2. Verfahren
Verfahren
Titel: Virastomestaripalvelut Jääkärinkankaan monitoimitalo
Beschreibung: Oulun kaupunki, Oulun Tilapalvelut -liikelaitos, jatkossa tässä tarjouspyynnössä myös "Tilaaja", pyytää tarjousta koskien Jääkärinkankaan monitoimitalo virastomestaripalveluiden hankintaa. Tulevan hankinnan kuvaus: Jääkärinkankaan monitoimitalo virastomestaripalveluiden hankinta. Sopimus on voimassa ajalla 1.1.2027- 31.12.2029. Sopimus on voimassa kolme (3) vuotta määräaikaisena, jonka jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana, kuuden (6) kuukauden molemminpuolisella irtisanomisajalla.
Interne Kennung: OUKA/11010/02.08.01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankinta on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Hankintamenettely etenee seuraavasti: 1. Tarjoajan soveltuvuuden ja tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkastaminen 2. Vertailun tekeminen 3. Hankintapäätöksen tekeminen ja tiedoksianto Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjouspyynnössä esitetyt hankintamäärät ovat arvioita, eikä sopimus muodosta tilaajalle määräostovelvoitetta. Tilaaja tekee tilauksia sopimuskaudella vain todellista tarvetta vastaavan määrän. Arvioitujen sekä tarjouspyynnön kohdassa "hankinnan kohteen kriteerit" tarjouslomakkeella ilmoitettujen määrien ilmoittamisen tavoitteena on ainoastaan saada tarjousten hinnat laskentateknisesti vertailukelpoisiksi. Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. Tarjouskilpailun perusteella solmittava sopimus ei muodosta valitulle palveluntuottajalle yksinoikeutta tuottaa palvelua. Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä (hankintalain 125 §). Tilaaja voi hylätä hankinnan laatuun ja laajuuteen nähden poikkeuksellisen alhaisen tarjouksen siten kuin hankintalain 96 §:ssä säädetään.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OUKA/11010/02.08.01/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98341120 Portering services
5. Lot
Lot: LOT-0000