See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: IS-CL-08 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca - Lespezi
Beschreibung: Activitati din cadrul Ctr de lucrari „Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca - Lespezi” grupate pe 2 loturi: LOT1: Ob.1–Conductă de aducțiune apă potabilă TIMIȘEȘTI-CRISTEȘTI-TATARUSI-LESPEZI-VALEA SEACĂ-CJ Sub-ob.1.1-Conductă aducțiune apa potabila,lungime de L=21889m; Sub-ob.1.2-Stație pompare apă potabilă SP Timisesti Sub-ob.1.3-Camera incarcare Ob.2–Conductă aducțiune apă potabilă Iorcani(UAT Tatarusi) Sub-ob.2.1-Conductă aducțiune apa potabila Iorcani,cu lungime de L=5560m; Sub-ob. 2.2-Stație pompare SP Iorcani Ob.3–Conductă aducțiune apă potabilă Tatarusi(UAT Tatarusi) Sub-ob.3.1-Conductă aducțiune apa potabila Tatarusi,lungime de L=2206m; Sub-ob.3.2-Stație pompare SP Tatarusi Ob.7–Gospodărie apă Sub-ob.7.1-Gospodarie apa Iorcani(Rezervoare V=2x200mc,Statie pompare,Statie clorinare) Sub-ob.7.2-Gospodarie apa Tatarusi(Rezervoare V=1x400mc,Statie clorinare) Ob.8–Extindere rețea alimentare apă și rețea canalizare Cristești(UAT Cristești) Sub-ob.8.1-Extindere retea alimentare apa L=5492m; Sub-ob.8.2-Extindere retea canalizare menajera L=6060m; Sub-ob.8.3-Statii pompare apa uzata(SPAU 3buc si conducte refulare aferente); Ob.9–Înființare și extindere rețea alimentare apă și rețea canalizare Iorcani,Pietrosu,Uda,Vâlcica si Tătăruși(UAT Tătăruși) Sub-ob.9.1-Infiintare retea alimentare apa L=10950m; Sub-ob.9.2-Extindere retea alimentare apa L=5304m; Sub-ob.9.3-Infiintare retea canalizare menajera L=25212m; Sub-ob.9.4-Statii pompare apa uzata(SPAU 9buc si conducte refulare aferente); Ob.13–Extindere rețea canalizare Moțca(UAT Moțca) Sub-ob.13.1-Extindere retea canalizare menajera L=6920m; Sub-ob.13.2-Stații pompare apa uzata(SPAU 8buc si conducte refulare aferente); LOT2: Ob.4–Conductă aducțiune apă potabilă Heci(UAT Lespezi) Sub-ob.4.1-Conductă aducțiune apa potabila Heci L=2100m; Ob.5–Conductă aducțiune apă potabilă Valea Seaca(UAT Valea Seaca) Sub-ob.5.1-Conductă aducțiune apa potabila Valea Seaca L=4780m; Ob.6–Conductă aducțiune apă potabilă Topile(UAT Valea Seaca) Sub-ob.6.1-Conductă aducțiune apa potabila Topile L=6093m; Sub-ob.6.2-Stație pompare SP Topile; Ob.7–Gospodărie apă Sub-ob.7.3-Gospodaria apa Heci(Rezervoare V=2x400mc,Statie pompare,Statie clorinare) Sub-ob.7.4-Gospodaria apa Valea Seaca(Rezervoare V=2x400mc,Statie clorinare) Sub-ob.7.5-Gospodaria apa Topile(Rezervoare V=2x300mc,Statie clorinare) Ob.10–Înființare rețea alimentare apă și rețea canalizare Heci și Bursuc Deal(UAT Lespezi) Sub-ob.10.1-Infiintare retea alimentare apa L=10380m; Sub-ob.10.2-Infiintare retea canalizare menajera L=7282m; Sub-ob.10.3-Statii pompare apa uzata(SPAU 4buc si conducte refulare aferente); Ob.11–Colector LESPEZI-VALEA SEACA-CJ Sub-ob.11.1-Colector Lespezi-Valea Seaca L=5709m; Sub-ob.11.2-Stații pompare apă uzată(SPAU 4buc si conducte refulare aferente); Ob.12–Înființare rețea alimentare apă și rețea canalizare Valea Seaca,Contesti si Topile(UAT Valea Seaca) Sub-ob.12.1-Infiintare retea alimentare apa L=22143m; Sub-ob.12.2-Infiintare retea canalizare menajera L=19196m; Sub-ob.12.3-Stații pompare apă uzată(SPAU 9buc si conducte refulare aferente); Val ctr-lui include sume provizionate in val. de 4.959.050 lei,(LOT1=2.812.320Lei, LOT2=2.146.730Lei),dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute.Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul listelor de pret ce vor insoti form. de propunere financiara in suma fixa nominala,nemodificabila,in varianta data de Entitatea Contractanta. Nr de zile până la care op econ interesati pot solicita clarificari este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.Entit contractanta va raspunde in mod clar si complet la solicit. de clarif. astfel: -cu 25 zile inainte de data limita de dep a ofertelor pt solicit de clarif depuse cu 34 zile inainte de term limita de dep a ofertelor; -cu 11 zile inainte de data limita de dep a ofertelor pt solicit de clarif depuse cu 19 zile inainte de term limita de dep a ofertelor.
Interne Kennung: 1959768/2022/CL08
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: IS-CL-08 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca – Lespezi LOT 1
Beschreibung: II.2.4 Descrierea achizitiei publice Lucrarile din cadrul contractului - „IS-CL-08 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca - Lespezi – LOT 1” presupun: Obiectul 1 – Conductă de aducțiune apă potabilă TIMIȘEȘTI-CRISTEȘTI-TATARUSI-LESPEZI- VALEA SEACĂ- CJ Sub-obiect 1.1 Conductă de aducțiune apa potabile, cu o lungime de L = 21889m; Sub-obiect 1.2 Stație de pompare apă potabilă SP Timisesti Sub-obiect 1.3 Camera de incarcare Obiectul 2 – Conductă de aducțiune apă potabilă Iorcani (UAT Tatarusi) Sub-obiect 2.1 Conductă de aducțiune apa potabila Iorcani, cu o lungime de L = 5560m; Sub-obiect 2.2 Stație de pompare SP Iorcani Obiectul 3 – Conductă de aducțiune apă potabilă Tatarusi (UAT Tatarusi) Sub-obiect 3.1 Conductă de aducțiune apa potabila Tatarusi, cu o lungime de L = 2206m; Sub-obiect 3.2 Stație de pompare SP Tatarusi Obiectul 7 – Gospodărie de apă Sub-obiect 7.1 Gospodaria de apa Iorcani (Rezervoare V =2 x 200 mc, Statie de pompare, Statie de clorinare) Sub-obiect 7.2 Gospodaria de apa Tatarusi (Rezervoare V =1 x 400 mc, Statie de clorinare) Obiectul 8 – Extindere rețea de alimentare cu apă și rețea de canalizare în localitatea Cristești (UAT Cristești) Sub-obiect 8.1 Extindere retea de alimentare cu apa L = 5492m; Sub-obiect 8.2 Extindere retea de canalizare menajera L = 6060 m; Sub-obiect 8.3 Statii de pompare apa uzata (SPAU 3 buc si conducte de refulare aferente); Obiectul 9 – Înființare și extindere rețea de alimentare cu apă și rețea de canalizare în localitățile Iorcani, Pietrosu, Uda, Vâlcica si Tătăruși (UAT Tătăruși) Sub-obiect 9.1 Infiintare retea de alimentare cu apa L = 10950m; Sub-obiect 9.2 Extindere retea de alimentare cu apa L = 5304m; Sub-obiect 9.3 Infiintare retea de canalizare menajera L = 25212m; Sub-obiect 9.4 Statii de pompare apa uzata (SPAU 9 buc si conducte de refulare aferente); Obiectul 13 – Extindere rețea de canalizare în localitatea Moțca (UAT Moțca) Sub-obiect 13.1 Extindere retea de canalizare menajera L = 6920 m; Sub-obiectul 13.2 Stații de pompare apa uzata (SPAU 8 buc si conducte de refulare aferente); Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul aferent lotului 1 se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 25 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42131390 Ventilanordnungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232154 Bau von Hochbehältern für Trinkwasser, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232431 Abwasserpumpstation, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Los: LOT-0002
Titel: IS-CL-08 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca – Lespezi LOT 2
Beschreibung: Lucrarile din cadrul contractului - „IS-CL-08 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi – axa 6 - Cristesti – Tatarusi – Valea Seaca - Lespezi – LOT 2” presupun: Obiectul 4 – Conductă de aducțiune apă potabilă Heci (UAT Lespezi) Sub-obiect 4.1 Conductă de aducțiune apa potabila Heci L = 2100m; Obiectul 5 – Conductă de aducțiune apă potabilă Valea Seaca (UAT Valea Seaca) Sub-obiect 5.1 Conductă de aducțiune apa potabila Valea Seaca L = 4780m; Obiectul 6 – Conductă de aducțiune apă potabilă Topile (UAT Valea Seaca) Sub-obiect 6.1 Conductă de aducțiune apa potabila Topile L = 6093m; Sub-obiect 6.2 Stație de pompare SP Topile; Obiectul 7 – Gospodărie de apă Sub-obiect 7.3 Gospodaria de apa Heci (Rezervoare V =2 x 400mc, Statie de pompare, Statie de clorinare) Sub-obiect 7.4 Gospodaria de apa Valea Seaca (Rezervoare V =2 x 400 mc, Statie de clorinare) Sub-obiect 7.5 Gospodaria de apa Topile (Rezervoare V =2 x 300 mc, Statie de clorinare) Obiectul 10 – Înființare rețea de alimentare cu apă și rețea de canalizare în localitățile Heci și Bursuc Deal (UAT Lespezi) Sub-obiect 10.1 Infiintare retea de alimentare cu apa L = 10380m; Sub-obiect 10.2 Infiintare retea de canalizare menajera L = 7282m; Sub-obiect 10.3 Statii de pompare apa uzata (SPAU 4 buc si conducte de refulare aferente); Obiectul 11 – Colector LESPEZI-VALEA SEACA- CJ Sub-obiectul 11.1 Colector Lespezi-Valea Seaca L = 5709m; Sub-obiectul 11.2 Stații de pompare apă uzată (SPAU 4 buc si conducte de refulare aferente); Obiectul 12 – Înființare rețea de alimentare cu apă și rețea de canalizare în localitățile Valea Seaca, Contesti si Topile (UAT Valea Seaca) Sub-obiect 12.1 Infiintare retea de alimentare cu apa L = 22143m; Sub-obiect 12.2 Infiintare retea de canalizare menajera L = 19196m; Sub-obiectul 12.3 Stații de pompare apă uzată (SPAU 4 buc si conducte de refulare aferente); Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul aferent lotului 2 se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 25 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Interne Kennung: 2