2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa zestawów urządzeń laboratoryjnych do badań jakości wody (chromatografu jonowego i chromatografu cieczowego) wraz z wyposażeniem oraz zestawu filtracyjnego z pompą próżniową
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia Zamawiającego obejmującego dostawę zestawu chromatografu jonowego (IC) do analiz anionów w wodzie wraz z podajnikiem automatycznym, wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem i materiałami eksploatacyjnymi, dostawę zestawu chromatografu cieczowego (HPLC) z detektorami DAD i FLD do analiz wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w wodzie wraz z systemem backflush, wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem i materiałami eksploatacyjnymi oraz dostawę zestawu filtracyjnego 6-stanowiskowego, z możliwością rozłączenia na dwa zestawy 3-stanowiskowe, wraz z pompą próżniową. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: 1) Część 1: Dostawa zestawu chromatografu jonowego (IC) do analiz anionów w wodzie, wraz z podajnikiem automatycznym oraz wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem personelu i materiałami eksploatacyjnymi 2) Część 2: Dostawa zestawu chromatografu cieczowego (HPLC) z detektorami DAD i FLD, do analiz wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w wodzie, wraz z systemem backflush oraz wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem personelu i materiałami eksploatacyjnymi. 3) Część 3: Dostawa zestawu filtracyjnego 6-stanowiskowego, z możliwością rozłączenia na dwa zestawy 3-stanowiskowe, z szybkozłączką do połączenia dwóch zestawów 3-stanowiskowych oraz perystaltyczną pompą próżniową
Interne Kennung: ADM.4.1.2026.JI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w ust. 2, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, a także w celu wykazania braku wobec tych podmiotów podstaw do wykluczenia oraz spełniania, w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca: 1) składa wraz z ofertą zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów Wykonawcy - zgodnie z Załącznikiem nr 8 . do SWZ; 2) składa wraz z ofertą Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) dotyczący tych podmiotów, wypełniony w Części II sekcja A i B, w Części III oraz w Części IV w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na zasoby tego podmiotu; informację o poleganiu na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby wykonawca zamieszcza w Części II sekcja C własnego ESPD (Informacje na temat polegania na zdolności innych podmiotów); 3) składa wraz z ofertą oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zgodnie z Załącznikiem nr 11 do SWZ; 4) w terminie określonym w Rozdziale IX ust. 4 SWZ przedkłada w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowe środki dowodowe wskazane w Rozdziale IX ust. 4 pkt 2-4 SWZ; przepisy Rozdziału IX ust. 5, 6 i 6b stosuje się odpowiednio. Zamawiający nie żąda od podmiotu udostępniającego zasoby oświadczenia o przynależności do grupy kapitałowej ani wykazu dostaw. 16. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu ofertowym generowanym przez Platformę e-Zamówienia. Zamawiający wymaga dla każdej z części, dla której składana jest oferta wypełnienia odrębnego Formularza wyceny Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; - dla każdej części, dla której składana jest oferta odrębnie 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy); 4) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 5) Przedmiotowe środki dowodowe: b. Dokumentów potwierdzających wymagane parametry w oferowanych urządzeniach (np. karty katalogowe, firmowe materiały informacyjne producenta, instrukcje użytkowania, opisy techniczne lub inne posiadane dokumenty), zawierające szczegółowe dane, które umożliwią potwierdzenie spełniania wymagań ustalonych przez Zamawiającego oraz będą podstawą dokonania oceny zgodności złożonej oferty przez Wykonawcę z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego, odpowiednio dla każdej z dostaw w ramach Załącznika nr 2.1, 2.2 oraz 2.3 do SWZ. 17. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42122510 Peristaltische Pumpen, 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Dostawa zestawu chromatografu jonowego (IC) do analiz anionów w wodzie, wraz z podajnikiem automatycznym oraz wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem personelu i materiałami eksploatacyjnymi
Beschreibung: Część 1: Dostawa zestawu chromatografu jonowego (IC) do analiz anionów w wodzie, wraz z podajnikiem automatycznym oraz wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem personelu i materiałami eksploatacyjnymi 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części zawarto w Załączniku nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 5 do SWZ – Wzorze umowy- Zamawiający dla każdej części przewidział odrębny wzór Umowy. Załączniki 5.1. do SWZ stanowią Projektowane postanowienia umowne. Zamawiający dokonał uszczegółowienia opisów przedmiotu zamówienia odpowiednio w załączniku nr 2.1. dla części 1 do SWZ 4. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia w ofercie sprzętu równoważnego pod warunkiem, iż oferowany sprzęt lub oprogramowanie będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. W przypadku zaoferowania w ofercie sprzętu równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe do każdego zaoferowanego sprzętu równoważnego lub oprogramowania, z których w sposób niebudzący żadnej wątpliwości Zamawiającego winno wynikać, iż zaoferowany sprzęt lub oprogramowanie jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych w odniesieniu do sprzętu lub oprogramowania określonego przez Zamawiającego w Załącznikach nr 2.1. do SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Dostawa zestawu chromatografu cieczowego (HPLC) z detektorami DAD i FLD, do analiz wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w wodzie, wraz z systemem backflush oraz wyposażeniem dodatkowym, instalacją, przeszkoleniem personelu i materiałami eksploatacyjnymi.
Beschreibung: 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części zawarto w Załączniku nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 5 do SWZ – Wzorze umowy- Zamawiający dla każdej części przewidział odrębny wzór Umowy. Załączniki 5.2. do SWZ stanowią Projektowane postanowienia umowne. Zamawiający dokonał uszczegółowienia opisów przedmiotu zamówienia odpowiednio w załączniku 2.2 dla części 2 do SWZ. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia w ofercie sprzętu równoważnego pod warunkiem, iż oferowany sprzęt lub oprogramowanie będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. W przypadku zaoferowania w ofercie sprzętu równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe do każdego zaoferowanego sprzętu równoważnego lub oprogramowania, z których w sposób niebudzący żadnej wątpliwości Zamawiającego winno wynikać, iż zaoferowany sprzęt lub oprogramowanie jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych w odniesieniu do sprzętu lub oprogramowania określonego przez Zamawiającego w Załącznikach nr 2.2 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia oraz materiały odniesienia (wzorce) posiadały wymagane certyfikaty, w szczególności: deklarację zgodności UE (oznakowanie CE) dla oferowanych urządzeń, potwierdzającą spełnienie wymagań właściwych przepisów Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa wyrobów, certyfikaty materiałów odniesienia (wzorców) zgodne z normą PN-EN ISO 17034 (lub równoważną), wystawione przez producenta lub dostawcę tych materiałów, a także potwierdzenie zgodności oprogramowania sterującego z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP). Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające spełnienie ww. wymogów certyfikacyjnych, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami określonymi w Załącznikach nr 2.2 do SWZ. Dokumenty, o których mowa w zdaniach poprzedzających, stanowią przedmiotowe środki dowodowe w rozumieniu art. 104-107 p.z.p. i podlegają uzupełnieniu na zasadach określonych w Rozdziale III SWZ oraz w art. 107 ust. 2 p.z.p.
Interne Kennung: Cześć 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Dostawa zestawu filtracyjnego 6-stanowiskowego, z możliwością rozłączenia na dwa zestawy 3-stanowiskowe, z szybkozłączką do połączenia dwóch zestawów 3-stanowiskowych oraz perystaltyczną pompą próżniową
Beschreibung: Część 3: Dostawa zestawu filtracyjnego 6-stanowiskowego, z możliwością rozłączenia na dwa zestawy 3-stanowiskowe, z szybkozłączką do połączenia dwóch zestawów 3-stanowiskowych oraz perystaltyczną pompą próżniową 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części zawarto w Załączniku nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 5 do SWZ – Wzorze umowy- Zamawiający dla każdej części przewidział odrębny wzór Umowy. Załączniki 5.3. do SWZ stanowią Projektowane postanowienia umowne. Zamawiający dokonał uszczegółowienia opisów przedmiotu zamówienia odpowiednio w załączniku nr 2.3. do SWZ dla części 3. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia w ofercie sprzętu równoważnego pod warunkiem, iż oferowany sprzęt lub oprogramowanie będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. W przypadku zaoferowania w ofercie sprzętu równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe do każdego zaoferowanego sprzętu równoważnego lub oprogramowania, z których w sposób niebudzący żadnej wątpliwości Zamawiającego winno wynikać, iż zaoferowany sprzęt lub oprogramowanie jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych w odniesieniu do sprzętu lub oprogramowania określonego przez Zamawiającego w Załącznikach nr 2.3 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia oraz materiały odniesienia (wzorce) posiadały wymagane certyfikaty, w szczególności: deklarację zgodności UE (oznakowanie CE) dla oferowanych urządzeń, potwierdzającą spełnienie wymagań właściwych przepisów Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa wyrobów, certyfikaty materiałów odniesienia (wzorców) zgodne z normą PN-EN ISO 17034 (lub równoważną), wystawione przez producenta lub dostawcę tych materiałów, a także potwierdzenie zgodności oprogramowania sterującego z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP). Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające spełnienie ww. wymogów certyfikacyjnych, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami określonymi w Załącznikach nr 2.1, 2.2 oraz 2.3 do SWZ. Dokumenty, o których mowa w zdaniach poprzedzających, stanowią przedmiotowe środki dowodowe w rozumieniu art. 104-107 p.z.p. i podlegają uzupełnieniu na zasadach określonych w Rozdziale III SWZ oraz w art. 107 ust. 2 p.z.p.
Interne Kennung: Część 3
Haupteinstufung (cpv): 42122510 Peristaltische Pumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser