2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse de origine animala
Beschreibung: Achizitie publica produse de origine animala -Lot 1 Carne de pasăre – Pulpe de pui, Lot 2 Crenwursti pui , Lot 3 Cârnați semiafumați, Lot 4 Carne de porc - Carne porc semicarcasă degresată – refrigerată ,Lot 5 Carne de vită - Pulpă de vită fără os, refigerată, Lot 6 -Slanina afumata, necesare hranirii persoanelor private de libertate aflate in custodia Penitenciarului Margineni, in perioada 2026-2027. (acord-cadru 12 luni) Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor va fi de 18 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4280248/2025/36/40/39/37/38
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Carne de pasăre – Pulpe de pui
Beschreibung: Carne de pasăre – Pulpe de pui kg: Cantitate minima acord-cadru: 8000 kg - maxim: 14000 kg. Cantitate contract subsecvent minim:1167 kg - maxim: 10500 kg
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0002
Titel: Crenvursti pui
Beschreibung: Crenvursti pui/kg: Cantitate minima acord-cadru: 3500 kg - maxim: 8500 kg. Cantitate contract subsecvent minim: 708 kg - maxim: 8500 kg
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15131500 Geflügelerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Cârnați semiafumați
Beschreibung: Cârnați semiafumați/kg: Cantitate minima acord-cadru: 1000kg - maxim: 2500 kg. Cantitate contract subsecvent minim: 208 kg - maxim: 2500 kg
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0004
Titel: Carne porc - semicarcasă degresată, refrigerată
Beschreibung: Carne porc - semicarcasă degresată, refrigerată/kg: Cantitate minima acord-cadru: 14000 kg - maxim: 23000 kg. Cantitate contract subsecvent minim: 1917 kg - maxim: 17253 kg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0005
Titel: Carne de vită - Pulpă de vită fără os, refigerată
Beschreibung: Carne de vită - Pulpă de vită fără os, refigerată/kg: Cantitate minima acord-cadru: 4000 kg - maxim: 11000 kg. Cantitate contract subsecvent minim: 917 kg - maxim: 8250 kg
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0006
Titel: Slanina afumata
Beschreibung: Slanina afumata kg: Cantitate minima acord-cadru: 1900 kg - maxim: 3200 kg. Cantitate contract subsecvent minim: 267 kg - maxim: 2400 kg
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15131220 Speck