See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af måtter (køb af måtter)
Beschreibung: Aarhus Kommune er ved at forberede et udbud af køb af måtter. De måtter, der er omfattet af udbuddet, er dør-/entrémåtter, der i udgangspunktet ikke skal vaskes. I den forbindelse inviterer vi til en høring af udbudsmaterialet, så vi kan sikre, at materialet bliver så brugbart og relevant som muligt – både for os og for jer, der kunne være interesserede i at byde. Det materiale, vi sender i høring, er udkast af: Udbudsbetingelser, Rammeaftale, Kravspecifikation, Tilbudsliste og andre bilag. Vi vil gerne gøre opmærksom på, at materialet er i udkastform og kan ændres, inden det endelige udbud offentliggøres via EU. Har du forslag eller kommentarer? Så vil vi meget gerne høre fra dig. Upload dine bemærkninger via Comdia. Vi forventer at offentliggøre en udbudsbekendtgørelse i starten af oktober måned. Når først udbuddet er offentliggjort via udbudsbekendtgørelsen, er det meget begrænset hvilke ændringer der kan laves i udbudsmaterialet. Vi opfordrer derfor til, at ønskede ændringer til materialet fremkommer her i høringsperioden. Bemærk, at vi ikke svarer på spørgsmål i høringsperioden. Frist for høringssvar: Den 28. september 2026 kl. 10.00. Vi glæder os til at modtage jeres input.
Interne Kennung: 639393
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39532000 Matten