See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług sprzątania
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług utrzymania czystości w budynkach (obiektach) Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie oraz terenów zewnętrznych. Przedmiot zamówienia obejmuje również świadczenie usług sprzątania w trzech Ośrodkach Kuratorskich zlokalizowanych w Lublinie przy ul. Radości 13, Marii Koryznowej 2b, Zemborzyckiej 63. Postępowanie podzielone zostało na cztery zadania. Zadanie pierwsze obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przemieście 76 i 78 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 6 229 m2, teren wokół budynku: 3 792 m2, z czego powierzchnia utwardzona: 3 312 m2 i powierzchnia zielona 480 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania pierwszego zawiera Załącznik nr 1a do SWZ. Zadanie drugie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 2 382 m2, teren wokół budynku: 1 426 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 1 308 m2 i powierzchnia zielona 118 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania drugiego zawiera Załącznik nr 1b do SWZ. Zadanie trzecie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 7 704 m2, teren wokół budynku: 883 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 727 m2 i powierzchnia zielona 156 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania trzeciego zawiera Załącznik nr 1c do SWZ. Zadanie czwarte obejmuje sprzątanie pomieszczeń zajmowanych przez trzy Ośrodki Kuratorskie zlokalizowane w Lublinie przy ul.: Radości 13, Marii Koryznowej 2b oraz Zemborzyckiej 63 (łączna powierzchnia wewnętrzna trzech Ośrodków Kuratorskich wynosi 288 m2). Sprzątanie realizowane będzie z częstotliwością raz na tydzień. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania czwartego zawiera Załącznik nr 1d do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 344663-2026
Interne Kennung: ZP.261.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie pierwsze - świadczenie usług sprzątania - ul. Krakowskie Przedmieście 76 i 78 w Lublinie
Beschreibung: Zadanie pierwsze obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przemieście 76 i 78 w Lublinie. Powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 6 229 m2, teren wokół budynków: 3 792 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 3 312 m2 i powierzchnia zielona 480 m2. Kompleksowe usługi sprzątania obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych (w tym dywanów) oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek - minimum po jednym urządzeniu, w każdym z obiektów, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu oraz chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 7 osób sprzątających musi posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (-om). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50 % wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 1 - ul. Krakowskie Przedmieście 76 i 78
Los: LOT-0002
Titel: zadanie drugie - świadczenie usług sprzątania - Lublin, ul. Boczna Lubomelskiej 13
Beschreibung: 1. Zadanie drugie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 2 382 m2, teren wokół budynku: 1 426 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 1 308 m2 i powierzchnia zielona 118 m2. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania drugiego zawiera Załącznik nr 1b do SWZ. 3. Kompleksowe usługi sprzątania w budynku przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu, chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. 4. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (- om). 5. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 3 osoby sprzątające muszą posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. 6. Wykonawca zapewni środki i sprzęt niezbędny do realizacji usługi. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50% wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 2 - ul. Boczna Lubomelskiej 13
Los: LOT-0003
Titel: zadanie trzecie - świadczenie usług sprzątania - ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie
Beschreibung: Zadanie trzecie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i ternu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie. Powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania: 7 704 m2, teren wokół budynku: 883 m2 z czego powierzchnia utwardzona : 727 m2 i powierzchnia zielona 156 m2. Kompleksowe usługi sprzątania obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu oraz chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 7 osób sprzątających musi posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (- om). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50% wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 3 - ul. Konrada Wallenroda 4d
Los: LOT-0004
Titel: zadanie czwarte - świadczenie usług sprzątania w Ośrodkach Kuratorskich
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń zajmowanych przez trzy Ośrodki Kuratorskie zlokalizowane w Lublinie przy ul.: Radości 13, Marii Koryznowej 2b oraz Zemborzyckiej 63. Sprzątanie powinno być realizowane z częstotliwością raz na tydzień. 2. Łączna powierzchnia wewnętrzna trzech Ośrodków Kuratorskich wynosi 288 m2. 3. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować usługę sprzątania w uzgodnionym z Kierownikami Ośrodków Kuratorskich dniu tygodnia. 4. Usługi sprzątania pomieszczeń zajmowanych przez Ośrodki Kuratorskie obejmują m.in.: mycie, czyszczenie i dezynfekcję wszystkich urządzeń sanitarnych, mycie glazury i luster, czyszczenie sprzętu AGD, odkurzanie/zamiatanie i mycie powierzchni podłogowych, czyszczenie sprzętu komputerowego (stacji roboczych, drukarek, monitorów LCD środkiem antystatycznym itp.), czyszczenie sprzętu biurowego (niszczarek, kserokopiarek i innych urządzeń), czyszczenie mebli, dezynfekcję urządzeń (przede wszystkim aparatów telefonicznych), wycieranie z kurzu wszystkich mebli, parapetów, gniazd elektrycznych, wyłączników oświetlenia, gniazd komputerowych, likwidowanie pajęczyn, wyrzucanie śmieci z koszy i pojemników do tego przystosowanych, wynoszenie śmieci do kontenerów zewnętrznych, wymiana worków na śmieci, mycie zlewozmywaków i urządzeń o podobnym przeznaczeniu, wycieranie drzwi i płytek naściennych i ich gruntowne mycie, zamiatanie, zmywanie na mokro powierzchni podłogowej, wycieranie kurzu z powierzchni biurek, szaf, szafek, stołów, półek i innego sprzętu biurowego a także parapetów, usuwanie pajęczyn ze ścian i sufitów. 5. Raz na kwartał, podczas realizowania usług sprzątania w wybranym tygodniu miesiąca: września, grudnia, marca i czerwca, Wykonawca zobowiązany będzie do zrealizowania prac dodatkowych podanych w Harmonogramie dodatkowych czynności kwartalnych zamieszczonym w załączniku nr 1d do SWZ (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia). 6. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia. 7.Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dostaw worków na śmieci. 8. Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Preparaty te muszą być w opakowaniach ciśnieniowych oraz posiadać na opakowaniu instrukcję w języku polskim. 9. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. 10. Osoby sprzątające muszą posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. 11. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. 12. Wykonawca zapewni środki i sprzęt niezbędny do realizacji usługi. 13. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50% wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 4 - Ośrodki Kuratorskie