See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowozy dzieci i uczniów do jednostek oświatowych (w tym zapewniających kształcenie specjalne) na terenie Gminy Kcynia (i poza jej obszarem) oraz przewozy okazjonalne w okresie 1 IX 2025 – 31 VIII 2026
Beschreibung: Usługi przewozowe w zakresie dowozu dzieci / uczniów do jednostek oświatowych i jednostek oświatowych kształcenia specjalnego na terenie Gminy Kcynia i poza jej obszarem oraz usługi przewozowe w zakresie dowozu uczestników zawodów, imprez sportowych i kulturalnych oraz zajęć edukacyjnych poza jednostkami oświatowymi, a także inne przewozy okolicznościowe osób na zapotrzebowanie Zamawiającego, realizowane autobusami / pojazdami samochodowymi przewożącymi 8 osób + kierowca – w systemie przewozów zamkniętych
Vorherige Bekanntmachung: 460661-2025
Interne Kennung: ZP-RE.271.1.1131404.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dowóz dzieci / uczniów do jednostek oświatowych (w tym kształcenia specjalnego) na terenie Gminy Kcynia oraz dowozy uczestników zawodów, imprez sportowych i kulturalnych oraz zajęć edukacyjnych poza jednostkami oświatowymi, a także inne przewozy okolicznościowe osób na zapotrzebowanie Zamawiającego, realizowane autobusami (w systemie przewozów zamkniętych)
Beschreibung: a) Przedmiot zamówienia dla tego zadania obejmuje: dowóz dzieci / uczniów do jednostek oświatowych (w szczególności: do przedszkoli przy szkołach podstawowych, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz jednostek oświatowych kształcenia specjalnego) na terenie Gminy Kcynia w okresie od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. (dotyczy dni nauki szkolnej) wraz z odwiezieniem tych uczniów po zajęciach do punktów zbornych w miejscowościach ich zamieszkania w ramach ustalonych przez Zamawiającego tras, a dzieci / uczniów niepełnosprawnych z i do miejsca ich zamieszkania, dowóz w okresie od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. uczestników zawodów sportowych, imprez sportowych i kulturalnych oraz zajęć edukacyjnych poza szkołami, a także inne przewozy okolicznościowe osób. Gmina Kcynia planuje, w ww. okresie w przedmiocie tego zadania, przewóz osób na odległość łącznie nie więcej niż 5 000,00 km.; b) Pod pojęciem dowóz rozumie się: dla zakresu określonego w lit. a tiret pierwsze: dowóz dzieci / uczniów z miejsc wskazanych przez Zamawiającego do szkoły / oddziału przedszkolnego przy szkole i odwóz ze szkoły / oddziału przedszkolnego przy szkole do miejsc wskazanych przez Zamawiającego, wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny (wskazanych w szczególności w pkt. V ppkt 4 niniejszego rozdziału SWZ) w trakcie wsiadania, wysiadania i przewozu dzieci / uczniów autobusem, zgodnie z trasami przewozów nr 1 – 7, które zostały ustalone w załączniku nr 8 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca świadczył usługi środkami transportu spełniającymi w szczególności wszystkie wymagania bezpieczeństwa, higieny i kodeksu drogowego, przez osoby mające odpowiednie uprawnienia do świadczenia tych usług; dla zakresu określonego w lit. a tiret drugie: dowóz osób z miejsc i do miejsc wskazanych przez Zamawiającego, wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania i przewozu osób autobusem(ami). Liczba osób – uczestników tych zajęć / wydarzeń może wynosić od 10 (dziesięciu) do 300 (trzystu) osób jednorazowo. Wykonawca zobowiązuje się do dowozu osób (uczestników) maksymalnie z ośmiu miejsc wskazanych przez Zamawiającego (np.: z ośmiu jednostek oświatowych zlokalizowanych w Gminie Kcynia) na wskazaną przez Zamawiającego datę (dzień), godzinę i miejsce. Każdy tego typu dowóz będzie poprzedzony zleceniem Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca świadczył usługi środkami transportu spełniającymi w szczególności wszystkie wymagania bezpieczeństwa, higieny i kodeksu drogowego, przez osoby mające odpowiednie uprawnienia do świadczenia tych usług; c) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz jednostek oświatowych, do których należy dowieźć dzieci / uczniów w ramach poszczególnych tras dowozu wskazanych w lit. b tiret pierwsze zawiera załącznik nr 8 do SWZ, a pozostałe informacje istotne dla realizacji zamówienia zawiera Rozdział II SWZ (OPZ) oraz projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ; d) Zamawiający zastrzega, że w trakcie realizacji zamówienia może pojawić się konieczność zmiany ilości bądź konfiguracji tras przewozu (która może wynikać z przyczyn niezależnych od zamawiającego – w szczególności decyzji stosownych władz bądź zmiany sieci szkół objętych dowozami) – co wymagać będzie użycia większej bądź mniejszej od minimalnej wymaganej liczby pojazdów (oraz spowoduje podniesienie bądź zmniejszenie maksymalnego limitu dziennego kilometrów oraz przewidywanego średniego wykonania – określonych w załączniku nr 8 do SWZ) – w związku z czym Wykonawca może być wówczas zobowiązany do odpowiedniego dostosowania się do tych okoliczności, w celu prawidłowej realizacji umowy; zmiany takie będą komunikowane Wykonawcy realizującemu umowę z maksymalnym możliwym wyprzedzeniem, aby umożliwić podjęcie odpowiednich działań zabezpieczających ww. potrzeby i nie będą wymagały zawierania aneksu do obowiązującej wówczas umowy (patrz: Rozdział I pkt IX ppkt 2 lit. d uwaga #3 SWZ);
Interne Kennung: Zadanie nr 1 (Dowozy do szkół i okazjonalne)
Los: LOT-0002
Titel: Dowóz dzieci / uczniów do jednostek oświatowych kształcenia specjalnego na terenie Gminy Kcynia i poza jej obszarem, realizowane pojazdami samochodowymi przewożącymi od 7 do 8 osób + kierowca (w systemie przewozów zamkniętych)
Beschreibung: a) Przedmiot zamówienia obejmuje dowóz dzieci / uczniów z miejsc ich zamieszkania do jednostek oświatowych kształcenia specjalnego na terenie Gminy Kcynia i poza obszarem Gminy Kcynia w okresie od 1 września 2025 do 31 sierpnia 2026 r. (dotyczy dni nauki szkolnej / wychowania przedszkolnego) wraz z ich odwiezieniem z powrotem po zajęciach – w ramach ustalonych przez Zamawiającego tras; b) Pod pojęciem dowóz rozumie się dowóz dzieci / uczniów z miejsc ich zamieszkania do szkoły / oddziału przedszkolnego przy szkole i odwóz ze szkoły / oddziału przedszkolnego przy szkole do miejsc ich zamieszkania, wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny (wskazanych w szczególności w pkt. V ppkt 4 niniejszego rozdziału SWZ) w trakcie wsiadania, wysiadania i przewozu dzieci / uczniów pojazdem samochodowym przewożącym od siedmiu do ośmiu pasażerów i kierowcę, zgodnie z trasami przewozów nr 8 i 9, które zostały ustalone w załączniku nr 8 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca świadczył usługi środkami transportu spełniającymi w szczególności wszystkie wymagania bezpieczeństwa, higieny i kodeksu drogowego, przez osoby mające odpowiednie uprawnienia do świadczenia tych usług; c) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz jednostek oświatowych, do których należy dowieźć dzieci / uczniów w ramach poszczególnych tras dowozu zawiera załącznik nr 8 do SWZ. Łączna długość poszczególnych tras przewozu jest uzależniona od ilości dowożonych dzieci / uczniów i harmonogramu dowozu i odwozu po zajęciach. Ilość dowożonych dzieci / uczniów może ulec zmianie, zmniejszeniu lub zwiększeniu, w zależności od zmieniającej się liczby dzieci / uczniów objętych dowozem, spełniających obowiązek szkolny lub nauki w danej jednostce oświatowej. Harmonogram dowozów i odwozów dzieci / uczniów do i z jednostek oświatowych może ulegać zmianie w zależności od decyzji dyrektora danej jednostki oświatowej i zmiany jej organizacji zajęć tudzież decyzji opiekuna prawnego; d) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielania zamówień dotyczących nieregularnych przejazdów dzieci / uczniów, a związanych z realizacją zadań jednostek oświatowych w okresie trwania umowy. Wykonawca zobowiązany będzie do ewidencjonowania kilometrów przejechanych w danym dniu na danej trasie przy pomocy dziennych kart przewozu (wzór karty stanowi Załącznik nr 9 do SWZ) oraz ich zbiorczego zestawiania w skali miesiąca przy pomocy zbiorczych kart przewozu (wzór karty stanowi Załącznik nr 10a do SWZ); e) Zamawiający zastrzega, że w trakcie realizacji zamówienia może pojawić się konieczność przewiezienia większej liczby dzieci / uczniów, która wynikać będzie z przyczyn niezależnych od zamawiającego, na które nie ma on żadnego wpływu – w szczególności decyzji stosownych władz bądź zapotrzebowania zgłoszonego przez rodziców – co wymagać będzie użycia większej od minimalnej wymaganej liczby pojazdów; zmiany takie będą komunikowane Wykonawcy realizującemu umowę z maksymalnym możliwym wyprzedzeniem, aby umożliwić podjęcie odpowiednich działań zabezpieczających ww. potrzeby i nie będą wymagały zawierania aneksu do obowiązującej wówczas umowy (patrz: Rozdział I pkt IX ppkt 2 lit. d uwaga #4 SWZ); f) Dowóz do jednostek oświatowych ma następować bez względu na warunki atmosferyczne i awaryjność pojazdów z wyłączeniem działania sił wyższych, np. zasp śnieżnych, przełomów i zatorów drogowych, gołoledzi, powodzi, itp. na godz. 7:00 – 8:30 i powrót o godz. 11:30 – 16:15. Dowozy i odwozy mogą być realizowane nieregularnie w zależności od zmian organizacji zajęć jednostek oświatowych i decyzji ich dyrektorów; g) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, w uzgodnieniu z Zamawiającym, odpowiedniej liczby pojazdów do realizacji dowozu i odwozu, zgodnie z określonymi przez Zamawiającego trasami i czasem dowozu i odwozu, o pojemnościach pojazdów zapewniających miejsca siedzące wszystkim przewożonym do jednostek oświatowych; h) Opiekę nad dziećmi / uczniami w czasie przewozu zapewni Zamawiający, a Wykonawca zamówienia w ramach zawartej umowy zapewni bezpłatny przejazd opiekunom w trakcie wykonywania zadania; Wykonawca zobowiązany jest dowieźć opiekuna na przystanek rozpoczynający dane zadanie w przypadku, gdy przystanek początkowy rozpoczynający dane zadanie umiejscowiony jest poza Kcynią; i) Liczba dzieci / uczniów przewożonych do jednostek oświatowych może ulegać zwiększeniu lub zmniejszeniu w okresie roku szkolnego w zależności od liczby dzieci / uczniów uczęszczających do jednostek oświatowych i decyzji rodziców. W każdej miejscowości dzieci / uczniowie mają być zabierane z miejsc ich zamieszkania i odwożone tamże; j) Zapłata za wykonaną usługę będzie realizowana w szczególności na zasadach opisanych w §4 i §5 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 (Dowozy do jednostek kształcenia specjalnego)