2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla Gminy Zaniemyśl na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r."
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z rozliczeniem oze (instalacja PV) tj. dostawa energii z usługą dystrybucji oraz rozliczenie energii wyprodukowanej w oze dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 781 925 kWh zamówienia podstawowego. .2. Zamawiający posiada instalacje fotowoltaiczne dla 1 ppe: 590310600000709288 rozliczaną na zasadach prosumenckich net billing, 1 planowane na IV kwartał ppe 590310600032170247. 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea SA. 5. Obowiązujące umowy kompleksowe/sprzedaży energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w Załączniku nr 1 do SWZ zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania obecnej umowy/ okres wypowiedzenia”. 6. W Załączniku nr 1 do SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 7. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w ust.4.1. SWZ w zakresie do 15%: 7.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 2 pkt 3 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ, 7.2. zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w § 1 ust. 2 pkt 4 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: RI.272.68.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Termin składania ofert jest skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w ust.4.1. SWZ w zakresie do 15%: Zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 2 pkt 3 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ.