See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afledning af regnvand fra Bystævneparken
Beschreibung: Københavns Kommune ønsker at byudvikle området omkring Bystævneparken. Området skal separatkloakeres og regnvandet skal ledes via en regnvandsbassinledning beliggende i bystævnet sydpå til eksisterende spildevandsledninger. Der skal derfor etableres en 300 m regnvandsbassinledning i Bystævnet til håndteringen af en 5 årshændelse og som svarer til 1400 m3 vand. Dette udbud omhandler etablering af regnvandsbassinledning.
Interne Kennung: 24.02-10471
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der anvendes egnethedskriterier som skal overholdes, for at tilbud kan afgives.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163100 Leitungen, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000