See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: dostawa preparatów do żywienia dojelitowego i pozajelitowego oraz mleka modyfikowane wraz z osprzętem II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa preparatów do żywienia dojelitowego i pozajelitowego wraz z osprzętem oraz mleka modyfikowane zgodnie z podziałem na 11 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 1 do SWZ– „Formularz asortymentowo-cenowy” Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo „Warunki umowne”, będące Załącznikiem nr 5 do SWZ. Wymagania jakie muszą spełnić pompy zamieszczone są w Załączniku nr 1 do SWZ. Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo Warunki Umowne będące załącznikiem nr 5 do SWZ „Warunki umowne”. Termin dostawy: 1) wg bieżących potrzeb, każdorazowo w terminie maksymalnie 3 dni robocze od daty złożenia zamówienia. Seria i data ważności na opakowaniu jednostkowym oraz na fakturze. Termin ważności: 1) dla dostawy produktów do żywienia dojelitowego wraz z akcesoriami – połowa terminu ważności dla danego produktu; 2) dla dostawy preparatów do żywienia pozajelitowego wraz z akcesoriami – 12 miesięcy. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Magazynu APTEKI SZPITALA. 7.Oferowane preparaty muszą posiadać dopuszczenie do obrotu i używania na terenie RP i posiadać wszystkie wymagane prawem dokumenty rejestracyjne potwierdzające ten fakt zgodnie z ustawą z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (TJ Dz.U. z 2021r. poz. 1977 z późniejszymi zmianami) – jeżeli dotyczy. 8. Produkty należące do grupy wyrobów medycznych muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania na terenie RP zgodnie z ustawą z dnia 07.04.2022r. o Wyrobach Medycznych (Dz. U. z 2022r. poz. 974) i posiadać stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo – jeżeli dotyczy. 9. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców - zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 10.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy PZP stosuje się odpowiednio. 11.Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy PZP, z uwagi na charakter i specyfikę zamówienia, w tym zmieniające się faktyczne zapotrzebowanie Zamawiającego na poszczególny asortyment w czasie realizacji zamówienia, w przypadku wystąpienia potrzeby wynikającej z bieżącego zapotrzebowania w tym zakresie, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zwiększenia w okresie realizacji umowy ilości zamawianego przedmiotu zamówienia do 50% w stosunku do ilości stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego. Wykonawca zobowiąże się w takim przypadku umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości przedmiotu zamówienia na takich samych zasadach, w tym dotyczących cen jednostkowych, jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zmiana umowy lub zawarcie umowy odrębnej nie będzie wymagane. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji nie później niż przed upływem 11 miesiąca obowiązywania umowy. Po terminie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, prawo opcji wygasa.
Interne Kennung: PN 85/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z brakiem umów na wymieniony w załączniku asortyment (brak rozstrzygnięcia w poprzednim postępowaniu przetargowym PN 52 /25 z powodu braku ofert), zastosowano skrócenie terminu składania ofert, celem zachowania ciągłości pracy szpitala.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33692510 Intravenöse Flüssigkeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33690000 Varia, 33141110 Verbandsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 1 do SWZ– „Formularz asortymentowo-cenowy” Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo „Warunki umowne”, będące Załącznikiem nr 5 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) kserokopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie do obrotu oferowanego produktu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne - jeżeli dotyczy; 2) produkty należące do grupy wyrobów medycznych muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z ustawą o Wyrobach Medycznych i posiadać stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo deklaracje (CE IVD lub oświadczenie o posiadaniu deklaracji zgodności z wymogami zasadniczymi dla wyrobów medycznych oznakowanych znakiem CE) – jeżeli dotyczy; 3) karty charakterystyk, karty techniczne (jeżeli dotyczy) – potwierdzające zgodność oferowanego produktu z opisem i parametrami produktu wymaganymi w SWZ; 4)odpowiednie katalogi producenta (zawierające numery katalogowe oferowanych produktów) lub nazwy własne w braku katalogów, foldery, opisy, fotografie lub materiały źródłowe producenta/oświadczenia producenta - jeżeli dotyczy, w czytelny i jasny sposób potwierdzające spełnianie parametrów opisanych przez Zamawiającego w załączniku nr 1 SWZ. 5) dla produktów leczniczych dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu oraz Chpl-i i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego 6) dla środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego Ofertę należy przesłać na platformę do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego przy odpowiednim postępowaniu. Oferta musi być sporządzona według załączników przygotowanych przez Zamawiającego oraz opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 1 do SWZ– „Formularz asortymentowo-cenowy” Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo „Warunki umowne”, będące Załącznikiem nr 5 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) kserokopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie do obrotu oferowanego produktu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne - jeżeli dotyczy; 2) produkty należące do grupy wyrobów medycznych muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z ustawą o Wyrobach Medycznych i posiadać stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo deklaracje (CE IVD lub oświadczenie o posiadaniu deklaracji zgodności z wymogami zasadniczymi dla wyrobów medycznych oznakowanych znakiem CE) – jeżeli dotyczy; 3) karty charakterystyk, karty techniczne (jeżeli dotyczy) – potwierdzające zgodność oferowanego produktu z opisem i parametrami produktu wymaganymi w SWZ; 4)odpowiednie katalogi producenta (zawierające numery katalogowe oferowanych produktów) lub nazwy własne w braku katalogów, foldery, opisy, fotografie lub materiały źródłowe producenta/oświadczenia producenta - jeżeli dotyczy, w czytelny i jasny sposób potwierdzające spełnianie parametrów opisanych przez Zamawiającego w załączniku nr 1 SWZ. 5) dla produktów leczniczych dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu oraz Chpl-i i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego 6) dla środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego W przypadku dostawy produktów leczniczych w ramach importu docelowego stosowane będą przepisy art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001r. Prawo Farmaceutyczne (TJ Dz.U. z 2020r. poz.944 ze zm.) oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 marca 20212r. w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta dopuszczonych Ofertę należy przesłać na platformę do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego przy odpowiednim postępowaniu. Oferta musi być sporządzona według załączników przygotowanych przez Zamawiającego oraz opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 1 do SWZ– „Formularz asortymentowo-cenowy” Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo „Warunki umowne”, będące Załącznikiem nr 5 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) kserokopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie do obrotu oferowanego produktu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne - jeżeli dotyczy; 2) produkty należące do grupy wyrobów medycznych muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z ustawą o Wyrobach Medycznych i posiadać stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo deklaracje (CE IVD lub oświadczenie o posiadaniu deklaracji zgodności z wymogami zasadniczymi dla wyrobów medycznych oznakowanych znakiem CE) – jeżeli dotyczy; 3) karty charakterystyk, karty techniczne (jeżeli dotyczy) – potwierdzające zgodność oferowanego produktu z opisem i parametrami produktu wymaganymi w SWZ; 4)odpowiednie katalogi producenta (zawierające numery katalogowe oferowanych produktów) lub nazwy własne w braku katalogów, foldery, opisy, fotografie lub materiały źródłowe producenta/oświadczenia producenta - jeżeli dotyczy, w czytelny i jasny sposób potwierdzające spełnianie parametrów opisanych przez Zamawiającego w załączniku nr 1 SWZ. 5) dla produktów leczniczych dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu oraz Chpl-i i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego 6) dla środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego UWAGA !!!! Dla zadania 22-23 Wykonawca załączy oświadczenie na formularzu stanowiącym zał. nr 10 do SWZ – Wykonawca sam sporządzi takie oświadczenie mówiące o tym, iż zaoferowane produkty lecznicze odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego dotyczącym produktów leczniczych sprowadzanych na import docelowy W przypadku dostawy produktów leczniczych w ramach importu docelowego stosowane będą przepisy art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001r. Prawo Farmaceutyczne (TJ Dz.U. z 2020r. poz.944 ze zm.) oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 marca 20212r. w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta dopuszczonych Ofertę należy przesłać na platformę do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego przy odpowiednim postępowaniu. Oferta musi być sporządzona według załączników przygotowanych przez Zamawiającego oraz opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9
Interne Kennung: Zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10
Interne Kennung: Zadanie nr 10
Los: LOT-0060
Titel: Zadanie nr 11
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 1 do SWZ– „Formularz asortymentowo-cenowy” Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo „Warunki umowne”, będące Załącznikiem nr 5 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) kserokopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie do obrotu oferowanego produktu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne - jeżeli dotyczy; 2) produkty należące do grupy wyrobów medycznych muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z ustawą o Wyrobach Medycznych i posiadać stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo deklaracje (CE IVD lub oświadczenie o posiadaniu deklaracji zgodności z wymogami zasadniczymi dla wyrobów medycznych oznakowanych znakiem CE) – jeżeli dotyczy; 3) karty charakterystyk, karty techniczne (jeżeli dotyczy) – potwierdzające zgodność oferowanego produktu z opisem i parametrami produktu wymaganymi w SWZ; 4)odpowiednie katalogi producenta (zawierające numery katalogowe oferowanych produktów) lub nazwy własne w braku katalogów, foldery, opisy, fotografie lub materiały źródłowe producenta/oświadczenia producenta - jeżeli dotyczy, w czytelny i jasny sposób potwierdzające spełnianie parametrów opisanych przez Zamawiającego w załączniku nr 1 SWZ. 5) dla produktów leczniczych dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu oraz Chpl-i i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego 6) dla środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dopuszczalne oświadczenie o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu i udostępnienie na każde żądanie Zamawiającego w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta dopuszczonych Ofertę należy przesłać na platformę do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego przy odpowiednim postępowaniu. Oferta musi być sporządzona według załączników przygotowanych przez Zamawiającego oraz opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zadanie nr 11