin dostawy: Pakiet Nr 4 Kotły warzelne elektryczne w terminie do dnia 10.12.2026 r.
LosLOT-0005
TitelZgrzewarka półautomatyczna do pakowania posiłków
BeschreibungZgrzewarka półautomatyczna do pakowania posiłków Termin dostawy: Pakiet Nr 5 Zgrzewarka półautomatyczna do pakowania posiłków w terminie do dnia 26.10.2026r.
Haupteinstufung (cpv): 42921300 Maschinen zum Ver- oder Einpacken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 42921330 Einpackmaschinen