629247-2026 - Ergebnis
Rumänien – Betriebliche Gesundheitsfürsorge – Achiziție SERVICII DE DE MEDICINA MUNCII ȘI SERVICII DE SĂNĂTATE PREVENTIVĂ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție SERVICII DE DE MEDICINA MUNCII ȘI SERVICII DE SĂNĂTATE PREVENTIVĂ
Beschreibung: Acordul cadru are ca obiect achizitia de servicii de medicina muncii și servicii de sănătate preventivă, cu valabilitate de la data 01.04.2024 și până la data de 31.12.2026 (33 luni). Pe parcursul acordului cadru se vor încheia 33 (treizecișitrei) contracte subsecvente, câte unul pentru fiecare lună, în funcție de numărul de persoane stabilite lunar pentru care se vor presta aceste servicii. Contractele subsecvente vor intra în vigoare la începutul fiecărei luni, iar serviciile ce fac obiectul prezentei proceduri de achiziție se vor presta în fiecare lună exact pentru numărul de persoane menționat în contractul subsecvent de către achizitor și semnat de către ambele părți. Calendarul estimativ de încheiere al contractelor subsecvente este următorul: -9 contracte subsecvente în perioada 01 aprilie 2024 – 31 decembrie 2024; -12 contracte subsecvente în perioada 01 ianuarie 2025 – 31 decembrie 2025; -12 contracte subsecvente în perioada 01 ianuarie 2026 – 31 decembrie 2026. Valoarea estimată a unui contract subsecvent este de 58.295,00 lei, exclusiv T.V.A. PRELUCRAREA DATELOR CU CARACTER PERSONAL (în perioada de derulare a acordului cadru) Schimbul de informații între părți se va realiza cu asigurarea protecției datelor cu caracter personal, potrivit Regulamentului (UE) nr. 679/2016 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (Regulamentul general privind protecția datelor) adoptat de Parlamentul European și Consiliul Uniunii Europene. Compania Națională ”Imprimeria Națională” – S.A. va pune la dispoziția ... (ofertantul declarat câștigător) datele cu caracter personal necesare derulării contractului, constând în nume, prenume, funcție, CNP, îmtr-un fișier format Excel (xlsx). Fișierul va fi securizat cu o parolă înainte de a fi transmis. Fișierul securizat ce conține date cu caracter personal va fi transmis la adresa de email ... (comunicată de către ofertantul declarat câștigător). În caz de indisponibilitate a serviciilor de poștă electronică și/sau a conexiunii la internet, fișierul securizat va fi predat persoanei comunicată de către ofertantul declarat câștigător, pe suport optic (CD-ROM), în baza unui Proces verbal de predare-primire. Parola va fi comunicata persoanei ... (comunicată de către ofertantul declarat câștigător) printr-o altă modalitate decât cea de transmitere/predare a fișierului, prin SMS la nr. de telefon ..., în plic închis sigilat, și va fi schimbată la fiecare transmitere. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP: http://sicap-prod.e-licitatie.ro Specificatiile tehnice, si alte informatii se regasesc in caietul de sarcini aferent prezentei proceduri de achizitie.
Interne Kennung: 1086
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prestarea serviciilor de medicina muncii și serviciilor de sănătate preventivă se va efectua conform solicitărilor din fișa de date a achiziției, caietul de sarcini și anexele atașate la acesta .
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens